Home Bitcoin BTC psikolojik 10K seviyesini kırıp 4.parabolik aşamaya başlıyor! 100,000 dolar hedef artık mümkün!

BTC psikolojik 10K seviyesini kırıp 4.parabolik aşamaya başlıyor! 100,000 dolar hedef artık mümkün!

BTC psikolojik 10K seviyesini kırıp 4.parabolik aşamaya başlıyor! 100,000 dolar hedef artık mümkün!
0
koinmedya_brave

BTC psikolojik 10K seviyesini aştı. Yazımız hazırlandığı sırada Bitcoin 11K’ya oldukça yaklaştı. Eğer 11K,’yı geçerse 4. parabolik aşama başlayacak ve büyük ihtimalle 100K’ya gidecek.


Bitcoin BTC psikolojik 10K seviyesini aşıp 10,900 dolara ulaşmak üzere

Nisan başından bu yana yaşanılan ralli ilginç gelişmelere sahne oluyor. Bu son rallinin ilginç yanı başladığından bu yana çok fazla belli bir seviyede takılıp kalmaması. BTC sanki nefes almadan devam ediyor gibi. An itibariyle 10.715 seviyesinde bulunan BTC neredeyse piyasanın 2/3’üne hakim, piyasa değeri 190 milyon dolar ve son 24 saatte % 10.4 artış kaydetmiş. Bir kaç saat önce ise 10,900 civarında bulunuyordu. Gidişat 11,000 dolara doğru ve yakalaması belkide an meselesi.

Grafiklerde şöyle bir durum var yalnız, bir sonraki mum kırmızı olarak görünüyor ve bundan dolayı an itibariyle kar yakalama olayları başlamış durumda. Fundstrat’ın Tom Lee’si bu seviyeden sonra bir FOMO’ya işaret ediyordu. Hakikaten ana akım medya da BTC’nin 5 haneli rakamlara döneceği haberleri BTC’ye doğru bir akıma da neden oluyor.

Ayrıca bakınız: Sonunda Bitcoin 10 bin doları geçti! – Sırada FOMO var!

Bu arada uzun vade yatırımcısı ” CryoptoFibonacci” BolingerBandının içinde keskin bir geri dönüşe işaret ediyor ve fiyat Bollinger Bandının üstünde hareket ediyor.  Bollinger Bandının içinde bir geri çekilme meydana gelebilir. 11,500 dolar seviyesi yakalanmadan önce ufak bir yatay hareket ve konsolidasyon hiç de fena olmayacak gibi ne dersiniz?

Bu yıl büyük çaplı düzeltmeler pek yaşanmamıştı, sadece yukarı doğru giden bir hareketin ardından bir konsolidasyon gerçekleşti. Şu bir gerçek ki , ne zaman BTC geri çekilse tüccarlar ve yatırımcılar hemen bir atağa geçiyor ve ardından BTC tekrar yükseliyor.

Bakınız: Bitcoin fiyatının 500.000 dolara çıkması bir hayal mi?

Oyunun bu aşamasında 100K!

Grafik analisti Peter Brandt, BTC dördüncü parabolik aşamaya girerken genel çerçeveyi ortaya koydu.

” BTC’nin hedefi 100,000 dolar ve şu anda BTC/USD 2010 da başlayan parabolik gelişmenin 4. aşamasında. Hayatım boyunca, ya da 45 senedir diyelim böyle bi grafik görmedim. Bitcoin hiç bir piyasya benzemiyor”

“BTC piyasa hakimiyeti an itibariyle  % 59.1 ve 2017 yılı sonlarında da yaptığı gibi alt coinleri çiğ çiğ yiyor. Ancak önceki piyasa döngülerinde de şahit olduğumuz gibi  başka bir altcoin sezonu kaçınılmaz bir şekilde geliyor. İnsanlar BTC’den kar yapıp altcoinlere yönelebilirler.”

Toplam kripto piyasa değeri son 24 saatte 20 milyar dolar arttı. Bu miktarın büyük çoğunluğu BTC’den kaynaklanıyor. Bazı altcoinler de göz doldurucu performas sergiliyorlar. ETH 307 dolarda şu an. Binance Coin ise 40 dolara yaklaşıp tüm zamanların en yüksek rekorunu kırmaya çalışıyor.

Bitcoin kriptoların kralı bunu kimse inkar edemez. FOMO geniş çaplı bir şekilde piyasayı vurunca BTC’nin yeni bir tüm zamanların en yükseği rekorunu kırması da kimseyi şaşırtmayacak, Kimbilir 6 haneli rakamlar belkide sıcak geçeçek gibi görünen bu yaz tüccarları ferahlatacak.

 

0
0
0