Home Altcoin Altcoin Haber Büyük tehlike!! Ethereum  ve BNB arzlarının büyük çoğunluğu sadece birkaç cüzdana ait

Büyük tehlike!! Ethereum  ve BNB arzlarının büyük çoğunluğu sadece birkaç cüzdana ait

Büyük tehlike!! Ethereum  ve BNB arzlarının büyük çoğunluğu sadece birkaç cüzdana ait

brave
0

Weiss Ratings’in yayınladığı bir rapora göre dolaşımdaki  Ethereum ve BNB arzlarının üçte ikisinden fazlası birkaç cüzdan sahibinin elinde bulunuyor. Bu da Ethereum ve BNB dijital paralarının  merkeziyetsizliklerini sorgulatıyor. 

Ethereum ve BNB arzlarının çoğu sadece birkaç cüzdanda saklı

7.500 Ethereum cüzdanının  dolaşımdaki ETH  arzının % 80’ine sahip olduğunu gösteren yeni bir rapora cevaben, Weiss Ratings projenin Proof-of-Stake konsensüs algoritmasını benimsediğinde sorunlara yol açabileceğini dile getirdi.

Delphi Digital tarafından yayınlanan “Ethereum’a Giriş: Uzun Vadeli Değer Potansiyeli ve Analizi” başlıklı rapora göre, dolaşımdaki ETH’nin aslan payını az sayıda cüzdan kontrol ediyor. Bu da, Ethereum’un merkeziyetsizliğini mercek altına alıyor.

Weiss Ratings, Ethereum ile karşılaştırıldığında BNB’nin toplam tedariğinin üçte ikisi en fazla 5 hesabın kontrolünde olduğunu söylüyor. Ayrıca, Ethereum’un ledger’ının en merkezi olmayan Proof of Stake ledgeri olduğunu belirtiyorlar. Kısacası BNB Ethereum’dan daha merkeziyetçi.

Binance coin BNB 7. sıraya yükseldi ! Bugün ki artış yüzde 13

Her ne kadar bu araştırma ETH’nin büyük ölçüde birkaç cüzdan tarafından kontrol edildiğini ortaya koysa da, aslında birçok kripto-para biriminden daha merkeziyetsizdir. Vitalik’in, saniyede 10.000 işlemle övünen Tron’un CEO’su Justin Sun’a karşı kullandığı en güçlü nokta bu olmuştur. Vitalik, her zaman yüksek TPS içeren projelerin, ağlarındaki sadece birkaç düğümle çok merkezi olduğunu söylemiştir.

Forklar ETH fiyatını olumsuz etkiledi

Rapor ayrıca Ethereum fork’larının proje tarihinde çok büyük fiyat düşüşlerine yol açtığını da belirtti. Ancak 2017 yılındaki  Byzantium forku ve 27 Şubat 2019’daki  en son Constantinople forkunun daha az fiyat kayıplarına neden oldu.

Ethereum Constantinople hard forku başarı ile tamamlandı, sırada Istanbul var!

2019 Ethereum hard forkunun Ethereum için parlak bir günün başlangıcı olması bekleniyordu ve beklendiği gibi çıkmadı. Şimdilik, Bitcoin ETH’den daha fazla artış gösterdiği için, geleceğin  ETH için neler getireceği kesin belli değil. İşler daha iyi olabilirdi, en azından fiyat, yılın başında olduğundan çok daha yüksek durumda.

Bitcoin işlemleri tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkmak üzere

Ethereum ve BNB arzlarının çok az cüzdan sahibinin elinde olması bu dijital paralar ne kadar merkeziyetçi sorusunu akla getiriyor. Bu soruyu XRP için sıklıkla duyduk, ancak, diğer dijital paraların merkeziyetçilik durumu hakkında sizler ne düşünüyorsunuz? Bizimle paylaşın.

Kaynak

BNB artık Bitcoin’in rotasını bıraktı, kendi yolunu çiziyor

Ripple’dan yoksullukla mücadele için Tipping Point’e 1 milyon dolarlık bağış

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave