Home Kriptopara Haber Blockchain Haber Apple blockchaine el attı, yoksa kripto paraya göz mü kırpıyor?

Apple blockchaine el attı, yoksa kripto paraya göz mü kırpıyor?

Apple blockchaine el attı, yoksa kripto paraya göz mü kırpıyor?

brave
0

Apple blockchaine el attı. Yaşanan bu gelişme kripto para sektöründe büyük heyecan uyandırdı. Hadi hemen detaylara geçelim.


Apple blockchaine el attı – Sırada ki kripto paralar mı olacak?

 

Dünyanın en büyük teknoloji devlerinden biri olan Apple Inc., yeni blockchain girişimini duyurdu.

Apple, bilgisayar ve mobil cihazlar başta olmak üzere pek çok dijital ürün üretiyor. Tabi bu ürünlerin üretiminde de çeşitli kıymetli metaller kullanıyor. Apple için sorun burada başlıyor. Çünkü kıymetli metal tedarikinde 3. Şahıslara güvenmek zorunda. Ancak Apple, insan hakları ve güvenli çalışma koşullarını destekleyen erdemli bir şirket olmak için ham madde dahil üretimin bütün kollarını denetimine almak istiyor. Bunun içinde blockchain teknolojisinden yararlanma fikri var.

Apple’dan yapılan açıklama:

“Bizler Apple şirketi olarak yeniliğin kendisiyiz ve bütün yenilikleri bünyemizde barındırırız. Bunu yıllardır yaptığımız ürünlere bakarak görebilirsiniz. Diğer çoğu teknoloji şirketi bizden 4-5 sene geriden geliyor. Yine de bizim performansımıza yaklaşamıyorlar.

Ürün kalitemizi arttırmak için, üretimin her kolunu denetleme kararı aldık. Bunun içinde blockchain teknolojisini kullanacağız. İlerleyen günlerde sizlere, sistemin nasıl çalışacağına dair daha fazla bilgi vereceğiz.’’

Apple kripto para çıkaracak mı?

Apple blockchaine el attı fakat Apple’ın kripto paralara yaklaşımı hala sır gibi saklanıyor. Şirket, 2017’de Bitcoin’in mekaniğini tanımlayan ve bilgisayar korsanlarıyla daha verimli bir şekilde başa çıkabilmek için blockchain tabanlı geçici bir patent başvurusunda bulunmuştu. Ancak o günde bu güne, Apple’ın kripto paralara bakış açısı ve kendi kripto parasını üretip üretmeyeceği konusunda yapılan bir açıklama yok. Bu konuyla alakalı yeni bilgiler edindiğimizde sizlerle paylaşacağız.

Sağlıcakla kalın.

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave