Home Altcoin Litecoin son 12 ayın zirvesine ulaştı
koinmedya_brave

Litecoin son 12 ayın zirvesine ulaştı

Litecoin son 12 ayın zirvesine ulaştı

0
“sportsbet”

Kripto para piyasalarının yıldızı Litecoin son 12 ayın zirvesine ulaştı. Halving takvimi yaklaştıkça LTC’deki alım baskısı artmaktadır.


Litecoin son 12 ayın zirvesinde

Yazının kaleme alındığı saatlerde top 20’de en çok fiyat artışı gösteren kripto para Litecoin (LTC). LTC, 128 doların üstüne çıkarak son bir yılın en yüksek seviyesine çıkmış oldu. Aşağıdaki grafikte Litecoin fiyatlarının 11 Haziran 2018-2019 dönemleri arasındaki fiyat değişimini görüyoruz.

Litecoin 19 Aralık 2017’de 370 doların üstüne çıkarak tüm zamanların rekorunu kırmıştı. 14 Aralık 2018 tarihinde ise 23 doların altına gerileyerek dip yapmıştı. Litecoin fiyatlarında Aralık 2018’den beri düzenli bir artış trendi yaşamaktadır. Bugün saat 11:10 itibari ile CoinMarketCap verilerine göre 128.74 dolardan işlem görmektedir. Toplam piyasa değeri ise 8 milyar dolar. Sıralamada ise 4’üncüdür. 3’üncü büyük kripto para XRP ile arasındaki fark ise 8.6 milyar dolar.

bittrt_koinmedya

Litecoin’deki fiyat artışlarında 8 Ağustos 2019’da (yaklaşık 60 gün sonra) yaşanacak olan halving (yarılama) etkili oluyor. 8 Ağustos’ta Litecoin madencilerine her bir blok kazımında ödenecek olan ödül sayısı 25 LTC’den 12.5 LTC’ye düşürülecek.

Aşağıdaki grafikte Coin Desk’ten Omkar Godbole’nin analizini görüyoruz.

Grafikte Litecoin’in fiyatları 50 dönemlik hareketi ortalama’dan (50MA); 50MA’nın 100MA’dan büyük olması LTC’nin boğa görünümünü yansıtmaktadır. Litecoin’in karşılaşacağı bir sonraki direnç seviyesi ise 150 dolar olacaktır. RSI değerlerinde ise aşırı alım baskısı şimdilik gözlenmemektedir.

Aşağıdaki haber başlıkları ilginizi çekebilir:

Kripto balinalarının alım faaliyetleri Bitcoin için iyi mi kötü mü?

İngiltere Merkez Bankası baş ekonomisti: “Kripto paralar büyük potansiyele sahip”

Aurora isimli bir kripto para var: Tam bir pump-dump hikayesi

Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

coinajans
cryptopazar_koinmedya
0
0
0