Home Altcoin Ripple (XRP) Skype ile entegre olacak mı? İşte Skype yetkilisinin yanıtı!

Ripple (XRP) Skype ile entegre olacak mı? İşte Skype yetkilisinin yanıtı!

Ripple (XRP) Skype ile entegre olacak mı? İşte Skype yetkilisinin yanıtı!

0

Ripple (XRP), Skype ile entegre olabilir mi? Kısa bir süre önce XRP topluluğu, Skype’ın mikro ödemeler için XRP’yi entegre etmesini talep etmişti. Skype ekibinden bu talebe, bugün yeni bir yanıt geldi. İşte Skype yetkilisinin yanıtı!

Ripple (XRP), Skype ile entegre olabilecek mi?

XRP topluluğundaki geliştiriciler daha önce, XRP’yi Gmail, Microsoft Outlook, Twitter, Reddit gibi bir çok önemli platformla entegre etmeyi başardı. Şu sıralar ise Ripple (XRP), Skype ile entegre olacak söylentileri yayıldı.

Kısa bir süre önce XRP topluluğu, Skype’ın mikro ödemeler için XRP’yi entegre etmesi yönünde bir talepte bulunmuştu. Skype ekibi ise bu talebe birkaç gün önce yanıt vererek ve bu konuyu değerlendireceklerini söylemişti. (ilgili haber için tıklayınız)

koinmedya_brave

bknz: Ripple XRP Uquid ile kitlesel benimsenme yolunda yeni bir adım daha attı

Henüz konuyla ilgili somut bir adım atılmasa da bir Skype yetkilisi, bugün bu talebi dikkate alacaklarını belirten yeni bir paylaşım yaptı.

David Olliver, XRP’yi Skype’a entegre etme konusundaki fikrini 20 Mart 2019’da paylaştı ve Oliverin bu talebi Skype’ın yöneticileden Petr’in dikkatini çekti:

“Merhaba. Bu fikri paylaştığınız için teşekkür ederiz! Kripto para ile mikro ödemeler gerçekten kulağa hoş geliyor. Microsoft gibi bir çok önemli teknoloji şirketi de blockchain’i test etmeye başladı. Her ne kadar Skype veya başka bir MS ürünü ile kripto para biriminin entegre edilmesine ilişkin bir bilgiye sahip olmasam da, lütfen bu fikri desteklemeye devam edin. Bu fikri ekiplerimizle paylaşacağım.”

XRP için Skype entegrasyonu ne ifade ediyor?

Henüz bu talebe yönelik nasıl bir adım atılacağı bilinmese de Skype’ın bu adımı, XRP’yi kitlesel kabul doğrultusunda önemli bir seviyeye taşıyabilir. Ayrıca Skype, XRP topluluğundan Dave Jones isimli bir kullancının XRP’nin entegre edilmesi ile ilgili paylaşımına şöyle bir yanıt verdi:

“Böyle bir topluluğu bir arada görmek çok güzel! Bravo!”

XRP’nin işlem gerçekleştirme süresi, ortalama 3 saniyeden daha az olduğu için mikro ödemeler için oldukça uygun bir kripto paradır.

bknz: Ripple XRP Nisan ayı orta vadeli fiyat görünümü

Bu özelliği, XRP’nin ilk kez Twitter, Reddit’in yanı sıra, XRP topluluğunun önde gelen geliştiricilerinden biri olan Wietse Wind tarafından daha başka platformlarla entegre edilmesinin nedenlerinden biriydi.

XRP’nin bu tarz entegrasyonlara dahil edilmesi kitlesel kabul açısından oldukça önemli. Bu konudaki çabaların tümü elbette yalnızca XRP topluluğuna ait değil.

XRP’nin arkasındaki şirket olan Ripple da XRP’nin yaygın bir şekilde benimsenmesi için yoğun çaba sarf ediyor. Dünya çapında çok sayıda finansal kuruluşla kurduğu ortaklıklar sayesinde, bu konuda şu ana kadar çok önemli adımlar attı.

Ayrıca XRP Ledger, Bitcoin ve Etherum gibi birçok önemli kriptolardan daha hızlı bir şekilde işlem yapılmasına yardımcı olan konsensüs mekanizması sayesinde, geliştiriciler tarafından online oyunlara entegre edilmeye başlandı.

bknz: Analiz: Ripple (XRP) fiyatı satış baskısına dayanamayabilir!

bknz: Bitcoin 3000 dolara düşecek söylemleri yeniden gündemde

bknz: Harvard kripto paraya yatırım yapan ilk üniversite oldu

Kaynak

Paylaşarak destek ol !!!
error
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial