Home Kriptopara Haber 2019’un en iyi 3 kripto para ortaklığı kripto dünyasına neler getiriyor?

2019’un en iyi 3 kripto para ortaklığı kripto dünyasına neler getiriyor?

2019’un en iyi 3 kripto para ortaklığı kripto dünyasına neler getiriyor?

0
“sportsbet”

Kripto para ortaklığı adına 2019 yılı daha yeni başlamışken pek çok önemli projeye sahne  oldu. Bu gelişmeler 2018 yılının karamsar görüntüsünü silecek gibi görünüyor. Kripto para piyasasına damga vuran bu gelişmeler hangileri?


Kripto para ortaklığı yapan ve gelecek vaad eden projeler hangileri?

2019 yılı daha başlarda çok yeni ve gelecek vaat eden gelişmelere sahne olmaya başladı. Kripto para ve blokchain sektörü 2018 kışını atlattıktan sonra, yeni projelerle kendini göstermeye başladı. Bu projeler piyasadaki büyük oyuncuların kripto paraların kitlesel kabulünü hedeflediklerinin bir çeşit göstergesi.

Yeni iş ortaklıkları bu projelerin hayata geçirildiği anlamına geliyor. Şimdi sırayla, gelecek vaat eden ve kripto paraların hayatımıza daha fazla yerleşmesini sağlayan bu projelerin önde gelenlerine bir göz atalım.

Ripple  ve 200 finans kurumu ile anlaşma imzaladı

Ripple, 2019 yılı başlamadan da zaten yeni yatırımlara ve ortaklıklara başlamıştı. 2019 yılı bu çalışmaların devam ettiği ve daha da güçlendiği bir yıl olarak başladı Ripple için çünkü 2019 yılında ortaklık sayısını 200’e çıkardılar. Ripple bu gidişle dünya çapında havale işlemlerinde bir numara olmayı başaracak.

Ayrıca Ripple çok sayıda finans kurumu ile ortaklık kurmayı başardı ve bu kurumlar şu anda Ripple’ın ödeme ağı RippleNet’deler. Son ortaklarının içinde Euro Exim Bank, SendFriend,JNFX, FTCS, Kuveyt Ahli Bank,Transpaygo ve WorldCom Finans var.

Ripple’ın  en öncelikli hedefi en büyük ödeme ağı SWIFT’ı geride bırakmak. SWIFT şu anda ödeme işlemleri açısından hakimiyeti elinde tutan tek firma ve 10 bin kadar banka ile anlaşması var. Ancak Ripple’ın sunduğu hizmetin hızı onu SWIFT’e rakip hale getiriyor.

Stellar Lumens ve IBM ortaklığı

Blockchain ödeme sisteminde atılımlar gerçekleştiren sadece Ripple değil, Lumens de aynı zamanda büyük adımlar atıyor. Amerika’nın uluslararası teknoloji şirketi olan IBM ile ortaklık kurabilmek Stellar Lumens açısından çok büyük bir kazanım oldu.

Bu ortaklık sonucu World Wire adıyla yeni bir havale sistemi oluşturuldu. IBM bankasızlık sorununu çözmeye odaklanmış görünüyor, bu gelişmeler sonucu IBM, Ripple ile havale işlemlerinde rakip hale geliyor. Bakalım bu havale pastasından kim daha büyük payı alacak.

Samsung ve Enjin

Samsung kısa süre önce Mobil Zirvesi 2019 da yaptığı açıklamada, en son piyasaya sürülen akıllı telefon modeli S10’da dijital cüzdanlar olacağını duyurmuştu. Samsung cüzdan seçimi için Enjin blockchain projesini tercih etti.   şu anda dijital cüzdan önceden yüklü olarak gelmiyor ve sadece Amerika, Kanada ve Kore’de uygulanabiliyor.

Samsung ve Enjin coin ortaklığı aslında kriptolar ve akıllı telefonların toplum hayatına entegrasyonu açısından çok önemli bir gelişme. Böylelikle günlük hayat kullanımı artacak ve bunun sonucunda kitlesel benimsenme de gerçekleşecek.

Ortaklık henüz emekleme aşamasında olmasına rağmen diğer akıllı telefon üreticilerine de ilham kaynağı olmuş durumda, Huawei ve Apple da kripto piyasasına girmeyi düşünmeye başladılar.

Kripto dünyasında yaşanan bu gelişmeler kriptoların günlük hayatımıza gittikçe daha çok alanda yer alacağının bir göstergesi. Ancak daha yolun başındalar ve kriptoların kitlesel benimsenmesi ve kullanımı için biraz daha zamana ihtiyaç var.

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

0
0
0