Home Kripto para Haber Blockchain Haber Samsung, Blockchain teknolojisi ve 6G girişimlerini yoğunlaştırıyor

Samsung, Blockchain teknolojisi ve 6G girişimlerini yoğunlaştırıyor

Samsung, Blockchain teknolojisi ve 6G girişimlerini yoğunlaştırıyor

0
“sportsbet”

Blockchain teknolojisine yapmış olduğu yatırımlarla rakiplerine karşı rekabet üstünlüğü sağlayan Samsung, Blockchain teknolojisi ve 6G girişimlerini artırıyor.


Samsung, Blockchain teknolojisi ve 6G girişimlerini yoğunlaştırıyor

Güney Kore merkezli elektronik devi olan Samsung’un genel başkan yardımcısı Jay Y. Lee’e göre, şirket blockchain teknolojisini geliştirmek ve 6G mobil ağı ve yarı iletken sistemlerini de içeren yatırımları başlatmak amacıyla platform şirketleri ile iş birliği yapmaya hazırlanıyor.

Bloomberg’in haberine göre, son dönemlerde Samsung hızlı şekilde değişen bir küresel iş çevresiyle yüzleşmek zorunda. Bu iş çevresi şirketin karlılık oranını baskı altına alıyor. Bunun sonucu olarakta yeni zorluklarla karşılaşan şirket yeni hedefler belirlemek durumunda kalıyor.

Jay Y. Lee şunları ifade ediyor:

“Geçmiş başarılarımızın arkasına sığınmadan, yeni temeller oluşturma kararlılığıyla kendi kendimize meydan okumalıyız.”

Ayrıca, şirketin üst düzey yöneticileri şirketin çip faaliyeti ile ilgili planlarını tartışıyor ve teknoloji alanından ortaya çıkan yapısal değişikliklerin ortaya çıkaracağı riskleri gözden geçiriyorlar. Teknoloji devinin yüzleşmekte olduğu diğer sorunlar arasında ABD ile Çin arasında devam eden ticari gerginlikte bulunuyor. En az bu gerginlik kadar şirketin yüzleşmek durumunda kaldığı bir diğer sorun da rakip Huawei’nin yasaklanması nedeniyle üreticiler için tedarik zincirinin daha da karmaşık hale gelmesi sorunu da bulunuyor.

Hali hazırda Samsung ve önde gelen rakipleri Apple ve Huawei Güney Kore’de başlatılan 5G ağına dayanan hizmetleri ticarileştirmeye çalışıyor.

Samsung ve Blockchain Arasındaki Bağ Güçleniyor

Bu yılın Şubat ayında, Samsung akıllı telefonlarının amiral gemisi olan Galaxy S10’u piyasaya sürdü. Akıllı telefonun kripto para birimlerinin özel anahtarlarını depolayabilme özelliği bulunuyor. Bununla birlikte merkeziyetsiz uygulamaları olduğu kadar blockchain temelli dijital imzaları da destekleme özelliği bulunuyor. Şirket ayrıca blockchain teknolojisiyle güçlendirilmiş uygulamalar için anahtar depolayan “Samsung Knox” u duyurdu. Bununla birlikte şirket 2019’un Mart ayında Galaxy S10’la desteklenen Samsung Blockchain Cüzdanını geliştirdi.

Nisan ayında, Samsung, Ethereum destekli kendi blockchain ağını geliştirme çalışması içerisinde olduğunu duyurdu. Bununda ötesinde Samsung’un kendi coinini çıkaracağı yönünde söylentiler dolaşıyordu. Eğer böyle bir coin piyasaya sürülürse, muhtemelen Samsung tarafından sunulan ürün ve hizmetlerde bu coin kullanılıyor olacak.

Teknoloji devi, Mayıs ayı içerisinde blockchain ve kripto para birimi fonksiyonlarını Galaxy modellerinin bütçesi içerisine entegre etme planını açıkladı.

Samsung’un yeni Galaxy modelleri ile rakipleri olan Apple, Huawei, Oppo ve Xiaomi’ye karşı önemli bir rekabet üstünlüğü sağladığı düşünülüyor.

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

cryptopazar_koinmedya
0
0
0