Home Bitcoin Bitcoin fiyatı yükselirken long pozisyonlarında ani düşüş gerçekleşti

Bitcoin fiyatı yükselirken long pozisyonlarında ani düşüş gerçekleşti

Bitcoin fiyatı yükselirken long pozisyonlarında ani düşüş gerçekleşti

brave
0

Bitcoin fiyatı yükselirken long pozisyonlarında ani bir düşüş görüldü. Bitcoin long pozisyonları, Nisan 2018’den sonra, dün en yüksek seviyeye ulaştıktan sonra % 11 oranında düştü. Bitcoin fiyatı yükselirken long pozisyonlar neden düşüyor?

Bitcoin fiyatı yükselirken long pozisyonları düştü?

Birkaç gündür kripto para piyasası, Bitcoin, XRP ve Litecoin’nin geçen haftadan bu yana % 8 civarında artmasıyla etkileyici bir toparlanma belirtileri gösterdi. (Bknz: Göstergeler pozitif! Bitcoin üçgen direnç hattına doğru ilerliyor)

Fiyatların artmasıyla birlikte, Ocak ayının sonundan bu yana BTC / USD long pozisyonları istikrarlı bir şekilde arttı. Aslında, Nisan 2018’in başında 39.000 dolara ulaşan long pozisyonlar, o tarihten sonra ilk kez en yüksek seviyeye dün (38.400 $ civarında) ulaştı.

Fakat dünden beri Bitcoin fiyatı yükselirken long pozisyonlarında hızlı bir düşüş görüldü ve % 11’lik bir düşüşle yaklaşık 27.900 $ seviyesine düştü. 

Bu, tecrübeli yatırımcıların kripto para piyasasında bir çöküş beklediklerini ve likidite tükenmeden pozisyonlarını kapattıkları anlamına gelebilir. BTC / USD kısa pozisyonları da düşüyor, muhtemelen düşüşler satışlar ve stop emirlerin etkisiyle gerçekleşiyor. Fakat açılan birkaç yeni pozisyon, tahminciler arasında bazı kararsızlıklara neden olabilir.

EOS, Ethereum ve Bitcoin Cash yükselmeye devam ediyor!

Bitcoin son 24 saat içinde % 5,08 yükseldi ve işlem hacminde iyileşme belirtileri görülüyor.  Bu da daha fazla artış potansiyeli olduğunu gösteriyor.

Bitcoin, yazının yayınlandığı sırada 3.941 dolardan işlem görüyor. Piyasada en fazla kazanım EOS, Ethereum (ETH) ve Bitcoin Cash’te (BCH) görülüyor.

EOS geçtiğimiz hafta boyunca % 30’un üzerinde bir artış kaydederek, piyasa kapitilizasyonu sıralamasında Litecoin’i geçerek 4.sıraya yükseldi. Bir hafta önce 2.78 dolardan işlem gören EOS, şu anda % 23 civarında artış kaydederek 3,62 dolardan işlem görüyor.

Ethereum bir hafta içinde % 22 artış kaydetti ve Ocak ayının başından bu yana ulaşamadığı 150 dolara çok yaklaştı. Şu anda %7.96 yükselerek 148 dolardan işlem görüyor. Bitcoin Cash ise % 23.7 oranında yükseldi ve 150 $ ‘a yükseldi.

Genel olarak kripto para piyasası geçtiğimiz haftaki değerinin üzerine 17 milyar dolar ekledi ve 117 milyar dolardan 134 milyar dolara yükseldi. Mart ayında başlatılması planlanan Fidelity kurumsal kripto ticaret platformuna yönelik beklenti, bu rallinin gidişatını belirleyebilir. Platform’un, piyasaya yeni sermaye ve daha yüksek volatilite kazandırarak kripto para piyasasını büyük yatırımcılara açması bekleniyor.

Kaynak

Ayrıca bknz:

Ripple (XRP) fiyat tahmini: XRP 2019 sonuna kadar 5 dolar olabilir! Neden?

Bitcoin piyasası yeni haftaya nasıl başlıyor?

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave