Home Kripto para Haber Hukuki Haber ABD’li Senatörden çağrı: Libra coini durdurun

ABD’li Senatörden çağrı: Libra coini durdurun

ABD’li Senatörden çağrı: Libra coini durdurun

0
“sportsbet”

ABD Temsilciler Meclisi üyesi Maxine Waters, Libra coini durdurun çağrısı yaptı. Ona göre Facebook, Libra Projesi’nin durdurarak, yetkili kurumların bu alanda inceleme yapmasına fırsat vermelidir.


Libra coini durdurun

ABD Temsilciler Meclisi’nin Finansal Hizmetler Komitesi’nin Başkanı Maxine Waters, bir dizi tweet atarak Facebook’un kripto para geliştirmeyi durdurmasını istedi. Facebook, kripto parası Libra’yı dün tanıtmıştı. Görünen o ki herkes bu haberi olumlu karşılamamış.

İlgili: Libra whitepaperı dev ortaklıkları gözler önüne serdi

Waters açıklamasında şöyle dedi: “Şirketin (Facebook) sorunlu geçmişini göz önüne alırsak, Facebook’un kripto para birimi geliştirmeye yönelik adımlarında moratoryumu kabul etmesini rica ediyorum. Kongre ve yetkili organların bu olayı inceleyip harekete geçme fırsatı olana kadar.”

Buna cevap olarak yine Finansal Hizmetler Komitesi üyelerinde ABD Temsilciler Meclisi üyesi Patrick McHenry de şunları söyledi: “Görevde olan bizlerin Libra Projesi’ni anlamamız şarttır. Söylenti ve spekülasyonların ötesinde bilgi sahibi olmalıyız. Bunun için de bu projeyi ele almamız ve global finansal sisteme potansiyel etkilerini incelemeliyiz.”

İlgili: Goldbug Schiff: Facebook’un kripto parası Bitcoin için kötü

Bu açıklamaların nasıl bir etki yapacağı belli değil. Ancak yine de Facebook ve Libra Projesi için bu açıklamalar büyük önem taşıyor.

Tabii, bu açıklamaların Facebook’un Libra projesini açıkladığı gün yapılması da dikkat çekiyor.

Facebook, dün kripto parası Libra’nın whitepaperını açıkladı. “Libra Association” (Libra Ortaklığı) ismi verilen kuruluşta bir dizi büyük ödeme ve teknoloji şirketleri de yer alıyor. Facebook, Libra Projesi için bu yatırımcılardan 10 milyar dolar kaynak toplamak için çalışmalar yapıyordu.

İlgili: Bitcoin uzmanı: Facebook coin Ripple’ın canına okuyacaktır

Geçen ay Finansal Hizmetler Komitesi, bir karar alarak, Finansal Teknoloji görev grubu kurmuştu. Grubun amacı, finansal teknoloji alanındaki mevcut yasaları incelemek ve müşterilerin finans ve teknolojiyi nasıl kullandıklarını anlamak olarak açıklanmıştı.

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

Etiketler:
cryptopazar_koinmedya
0
0
0