Home Altcoin Dikkat! Ripple ve Tron grafiklerinde olumsuz göstergeler mevcut

Dikkat! Ripple ve Tron grafiklerinde olumsuz göstergeler mevcut

Dikkat! Ripple ve Tron grafiklerinde olumsuz göstergeler mevcut

brave
0

Ripple ve Tron grafiklerinde gördüğümüz bazı olumsuz şartları sizlerle paylaşmak istiyoruz. Hafta başından itibaren gelişen olumlu havaya çok da gönüllü bir şekilde iştirak etmeyen bu iki kripto para hakkında dikkatli olmakta fayda var.


Ripple ve Tron Grafiklerinde Huzursuzluk Hakim

Başta Litecoin olmak üzere bir çok kripto para yükseliş yönünde güçlü sinyaller gönderirken Ripple (XRP) bir süredir düşüşün baskın olduğu şablonlar çiziyor. Elbette XRP de yükseldi ancak fiyatı BTC Amerikan doları karşısında değer kazandığı için arttı. 2 gün önce BTC karşısında 8190 satoshi değerindeyken bugün yine aynı bölgede. Bu zaman zarfında dün yani 19 Şubat tarihinde 8852 satoshiye kadar yükselse de aynı gün içinde aldığını geri verdi.

Son kapanış mumundaki üst kısımda oluşan devasa fitil boyu yaklaşan tehlike hakkında yeterince ipucu veriyor. Aynı grafikte önceki mumların uzun üst fitillerinden sonra nasıl düşüş seyrine girildiğine dikkat edin. Üst kısımda oluşan uzun fitil ayıların boğaları püskürtme gücü olarak nam salmıştır ve düşüş işaretlerindendir.

XRP/BTC grafiğinde 200 günlük üssel hareketli ortalama da tam bu bölgede. 200 EMA kırılır ve günlük mum kapanışı bu seviye altında gerçekleşirse tehlikeli bir süreç başlayabilir. Yazı yayına hazırlandığında XRP fiyatı 0.321 dolardı.

XRP/USD 4 saatlik grafikte RSI’ın çok yükseldiğini görüyoruz. “Aşırı alım” bölgesine girmiş. Bu seviyeleri sürdürmesi olanaksız, mutlaka geri dönüş yapacaktır. Bu da fiyatları ilk etapta kritik destek hattı olan 0.30 dolara geri çekebilir. Son haftalarda XRP fiyatının çizdiği grafik genel manada standart düşüş hareketini devam ettiren türden.

Tron

Tron da dün yükselenler arasındaydı ama büyük kripto paralar içinde ne çok düşüş sinyali veren kripto para TRX. Tron Aralık ortasından Ocak ortalarına kadar geçen dönemde güzel bir performans sergilemişti. Ancak ondan sonra sürekli daha alçak tepeler yaparak ilerliyor.

Tron bu zaman zarfında taralı çizgi ile gösterilen direnç hattını birçok kez test etti. Hiç birinde de kıramadı. Şu anda kırabileceğine dair de hiçbir emare yok. Tron’un kendi çabalarıyla değil de ancak piyasanın genel şartlarına bağlı olarak bu hattı kırabileceğini söyleyebiliriz. Yani başta Bitcoin olmak üzere diğer kripto paralar çok iyi performans sergiler ve sektöre yeni sermaye aktarımı olursa Tron da yükselen dalgaya binerek bu hattı kırabilir. Bu olasılık dışında hattın kırılması pek mümkün görünmüyor.

Günlük grafikte RSI’ın da daha alçak tepe yaptığına şahit oluyoruz. Bu da alıcı baskılı momentumun azaldığını ve boğaların güç kaybetmekte olduğunun işareti. Yazı yayına hazırlanırken TRX değeri 0.0245 dolardı. Test edilen direnç hattı tepki verdiğinde fiyatı 0.022 dolara indirmesi olası.

Kısaca

  • XRP son iki günde yükselse de güven vermiyor, TRX ise büyük kripto paralar arasında en tehlikeli konumda olan
  • Tron daha alçak tepeler yaparak alçalan üçgen formasyonu içine girmiş durumda – kötüye işaret

Not: Yazı yatırım tavsiyesi içermez. Ripple ve Tron grafiklerinde oluşan kısa ve orta vadeli geri çekilme emareleri düşüşün garanti olduğunu değil yalnızca görece yüksek ihtimalli olduğunu belirtir.

Ripple hakkında daha fazlası için Tıklayın

Tron hakkında daha fazlası için Tıklayın

Kaynak

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave