1xbit_headerbanner_koinmedya
Home Bitcoin Tom Lee’nin 2020 Bitcoin fiyat tahmini: Asıl yükseliş o zaman başlayacak, çünkü…

Tom Lee’nin 2020 Bitcoin fiyat tahmini: Asıl yükseliş o zaman başlayacak, çünkü…

Tom Lee’nin 2020 Bitcoin fiyat tahmini: Asıl yükseliş o zaman başlayacak, çünkü…
0

Tom Lee’nin 2020 Bitcoin fiyat tahmini oldukça iddialı! Fundstrat Global Advisors kurucusu ünlü Bitcoin boğası Lee, çok büyük bir boğa koşusu öngördüğünü açıkladı. Lee’ye göre asıl yükseliş 2020’de başlayacak.

İşte Tom Lee’nin 2020 Bitcoin fiyat tahmini!

Geçtiğimiz günlerde CNBC’ye konuşan, Fundstrat Global Advisors kurucusu ünlü Bitcoin boğası Tom Lee, her zamanki gibi Bitcoin’in yükseleceğini ve büyük bir boğa koşusu başlatacağını iddia etti. Lee’ye göre asıl yükseliş 2020’de başlayacak.

“Geçen yıl, büyük bir ayı piyasasının yaşandığı, korkunç bir yıldı ve bu hafta, tarihsel olarak sadece boğa piyasasında gerçekleşen 11 işareti vurguladığımız bir rapor yayınladık. Bu işaretlerin boğa piyasasında olduğumuzu kanıtladığını düşünüyorum. ”

(bknz: İyimser Bitcoin fiyat tahminleri devam ediyor: Önce 12bin, ardından 22bin dolar)

Bitcoin neden yükselecek?

Lee ilk olarak, Bitcoin’in, 2020’nin sonuna kadar ulaşacağı yüksek seviyeyi henüz görmediğini vurguluyor. Fundstrat tarafından vurgulanan büyük boğa koşusunun işaretleri arasında; işlem hacimleri, blockchain ve teknik göstergeler yer alıyor.

(bknz: Tom Lee: Bitcoin 10.000 dolara çıktıktan sonra gerisini kurumsallar halledecek)

Lee ve ekibine göre, işlem hacimleri her yıl rekor artış kaydediyor. Ayrıca Lee, tezgah üstü işlemlerin, kurumsal kripto para birimi yatırımcılarının sektöre katılım seviyesinin ölçülmesinde önemli bir unsur olduğunu gözlemlediğini söylüyor.

Ayrıca kurumsal yatırımcıların dijital para sektörüne katılımı, bu kurumlara ait işlem miktarının artırmasıyla birlikte, yaklaşık % 60 ila 70 oranında arttığından bahsediyor.

“Unutulmaması gereken şey, S&P her ne zaman büyük bir hamle yapsa, kripto piyasasında da büyük bir hareketliliğe neden oluyor. Yani bence, 2.5 standart sapma hareketi, Bitcoin’i 14.000 dolara çıkaracak. ”

Fundstrat, kazanç ve volatilite gibi çeşitli faktörleri dikkate alarak yatırımcıların BTC almaları için en doğru zamanı ortaya koyan, şirket içi geliştirilen bir endeks olan Bitcoin Sefalet Endeksini (Bitcoin Misery Index-BMI) kullanıyor. Geçtiğimiz günlerde yapılan BMI endeksi analizinde, Bitcoin’in 3.000 doların üzerinde iken dibi gördüğü belirtiliyor. (bknz: 

(bknz: Çok uluslu bankanın 2021 yılı Bitcoin fiyat tahmini: 20.000 dolar)

BTC’nin bu fiyata ulaşıp ulaşamayacağına dair kesin bir bilgi olmadığının altını çizse de Tom Lee’nin 2020 Bitcoin fiyat tahmini oldukça iddialı.

Ayrıca bknz:

Novogratz: Bitcoin tamamdır – Global ödemeler ve web 3.0 savaşları başladı

Bitcoin Ethereum ve XRP fiyat tahminleri: Düşüşler nerede son bulacak?

Kaynak

 

koinmedya_brave
0
0
0
X