Home Altcoin Elon Musk Ethereum’dan bahsetti, Buterin cevap verdi

Elon Musk Ethereum’dan bahsetti, Buterin cevap verdi

Elon Musk Ethereum’dan bahsetti, Buterin cevap verdi

0
“sportsbet”

Elon Musk Ethereum’dan bahseden bir tweet attı. Tabii söz konusu Elon Musk olunca tweet hem dikkat çekti hem de çok fazla yorum yazan oldu. Söz konusu tweet beraberinde şu soruyu akıllara getirdi: Elon Musk’ın yeni favori kripto parası Ethereum mu?


Elon Musk Ethereum’dan bahseden tweet attı

Elon Musk, bir kripto paradan bahseden tweet attı. Ancak bu sefer bu kripto para Dogecoin değil. Elon Musk, tek kelimelik tweetinde sadece “Ethereum” yazdı. Muhtemelen çoğu kripto para meraklısı olan birçok kişi de bu tweete cevap verdi.

Musk’ın tweetine cevap verenlerden ilki de söz konusu kripto paranın arkasındaki isim olan Vitalik Buterin oldu. Buterin bu fırsatı kullanarak Tesla’nın kurucusunu bir Ethereum etkinliğine davet etti.

Vitalik Buterin şöyle yazdı: “Ekim ayında bizim Devcon’a gelmelisin”. Buterin’in yorumunu Musk da cevapsız bırakmadı ve hemen “Ücretsiz ETH vermeyi kesin” diye cevapladı. Artık bu ne anlama geliyorsa.

Ve tabii ki Buterin’in olduğu yerde mutlaka kim vardır? Tabii ki Justin Sun. TRON’un kurucusunun da birkaç tek sözcüklük yorum yazdığı görülüyor: “TRON” ve “BitTorrent”.

Bu arada başka bir ilginç cevap da Dogecoin’den geldi. Dogecoin ekibi simgeleri olan fotoğrafı gözü yaşlı paylaşarak, “Mr. CEO, bizim aramızda özel bir şey olduğunu düşünmüştük.” diye yazdı.

Bunun ardından Ethereum’un fiyatının yaklaşık yüzde 1 yükselerek 160 dolar seviyesinden işlem gördüğü gözlendi. Bunun Musk’ın söz konusu kripto parayı anmasıyla bir bağlantısı olup olmadığı bilinmiyor.

Musk, oldukça uzun bir süredir kripto paralara ilgi gösteriyor. Daha 2014 yılında yaptığı bir açıklamada, Bitcoin’i öven sözler kullanmıştı. BTC’nin bankacılık sektörünü alt üst edebilme potansiyeli olduğunu söyleyen Musk, bunun da büyük ihtimalle başta yasa dışı işlemlerle yapacağını ifade etmişti.

Bu ayın başlarında da Musk başka bir tweette Dogecoin ile ilgili “duygularını” yazmış ve “Oldukça iyi” demişti.

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

0
0
0