Home Altcoin Altcoin Haber Reuters: Bitcoin almazsan Monero al

Reuters: Bitcoin almazsan Monero al

Reuters: Bitcoin almazsan Monero al

0
“sportsbet”

Reuters Bitcoin ve Monero’yu kıyaslayan bir rapor yayınladı. İkilinin avantaj ve dezavantajlarına değinen Reuters’ın raporundan Bitcoin almazsan Monero al anlamı çıkıyor.

Bitcoin almazsan Monero al

Monero (XMR) popülerlik kazanıyor ve güçlü gizlilik özellikleri nedeniyle her geçen gün daha fazla kişi Monero’ya katılıyor.

Şimdi, Reuters ayrıca coin’in ayrıntılı bir şekilde avantajlarını ele alıyor.

Reuters, XMR’nin bir işlemle ilgili neredeyse kullanıcıların tüm ayrıntıları gizlemesine izin verdiğini ve coin’in doğasından ötürü yasa dışı amaçlar için de kullanımından söz ediyor.

Reuters, XMR ve BTC arasındaki temel farklılıkları da ele alıyor; Monero’nun aksine, Bitcoin’in işlem detaylarının blok zincirinde kaydedildiğini ve bunun gönderici ve alıcı kimliklerine dair ipucu gönderebileceğini vurguladı.

Sıcak gelişme: Cryptopia Bitcoin borsası kapanıyor!

XMR’nin yasadışı kullanımına güçlü bir odaklanma

Reuters, Monero’nun karanlık ağ pazarlarında, uyuşturucudan çalınan kredi kartlarına kadar yasa dışı mal satın alma siteleri ve daha pek çok alanda kullanıldığının altını çiziyor.

Monero (XMR)’da sahte “para yatırma” işlemleri ortaya çıktı

Ayrıca, düzenleyicilerin ve kanun uygulayıcılarının tüm bunlara ilişkin tutumu üzerine, “para aklama konusundaki çalışmaları denetleyen Europol’deki bir yetkili, Borja Pastor de la Morena’ya göre “Alternatif kripto para birimi, kullanıcıların etkinliklerini gizlemekte daha opak ve daha iyidir”.

Reuters ayrıca, gizlilik odaklı coin’in arkasında kimin olduğu ve parayı yasal amaçlar için tam olarak kimin kullandığı hakkında da konuşuyor, ancak burada bu detaylara yer vermeyeceğiz.  Kendi resmi web sitelerinden bu detayları okuyabilirsiniz.

Monero’nun pazardaki durumu

Monero, kısa süre önce Trezor platformunda bir ödeme alternatifi olarak kendini listelemeyi başardıktan sonra ortaya çıktı.

Daha kesin olmak gerekirse, insanlar artık Bitcoin ve Litecoin ‘in yanısıra XMR ile  de bir Trezor cüzdanı satın alabilirler.

Tom Lee: Bitcoin baharı başladı – Yeni zirve 12 veya 18 ay içinde görülür

Bu ve bunun gibi başarılar XMR’nin fiyatını 120 dolara yükseltmesi bekleniyor.

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

0
0
0