Home Ethereum Ethereum’da dönüm noktası! 170 doların üzerine çıktı!

Ethereum’da dönüm noktası! 170 doların üzerine çıktı!

Ethereum’da dönüm noktası! 170 doların üzerine çıktı!

0

Ethereum’da dönüm noktası yaşanıyor. Kripto para piyasasında yaşanan yükselişin etkisiyle, son bir haftada ETH fiyatları %16.9 artış gösterdi. Eğer ETH fiyatları 170 doların üzerinde devam ederse hacim zirve yapabilir.


Ethereum’da dönüm noktası!

Kripto para piyasasında rekabet ısınıyor ve pek çok kripto para, daha hızlı ve ölçeklenebilir platformlar başlatıyor. Bu arada Ethereum (ETH), Kasım 2018’den bu yana ilk kez 170 $ ‘ın üzerinde bir kapanmaya hazırlanıyor.

Ethereum fiyat analizi

Dinamikler

Pek çok eleştiri alıyor olsa da Ethereum piyasanın lideri konumunda ve öncü bir akıllı sözleşme platformu. Akıllı sözleşme olanağı sunan ilk proje ve izin sınırlaması da yok, aynı zamanda geliştiriciler arasında da popüler. Homestead’dan bu yana ilerleme olumlu ve gösterdiği gelişim Serenity’deki proof-of-stake’e  doğru bir gidişte. Ayrıca  Ethereum 2.0 da var ve topluluk şüphesiz gelecek planlarından oldukça emin ve memnun.

koinmedya_brave

Ancak, ETH ilerlerken ve akıllı sözleşmelerde piyasa lideri olarak konumunu güçlendirmeye çalışırken benzer projelerde ortaya çıkmaya başladı.

Örneğin, varlıkları tokenleştirmeyi hedefleyen ve bunu daha iyi bir verimlilik ve ölçeklenebilirlik olan bir platfrom ile gerçekleştirmeyi hedefleyen projeler var, DFinity, EOS ve Tron gibi.

Rekabet o kadar sert ki Vitalik geride kaldıklarını itiraf ediyor.

Açıkcası hiç de haksız değil çünkü Çin’deki CCID,  listelemesinde ETH’yi, EOS ve Tron’un arkasına yerleştirdi.

En sağlıklı karşılaştırma Google Trend’in organik bulgularında. Twitter’da Misha adlı kullanıcı, bir twitinde, Ethereum’un rakibi Tron’un BitTorrent ve başarılı ICO’su sayesinde talep gördüğünü varlık işlem hacmini arttırarak Ethereumu geçtiğini yazmış.

 

Mum çubuğu düzenlemeleri

Zincirde gerçekleşen bir gelişme oldukça umut vaad ediyor ancak şu var ki , Ethereum (ETH)’nin performansı beklenenden daha düşük. İkinci sırada olan ETH  geçtiğimiz hafta yüzde 16.9 artış gösterdi ve önceki gün de  yüzde 2.5’lik büyük bir artış gösterdi.

Ortada pozitif bir durum var bu da Bitcoin’in yansıttığı, piyasanın olumlu momentumu.

Aslında  ETH gecikme yaşıyor ve  Bitcoin veya TRX gibi diğer varlıklardan farklı olarak, mücadele ediyor ve henüz Q4 kayıplarını tersine çeviremedi. Altta yatan momentum yüksek olmasına rağmen, bu momentuma paralel bir gelişme yok ETH’de.

ETH boğa çubukları üst Bolinger bandı boyunca toplanıyor ve boğalar yükseldikçe üst ve orta Bolinger bandı birbirinden ayrılıyor.

Son ETH / USD işlem planımıza göre, gergin traderlar küçük zaman dilimleri içinde dipleri doldurabilirler, ancak sadece 170 doların üstünde kapanırsa risk tersine dönebilir, tutucu traderlar 250 dolar hedefiyle yüklenebilirler. böyle yaparlarsa ETH bağımsızlaşacak ve dört aylık direnç hattının üstünde kapanarak, fiyatları 250 dolara çıkaracak

Teknik göstergeler

Satın alma momentumu yüksek ve ETH  170 dolar üstünde bir kırılma yaşarsa,  hacimlerde de bir yükselme bekleniyor. ideal olan ise 24 şubattaki 880 bin ve 2 nisandaki 575 bin gibi yüksek işlem hacimlerinin 170 dolar üstünde herhangi bir kapanışa eşlik etmesi.

Kaynak

Paylaşarak destek ol !!!
error
Etiketler:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial