Home Kriptopara Haber Rusya’ya göre Bitcoin (BTC)’e kafa yormak gereksiz

Rusya’ya göre Bitcoin (BTC)’e kafa yormak gereksiz

Rusya’ya göre Bitcoin (BTC)’e kafa yormak gereksiz

brave
0

Rusya’ya göre Bitcoin (BTC)’e kafa yormak şu anda gereksiz. Rusya’nın Adalet Bakanı Alexander Konovalov, ülkenin devlet haber ajansı TASS’a yaptığı açıklamada, bu noktada kripto para birimleri için yasal bir tanım yapmanın gerekli olmadığını belirtti.


Rusya’ya göre Bitcoin için henüz erken

Millet vekilleriyle yaptığı toplantıda Konavalov, mevcut şartlarda kripto para birimleri tanımlamanın mantıklı olmadığını savundu. Ek olarak Konavalov, Rusya’daki kripto para birimleriyle ilgili mevzuatı resmileştirmenin henüz erken olduğunu söyledi.

Rusya meclisinin kripto paralar ve ICO’lar ile ilgili düzenleme arayışında olduğunu belirtmiştik. Bakınız: Rusya Başbakanı Medvedev’den kripto para yorumu

 

Rusya kripto para düzenlemelerinde neden ağır davranıyor?

Adalet Bakanı’nın ihtiyatlı davranması, kripto paraların henüz yeni bir teknoloji olmasından kaynaklanıyor. Bu nedenle önlerini görmek istiyorlar ve yanlış yapmak istemiyorlar.

Bakınız: BBC raporu: Rus babuşkalar kripto madenciliği yapıyor!

Ancak öncelikle Ruslar arasında Bitcoin gittikçe populerliğini arttırıyor. Halkta talep olduğu müddet, art niyetli kişilerin tuzakları da aynı oranda artış gösteriyor. Araştırmalara göre, Rusya vatandaşlarının ICO piyasasında yatırdıkları paraların %50’si ponzi oluşumlara gitti. Bakınız: Rusya’da ICO Yatırımlarının % 50’si Ponzi Şirketlerine Aktı.

Sektörde yasa koyucuların gecikmesi, sahtekarlara halkı dolandırması için zaman kazandırması demek. Ancak göründüğü kadarıyla Rusya, kripto paraların para çeşiti mi yoksa bir varlık mı tartışmasında henüz karar vermiş değil. En kötü karar kararsızlıktan iyidir. Düzensiz bir piyasa ancak işini doğru yapan insanlara zarar verir.

Bakınız: Rusya’da Bitcoin ATM sayısında patlama yaşanıyor

Türkiye’ye gelen kripto bazlı ponzi oluşumların neredeyse hepsi Rusya kökenli. Açıkcası bu piyasada bir yatırımcı olarak, Rus kökenli projelere karşı oldukça ihtiyatlı yaklaşıyorum. Ancak ben öyle davranıyorum diye size de Rus menşeli projelerden uzak durun demiyorum. Sadece dikkatli olmanızı öneriyorum.

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave