Home Altcoin Ripple ve Santander işbirliği gelişiyor, İngiltere ve Polonya’dan oluşan yeni bir ödeme kanalı devreye girdi
koinmedya_brave

Ripple ve Santander işbirliği gelişiyor, İngiltere ve Polonya’dan oluşan yeni bir ödeme kanalı devreye girdi

Ripple ve Santander işbirliği gelişiyor, İngiltere ve Polonya’dan oluşan yeni bir ödeme kanalı devreye girdi
0
fairspin_koinmedya

Ripple ve Santander işbirliği meyvelerini vermeye başladı. Yeni anlaşma ile İngiltere ve Polonya vatandaşları One Pay FX’i kullanarak günlük 10.000 Euro gönderebilecekler.


Ripple ve Santander İşbirliği Güçleniyor

Yeni koridor hem Santander Bank, hem de Ripple‘nin kitlesel kabulü için de büyük bir adım. İspanyol bankacılık devi Santander, Ripple tarafından desteklenen para uygulaması One Pay FX artık Amerika Birleşik Devletleri ve Polonya arasında para transferine imkan veriyor. Geçen hafta gerçekleşen testlerle anında transfer işlemleri gerçekleşti. Bu gelişme basın bültenlerine ise resmi açıklama yapıldıktan sonra düştü.

Ödeme transfer kanallarının yaygınlaşması, Ripple’nin kitlesel kabulü için de son derece önemli bir gelişme olarak kabul ediliyor.

Ripple yöneticilerinden Marcus Treacher Twitter hesabından gelişmeleri paylaştı.

 

Şu anda, her iki ülke müşterisi de sıfır işlem ücreti ile 10.000 Euro’ya kadar para gönderme ve alma imkanına sahip. Nisan 2018’deki Lansmanın ardından One Pay FX, Brezilya ve İspanya’daki müşterilere bu imkanı hemen sağlamıştı. Aslında Türk yatırımcıları ne kadar haberdar bilinmez ama Türk bankacılık devi olan Akbank ve Santander arasında da benzer bir anlaşma var ve halihazırda Akbank bankacılık uygulamasında Ripple işlemleri mevcut. Ancak bu işlemlerin yayına açık olup olmadığı henüz net değil.

Ayrıca bu habere de göz atabilirsiniz:   Bitcoin ve Ethereum düşerken Ripple fiyatını korumayı başarıyor

Ayrıca bu habere de göz atabilirsiniz:    Ripple yöneticisi şirket stratejilerini açıklıkla anlattı

Bu anlaşmaların ise fiyatlara henüz yansımadığını görüyoruz.

Ripple fiyatı makale yazılırken 0.31 dolardan işlem görüyor.

koinmedya_brave
0
0
0
X