Home Bitcoin Otomotiv sektörünün ardından Almanya Bitcoin kullanımında da öncü

Otomotiv sektörünün ardından Almanya Bitcoin kullanımında da öncü

Otomotiv sektörünün ardından Almanya Bitcoin kullanımında da öncü

brave
0

Otomotiv sektörü gibi Almanya Bitcoin kullanımında da öncü bir konuma yerleşti. Peki Almanya da yaşanan bu gelişmelerin Avrupa’ya nüfuzu nasıl olur?


Otomotiv sektöründen sonra Almanya Bitcoin kullanımında da öncü hale geliyor

 

Başta Bitcoin olmak üzere kripto paraların benimsenmesinin yolunu açan ülkeleri düşünmemiz istense, ilk aklımıza uzun zamandır sektörde olan Japonya ve ABD gibi ülkeler gelir. Aslında sonuç hiç de ilk aklımıza gelen seçeneklerle uyuşmuyor.

Yapılan araştırmalar ve anketler gösteriyor ki Almanya Bitcoin kullanımında dünya sıralamasında öncü durumda. Aslında Almanya’nın gerek sanayisi gerekse gelişmişlik düzeyi bakımından bir fiat para cenneti olduğu düşünülüp, kripto paralar için bazı olumsuz durumların ortaya çıkabileceği varsayılabilir. Ancak yakın tarihli raporlara göre durum hiçte öle değil. Raporlara göre Almanya, BTC ve Blockchainin benimsenmesinde hiç olmadığı kadar sıcak bir ortama sahip

Almanya’nın Avrupa’nın en büyük, dünyanın ise en büyük 4. Ekonomisi. Hal böyle olunca genelde diğer Avrupa ülkeleri teknolojik gelişmeler konusunda Almanya’dan ilham alıyor.

Almanya’da Bitcoin kullanımı

Yapılan araştırmalara göre Almanya’da, 18-29 yaş grubu insanların büyük bir çoğunluğu Bitcoin’e ilgi duyuyor. Bu kitlenin hepsi Bitcoin ve kripto paralara yatırım yapmasa da göz ucuzla da olsa kripto para sektöründe ne olup bittiğini takip ediyorlar. Zaten Volkswagen gibi dev otomotiv şirketlerinin de yeni projelerinde Blockchain teknolojisine yer vermeleri, ülkede kripto paralara olan ilginin büyüklüğünden kaynaklanır.

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave