Anasayfa Bitcoin Bitcoin Kasım 2018 direncini test ediyor – Kırılma gelir mi?

Bitcoin Kasım 2018 direncini test ediyor – Kırılma gelir mi?

Bitcoin Kasım 2018 direncini test ediyor – Kırılma gelir mi?
0
koinmedya_googlenews

Bitcoin Kasım 2018 direncini test etmeye devam ediyor. Dün başlayan ralli ile birlikte birçok analist, pozitif tahminlerini ve teknik analizlerini paylaşmaya başladı. Analistlerin tahminleri nasıl, Bitcoin Kasım 2018 direncini kırmayı başarabilecek mi?

Bitcoin Kasım 2018 direncini kırmayı başarabilecek mi?

Bitcoin ile birlikte tüm piyasada başlayan ralli kripto topluluğu arasında heyecan yarattı. Analistler Twitter üzerinden olumlu analizler paylaşmaya devam ediyor.

Bitcoin, Kasım ayındaki direnci kırmaya çalışıyor gibi görünüyor ve analistler, Bitcoin’in bu direnci kırmayı başarması durumunda yeni bir boğa koşusunun gerçekleşeceğini öngörüyor.

koinmedya_brave

(bknz: Büyük ralli tam gaz devam ediyor – Bitcoin 5800 dolar seviyesini aştı)

Pek çok yatırımcı şu sıralar merakla ve heyecanla Bitcoin’in Kasım ayı çöküşünden önceki 6000 dolar seviyesindeki direnci kırmasını bekliyor. Çünkü 6000 dolar, Bitcoin’in büyük bir boğa koşusu başlatabilmesinin önündeki engel ve  kırılması güç kritik bir direnç seviyesi olarak görülüyordu.

Ancak Bitcoin, dünkü yükseliş ile birlikte 5865 dolara kadar yükselerek bu seviyeye yaklaştı. Bitcoin’in bu seviyeyi kırması durumunda piyasa duyarlılığının artması ve fiyatların daha da yükselmesi bekleniyor.

Pozitif analizlerini paylaşan analistlerden biri de ünlü analist Alex Krüger. Bitcoin’in 4200 doların üstüne çıktığında ayı piyasasının bittiğini söyleyen Krüger, dün Twitter’dan yaptığı paylaşımında Bitcoin’in, Kasım ayı çöküşünden önceki en düşük 2018 seviyelerini gördüğünü ifade ediyor.

Ayrıca Bitcoin’in 2018’in en çok işlem gören fiyatı olan 6400 $’ın üzerine çıkması durumunda, boğa piyasasının tam anlamıyla başlayacağını söylüyor.

Bir başka pozitif analiz ise 2018’de Bitcoin’in % 80 oranında değer kaybedeceğini doğru tahmin eden Peter Brandt’e ait.

Ünlü analist ve yazar Brandt, Factor’un (eğri hattın) haftalık göstergesi hareketli ortalama (MA)’nın yükseliş eğilimine döndüğünü vurguluyor ve 2015’ten beri ilk kez bunun gerçekleştiğini söylüyor.

Ve o tarihten sonra Bitcoin’i 340 dolardan 20.000 dolara taşıyan parabolic bir yükseliş sürecine girildiğinin altını çiziyor. (ilgili haber: Bitcoin % 80 düşecek demişti, düştü. Şimdi de Bitcoin büyük bir boğa koşusu başlatacak diyor!)

Bitcoin borsası Bitfinex soğuk cüzdanlarında Ethereum miktarı yarı yarıya düştü

Cosmos ATOM nedir ve 15. sıraya nasıl bu kadar hızlı yükselebildi?

 

 

X