Home Altcoin Öngördüğümüz dump hareketi geldi, peki LINK yeniden 2x yapabilir mi?

Öngördüğümüz dump hareketi geldi, peki LINK yeniden 2x yapabilir mi?

Öngördüğümüz dump hareketi geldi, peki LINK yeniden 2x yapabilir mi?

0
“sportsbet”

Chainlink son 3 aydır büyük yükseliş sergiliyor. Peki LINK yeniden 2x yapabilir mi? Bu saatten sonra zor diyorsanız bu yazımıza bir göz atın isterseniz.


LINK Yeniden 2x Yapabilir Mi?

Piyasada ChainLink fırtınası eserken koinmedya ailesi olarak dump gelebileceği yönünde siz değerli okuyucularımızı uyarmıştık. Yazı yazıldığında 3.59 dolardan işlem gören LINK bir hafta içinde 2.71 dolara kadar düştü.

Bugün 3.05 dolar hattını test eden LINK yazı yayına hazırlanırken 2.98 dolardan işlem görüyordu. 2019 yılının yıldızlarından birisi BNB tokense son 3 ayınki de ChainLink (LINK) denebilir. Google ile yaptıkları stratejik anlaşmanın öncesinde yükselişine başlamış olan Link Mayıs ve Haziran aylarında fırtınalar estirdi.

Şunu belirtmek gerekir ki 2019 yılında bırakın USD’yi, Bitcoin karşısında bile yükselmeyi başarabilen çok az kripto para var. LINK işte onlardan biri.

Gelelim analizimize:

LINK Mayıs ayından bu yana 3 kere pump yaptı. İlk iki ani yükseliş grafikten de okunabileceği gibi %127’lik seviyelere ulaştı. Google haberi destekli yükseliş ise %165 seviyesine kadar çıktı. Ancak bu üç yükselişin düşüşü de aynı seviyede oldu: %42

Bir önceki yazımızda haberini verdiğimiz düşüş ise yine %42 seviyesine ulaştı. Bundan sonra dikkatli olmakta yarar var. Şimdi son yükseliş dalgasına daha yakından bakalım:

LINK yeniden 2x yapabilir mi

Fibo düzeltme gereci ile yapılan ölçüm bize son geri çekilmenin ideal alım aralığını tanımlayan “golden pocket” içine girdiğini gösteriyor. (Golden pocket 0.65 ile 0.618 aralığı arasındaki bölgeye verilen isim) Bu bölgenin dışına çıkan mumların geri itildiğini ve yalnızca fitillerin dışarı kalacak şekilde gövdenin golden pocket aralığına geri döndüğüne dikkat edin.

Günlük grafikteki indikatörlere baktığımızda %42’lik keskin geri çekilmelere nazaran yükseliş bandının sağlıklı ilerlediğini görebiliyoruz. Çünkü RSI koyu bantla gösterilen yükseliş değerlerinin altına düşmedi. Bu bölge RSI boğaları için ideal bir destek sağlıyor. RSI bu bölgeye geriledikten sonra yeni pumplar yapmak için harekete geçiyor.

LINK yeniden 2x yapabilir mi

RSI hala yükseliş yönünde işaretler sunarken son 2 RSI tepesine dikkat edin. Son RSI tepesi bir öncekinden daha yukarıda. Fiyat da aynı şekilde hareket ettiği için uyumsuzluk oluşmamış. Yani görünürde düşüş işareti yok. MACD zirvelerinde de aynı durum söz konusu.

LINK inanılmaz bir yıl geçiriyor. Grafiklere göre bu gidişatı değiştirebilecek herhangi bir etmen görünmüyor. Son yükselişinden sonra biraz sakinleşmesinde fayda vardı beklendiği kadar geri çekildi. Şimdi sırada yeni zirveler olabilir.

Ek Bilgi:

Yükseliş için fiyatın ideal geri çekilme seviyelerine inmesi ve RSI’daki olumlu görünüm yetmez. Ayrıca teknik verileri yakından takip etmek gerekir. Misal yukarıda ilk 2 grafiğin altında yer alan hacim çubukları önemli takip edilmelidir. Hacim çubuklarının içinden geçen kırmızı eğri son 20 çubuğun ortalamasını ifade eder. Yükseliş için en önemli kriterlerden biri günlük işlem hacmi çubuklarının 20 günlük ortalama eğrisini geçmesidir. Fiyat pump yaparken çubukların bu eğriyi geçtiğine, fiyat düşerken ise eğrinin altına sarktığına dikkat edin.

Son Söz:

Bu analizimize ilaveten bir de aşağıdaki kısa analize göz atmanızı tavsiye ediyoruz:

 

Not: Yazı yatırım tavsiyesi içermez, bilgilendirme amaçlıdır.

LINK hakkında daha fazlası için Tıklayın

Kaynak ve ilave kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

Etiketler:
cryptopazar_koinmedya
0
0
0