Home Altcoin Zilliqa mainnet sonrası yatırımcısını hayal kırıklığına uğrattı

Zilliqa mainnet sonrası yatırımcısını hayal kırıklığına uğrattı

Zilliqa mainnet sonrası yatırımcısını hayal kırıklığına uğrattı

0
“sportsbet”

Zilliqa mainnet sonrası yatırımcısının beklentilerine karşılık veremedi. Oysa Ocak ayı sonunda gerçekleşen mainnet son derece başarılı geçmişti.


Zilliqa mainnet sonrası yatırımcısını memnun etmedi

Başarılı geçen mainnet etkinliği fiyatlarda kendini göstermedi. Acaba, Zilliqa ‘söylentiyi satın al, haberi sat’ stratejisi mağduru mu? Belkide..

Bakınız: Zilliqa sharding kullanan ilk kripto para oldu

Özellikle kripto paralarda ölçeklenme sorununa çözüm getiren Zillqa, Ocak ayı sonunda başarılı bir mainnet gerçekleştirdi.

Bitcoin ve Ethereum blockchain’lerinin ölçeklenme sorunu olmasından dolayı, Xinshu Dong önderliğindeki ekip ölçeklenme sorunlarına sharding teknolojisi çözümünü kullanarak bu sorunu ortadan kaldıran Zilliqa adında bir kripto para ortaya çıkardılar.

Bakınız: Zilliqa (ZIL) Mainneti yayında! zkSNARKs ise yolda

Ocak ayı sonunda da kendi anağına geçme kararı aldılar. Başarılı şekilde geçiş işlemi gerçekleşmesine rağmen, bunun ZIL fiyatlarına bir etkisi görülmedi. Hatta mainnet’ten sonra düşüş süreci halen devam ediyor.

Aslında bu duruma kripto piyasasında sıkça karşılır olduk. Bu duruma ‘beklenti satın alınır ve gerçek satılır’ denilmektedir. Eğer piyasanın herhangi bir sebepten bir varlığı satın alacağını önceden farkederseniz, erken davranarak pozisyonunuzu alır, sizin paranıza para katacak çaylakların ağınıza takılmasını beklersiniz.

Bakınız: Yatırımcılar Dikkat! Kripto Parada Manipülasyon Yapıyorlar!

Paranız varsa ve haberleri erken alıyorsanız, para parayı çeker klişesisizde hayat bulur.

Zilliqa son 30 günde %14.42, son 100 günde %50 değer yitirdi. Mainnet lasmanının oluşturduğu hype’ın Tron Mainnet lansmanından sonraki başarısızlıktan hiç bir farkı yoktu. Yani bu kez de beklenti satın alındı ve gerçek satıldı..

Zilliqa’nın ardındaki topluluk oldukça güçlü ve bu koine karşı inancını yitirmiş değiller. Yine de, Zillqa’nın tekrar AHT’leri görüp göremeyeceğini zaman gösterecek.

 

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

0
0
0