Home Kriptopara Haber Kripto piyasası 2019’da 1 trilyon dolara çıkabilir mi?

Kripto piyasası 2019’da 1 trilyon dolara çıkabilir mi?

Kripto piyasası 2019’da 1 trilyon dolara çıkabilir mi?

0
“sportsbet”

Kripto piyasası 2019’da ciddi bir yükseliş sergileyip 1 trilyon dolara ulaşabilir mi? Kripto para sektörü şu ana kadar zirve değer olarak 850 milyar doları görmüştü.


Kripto Piyasası 2019’da 1 Trilyon Dolara Yükselebilir

2018 yılı birçok açıdan son derece zorlu geçse de kripto adaptasyonu ve gelişmeler açısından verimliydi. Kripto para projeleri kendilerini halk tabanına daha iyi anlatacak yollar buldular ve bir çok anlaşmaya imza attılar.

Kripto para piyasasının toplam büyüklüğü 111 milyar dolar seviyesinde. Tarihte ise en yüksek değer olarak 850 milyar doları gördü. Demek ki kripto para piyasalarının son zirve değeri üzerinden %18’lik artış yakalaması 1 trilyon dolarlık psikolojik sınırın geçilmesi için yeterli.

Kripto Ödemeler Konusunda Artan Kabul Oranı

Beklenen yükselişin nedenleri arasında en önce, artan kripto ödeme kabul oranını göstermemiz yerinde olacaktır. Dünya çapında birçok iş kolu artık eskiye göre kripto ödemeler konusunda çok daha esnek.

Kripto para üzerinden yapılacak ödemeler konusunda şimdiye kadar en önde giden sektörün casino yani online kumar sektörü olduğunu görüyoruz. Hatta bazı online kumar siteleri ödemeleri kripto para cinsinden yaptığınızda ilave indirimler uyguluyor.

Kumar sektörüne ilaveten teknoloji, seyahat ve gıda sektöründe birçok işletme kripto ödemeleri kabul etmeye başlamış durumda. Bu da er ya da geç kripto paraların piyasa fiyatını yükseltici etki yapacaktır.

Lider kripto borsası CEO’su Jesse Powell’a göre kripto paralar yakın gelecekte büyük bir gelişim gösterecek. 2018 yılı boyunca düşüş trendinden kurtulamayan kripto paraların yükselişe geçeceği konusunda inancı tam. Powell’ın açıklamalarına göre kripto paralar ile ilgilenen işletmelerin sayısı günden güne çoğalıyor. Powell sürekli yeni firmaların farklı kripto projeleri ile ilgilendiğini gözlemlediğini ama hiçbir firmanın kripto projelerinden el çektiğine şahi olmadığını bildiriyor. Bu artan ilgi dalgası en nihayetinde kripto sektörünü bir mancınık gibi 1 trilyon duvarının üzerinden fırlatacaktır.

Kurumsal Yatırımcının Artan İlgisi

Kurumsal yatırımcının kripto paraya olan ilgisi 2017 yılında sektör tarihi zirvelerini gördüğü dönemden beri konuşuluyor. Lakin devamında gerçekleşen kripto para çöküşü kurumsal yatırımcıların erken hareket etmesi durumunda ne kadar zarara girebilecekleri konusunda bir hayli eğitici oldu. Düşüş trendinin son bulmasıyla birlikte yeniden ayağa kalkacak olan kripto para sektörü bu sefer yanında kurumsal yatırımcı desteğini de bulacak.

Kurumsal yatırımcıyı kripto para sektöründen uzakta tutan ana etmen yeterince güvenli kripto muhafaza hizmetlerinin olmayışı. Ancak tam düzenlenmiş kripto muhafaza hizmetleri artık hayal değil. Bakkt ve Fidelity’nin 2019 yılında sektördeki bu açığı kapatmak üzere geldiği biliniyor.

İlgili: Fidelity kripto boğa koşusunu tetikleyebilir mi?

İlgili: Bitcoin vadeli borsası Bakkt büyük güne hazırlık yapıyor

Multicoin Capital’den Kyle Samani de kurumsal yatırımcının güvenilir muhafaza hizmetlerinden mahrum bir sektöre giriş yapamayacağını ifade edenlerden.

“Çoğu yatırımcı açısından muhafaza hizmetleri bu sektörün nihai engeli. Ancak 2019 yılında bu sorun kökten çözülmüş olacak ve inanılmaz miktardaki kurumsal yatırımcı sermayesi akın akın sektöre giriş yapacak.”

Önde gelen kripto borsalarından Coinbase ve BitGo ABD piyasası için güvenilir muhafaza hizmet sertifikalarını almış durumdalar. Ek olarak Goldman Sachs, Morgan Stanley ve Citigroup gibi saygın bankalar kripto piyasasına girmek isteyen müşterilerinin talebini karşılamak için hazırlık yapıyorlar.

İlgili: Bakkt mı Coinbase mi – Hangisi Tron için daha iyi?

Tüm bu gelişmeler kurumsal yatırımcıların kripto sektörüne girmesi ile son bulacağa benziyor. Böylesi bir durumda kripto piyasası 2019’da rahatlıkla 1 trilyon dolara ulaşabilir.

Kriptoparalar hakkında daha fazlası için Tıklayın

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

Etiketler:
0
0
0