Home Altcoin Aylık 2 adet Ethereum kazacak telefon ister misiniz?

Aylık 2 adet Ethereum kazacak telefon ister misiniz?

Aylık 2 adet Ethereum kazacak telefon ister misiniz?

0
“sportsbet”

Ethereum kazacak telefon ister misiniz sorusu, ilk etapta kulağa inandırıcı gelmiyor ama kime sorsanız herhalde hayır demeyecektir. Wings Mobile WX size her ay iki Ethereum kazacak bir akıllı telefon üretiyor. Bu yeni teknolojili akıllı telefon hakkında daha fazla bilgi almak ister misiniz?


Aylık 2 adet Ethereum kazacak telefon nasıl bir telefon ?

Barcelona’da yapılan Mobil Dünya Kongresinde tanıtıldığı gibi; bu telefon açık kaldığı zaman para üreten bir akıllı telefon. Kongrede Ethereum kazacak telefon, dikkatleri üzerine çekti. Bu yeni telefonun fikir babası İtalyan girişimci Antonio Milio, Wings Mobile’ın CEO’su kendisi. Kripto madenciliği yapabilecek bir akıllı telefon kimin aklına gelirdi ki?

(Bknz: Ethereum zorluk bombası sonunda patladı)

Süreç şu şekilde; telefon satın alınır alınmaz madenciliğe başlıyor ve yeni sahip her ay iki eth ile ödüllendiriliyor ve bu miktarın yaklaşık değeri ise 250 euro, (284 dolar). Ancak şunu not etmekte yarar var, kripto dünyasında fiyatlar çok dalgalı.

Dahası her günkü ETH miktarı otomatik olarak senin cüzdanına günlük olarak ödeniyor.

(Bknz:Ethereum banka kartları geliyor)

Bu nasıl mümkün oluyor?

Wings WX akıllı telefonunu satın alırken, satın alan kişi şirkete bir abonelik formu imzalıyor ve böylelikle, Wings WX cihazında kripto para madenciliği için imzalanan plana bağlı olarak, cihazın ayda iki ETH üretimini garanti altına alıyor

İspanyol sanal mobil operatörü farklı türlerde abonelik imkanı sağlıyor, ve bunları madencilik gücüne göre 100MH/S den 1000MH/S ‘ye kadar sıralıyor.

Sonunda mobil telefon 600 eurodan (özel fiyatla) maksimum 2600 euroya kadar fiyatlandırılıyor. Maksimum madencilik performasını garanti eden anlaşmayı yapan telefon daha yüksek fiyata satılıyor.

 Proof-of-Work (iş ispatı yerine) Proof of Data ( veri ispatı)

Akla şöyle bir soru gelebilir,  nasıl olur da bir telefon bu kadar miktarda bir kripto parayı kazacak yeterlilikte bilgi işlem gücüne sahip olabilir?  Bu sorunun cevabı Wings Mobile’ın yeni protokolünde. Yeni protokol diğer kriptolarda olduğu proof-of-work değil proof-of-data üzerine kurulu.

Proof of Data modu mobil network tarafından basitleştirerek üretilen trafiğe dayanıyor ya da wi-fi, telefon açık ve internete bağlıyken madencilik yapıyor.

Bu algoritma,Wings Mobile’ın bir parçası olan Ecuadorian şirketi Neobit tarafından geliştirilmiş ancak işlem tarzı daha çok çekirdek tarzı gibi.

İşe yarar mı peki?

Ortada bir risk olduğu muhakkak. Ama eğer Ethereum World, ConsenSys’nin tahmin ettiği gibi, başlangıçtaki 2600 euro yatırım ile kıyaslayınca bir yıl içinde 1450 doları bulursa, kullanıcı 12 ay içinde 12,400 euro kar edecek. Hesaplamalar her ne kadar teorik olsa da, miktar epeyce tetikleyici dersek yanlış söylemiş olmayız. Kim 12 binden fazla bir Euro kazanmak için 2600 euroyu gözden çıkarmaz ki.. tabii burada karar kişinin kendisine ait..

Kaynak

(Bknz: Bugün Ethereum constantinople günü)

(Bknz:Ethereum geliştiricileri hala en iyisi)

 

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

Etiketler:
cryptopazar_koinmedya
0
0
0