Home Bitcoin Piyasalarda bahar havası – Bitcoin boğalarını harekete geçiren ne oldu?

Piyasalarda bahar havası – Bitcoin boğalarını harekete geçiren ne oldu?

Piyasalarda bahar havası – Bitcoin boğalarını harekete geçiren ne oldu?

brave
0

Yeni bir haftaya girerken kripto piyasalarında bahar rüzgarları esmeye başladı. Bu yazımızda Bitcoin boğalarını harekete geçiren sebeplerin neler olduğuna bakacağız.


Bitcoin boğalarını harekete geçiren sebep ne?

Kripto piyasaları hastalıktan kurtulmak üzere olduğunun sinyallerini veriyor. Her ne kadar bazı altcoinler diğerlerine nazaran daha az varlık gösterdiyse de piyasadaki çoğu para değerini arttırmış ve 24 saatlik zaman diliminde işlem yoğunluğu da güç kazanmış görünüyor. Son 24 saatte bu artış kripto piyasalarına ekstra 5 milyar dolar kazandırdı.

Bitcoin dün 3,600 dolar engelini açtıktan sonra 3,800 dolara yelken açtığını ve gözünün 4,000 dolar olduğunun sinyallerini vermişti. Son 24 saatte lider para birimi market hacmini 1 milyar dolar arttırdı. Yani bir bakıma piyasaya giren paranın 5/1’i Bitcoin’e gitti.

Bitcoin boğalarını harekete geçiren sebeplerin tamamen piyasa döngüsünden kaynaklandığı sonucuna ulaşıyoruz. En azından şu saat itibariyle piyasaları harekete geçirecek başka herhangi bir sebep henüz gözükmüyor. Şu an teknik verilere baktığımızda, uzun zamandır süregelen boğa piyasasının bitmiş olabileceğine dair güçlü kanıtlar ortaya çıkıyor.

Ethereum/XRP

%10’nun üzerindeki artışla iki kripto para arasında makas Ethereum lehine açılmış durumda. Ethereum, XRP‘ye 2 milyar dolar fark atmış durumda. İlk 10 kripto arasından en büyük artışı Ethereum yakaladı. Zaten son günlerde KoinMedya olarak Ethereum’a dikkat etmeniz konusunda siz değerli takipcilerimizi uyarmıştık: Dünkü haberlerimize bakabilirsiniz: Bitcoin’e rağmen Ethereum 130 dolar yolunda ilerliyor

Bakınız: Analistler: Ethereum (ETH) vitesi daha da yükseltebilir

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave