Home Altcoin Dash CEO’su Bitcoin’i eleştirirken DASH 100 doların altına düştü
koinmedya_brave

Dash CEO’su Bitcoin’i eleştirirken DASH 100 doların altına düştü

Dash CEO’su Bitcoin’i eleştirirken DASH 100 doların altına düştü
0
fairspin_banner

Dash CEO’su Bitcoin’i eleştirirken DASH 100 doların altına düştü. Peki teknik göstergeler Dash için hangi yönü gösteriyor?


Dash CEO’su Bitcoin’i eleştirirken DASH 100 doların altını gördü

 

Kripto para piyasalarında sık sık acımasız eleştirilere şahit oluyoruz. Piyasalar bazen bu eleştirileri destekler şekilde hareket etse de, bazen de eleştirinin altını boşaltacak şekilde hareket edebiliyor. Aynı Dash Ceo’su Ryan Taylor’ın eleştirisinde olduğunu gibi.

Geçtiğimiz hafta Startup Grind’ın Phoenix ayağında kürsüye çıkan Ryan Taylor bir sunum yaptı. Yaptığı sunumda, Bitcoin’in eksikliklerinden ve Dash’ın artılarından bahseden Taylor, Venezuela örneğini vererek Dash’ın burada çok iyi iş çıkardığının altını çizdi. Ayrıca Dash’ın Bitcoin’in yerini alabileceği vurgusu yaptı. Sonrasında ne mi oldu? Düşüş trendine rağmen Bitcoin piyasa hakimiyetini daha da arttırırken, Dahs 100 doların altına kadar düştü.

Ryan Taylor:

”Bir kripto para uzmanı olarak Bitcoin algoritmasına baktığımda, başka hiçbir kripto para da olmayan kombinasyonlara ve niteliklere sahip olduğunu gördüm. Ancak sistem, hızlı bir ödeme sistemi için oldukça kusurluydu. Bunu kim tasarladıysa ödeme sistemindeki en iyi uygulamaları kullanmadığı kesin. Bitcoin kitle kullanımı için standartların oldukça altında görünüyor. Ancak Dash gerek hızı, gerekse kendini Venezuela gibi ülkelerde kanıtlamasıyla, Bitcoin’in eksikliklerini üzerinde taşımadığını göstermiş bir konumdadır.”

Teknik grafik

Dash CEO'su Bitcoin'i eleştirirken DASH 100

Ryan Taylor’un şansızlığından mıdır nedir, yoksa BTC balinalarının kuyruğuna bastığından mıdır bilinmez ama, sunumun üzerinden bir hafta geçmeden gelen düşüş dalgasının Dash’i darmadağın ettiği kesin. Öyle ki ayılar, önceden hazırlanan teknik grafikteki ayı hedefinin bile altına düşerek, Dash’i 100 doların altına kadar itmeyi başardı.

Dash CEO'su Bitcoin'i eleştirirken DASH 100

Teknik göstergelere baktığımızda, Dash’de diğer altcoinlerde olmadığı kadar anormal bir ayı faaliyeti yaşandığını görüyoruz. RSI göstergesinin 20 baz puanının altına düşmesinin yanında, MACD göstergesinin de son 8 ayın en dip seviyesine inmesi, Ryan Taylor’a, bir daha BTC hakkında ileri geri konuşmaması gerektiğini öğretmiştir 😊

Dash bundan sonra nereye gidecek sorusuna cevap arayacak olursak, piyasalarla beraber Dash’in de bu noktada bir müddet konsolide olacağını, devamında ise daha ada diplere dalacağını düşünüyorum.

koinmedya_brave
tags:
0
0
0
X