Home Kriptopara Haber Blockchain Haber Bitcoin ETF onayından önce SEC blockchain teknolojisini test etmeye hazırlanıyor

Bitcoin ETF onayından önce SEC blockchain teknolojisini test etmeye hazırlanıyor

Bitcoin ETF onayından önce SEC blockchain teknolojisini test etmeye hazırlanıyor

0
“sportsbet”

Son yayınladığı bir bildiride SEC blockchain teknolojisini test etmeye hazırlandığını duyurdu. Adı neredeyse Bitcoin ETF ile eş anlamlı hale gelen SEC kripto para endüstrisine şeffaflık getirmek için blockchain tabanlı çözümler üreten firmalarla irtibata geçmeye başladı.


Kripto Evreninde Şeffaflığı Blockchain Teknolojisi ile Sağlamak

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu bildiğiniz gibi ABD özelinde kripto para sektörünü düzenlemekle mükellef iki kurumdan biri. Sürekli gelişen ve değişen bu sektörün genel geçer kural ve kaidelerini belirlemek kolay değil. Hele ki her türlü dolandırıcılığın ve sahte projenin kol gezdiği bu alanda iş yapmak için destek almanız gerekir.

SEC kripto para endüstrisinin daha şeffaf bir temele oturması amacıyla blockchain temelli çözümler sunan firmalarla irtibara geçti. Bu sayede kripto sahiplerinin adresleri, cüzdanları ve kimlik bilgileri daha şeffaf hale gelecek.

SEC en çok kullanılan blockchain defterlerinden veri süzmek istiyor. Her türlü işlem detayı ve kullanıcı bilgilerinin depolandığı blockchain tabanının taranması ve verilerin süzülerek anlamlı bilgilere dönüştürülmesi lazım.

Blockchain üzerindeki aktivitelerin daha şeffaflaşması bazı nedenlerle kripto para dünyasını tercih eden yatırımcıları tedirgin edecektir. Blockchain demek biraz da sermayesini merkezi hükümetlerin gözetimi dışına çıkarmak demek. Eğer bu alandaki yatırımcı ve aktiviteleri tamamen deşifre edilmesi birçok kullanıcının hoşuna gitmeyecektir. SEC blockchain teknolojisini test ederken kullanacağı argümanlar da yine blockchain esaslı olacaktır.

İlgili: SEC blockchain işlemlerini mercek altına alıyor

SEC ve Kripto Endüstrisi

SEC başta da belirttiğimiz gibi her kripto severin zihninde Bitcoin ETF başvuruları ile ilişkilendirilmiş vaziyette. SEC’e yapılan başvurular ve SEC’in şimdiye kadar verdiği red kararları adından sıkça söz edilmesine sebep olmuş durumda. Bir yıldan fazladır devam eden Bitcoin ayı piyasası olası bir Bitcoin ETF onayı ile son bulabilir. Lakin SEC de başvurucular da yatırımcılar da beklemeye devam ediyor. Şu an piyasadaki yaygın spakülatif bilgilere göre piyasa 2020’ye kadar Bitcoin ETF onayını göremeyecek.

22 Ocak tarihinde kendisinden çok şey beklenen CBOE Bitcoin ETF başvurusu geri çekildi ve devamında yeniden aktive edildi. Geri çekilmeye gerekçe olarak ABD hükümet kapatılması olayları gösterilse de bu pek inandırıcı gelmiyor.

SEC hakkında daha fazlası için Tıklayın

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

Etiketler:
0
0
0