Home Altcoin 2019’da Monero (XMR) almak için 7 sebep

2019’da Monero (XMR) almak için 7 sebep

2019’da Monero (XMR) almak için 7 sebep

brave
0

2019’da Monero (XMR) almak için çok fazla neden sayabiliriz. Monero, alıcı, gönderici adresleri, işlem miktarları gibi tüm önemli bilgilerin gizlenebilme özelliği ile gittikçe gizliliğin ön plana çıktığı bir toplumda dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Tabi ki 2019’da monero (XMR) almak için sadece gizlilik özelliği yetmez. Daha fazlası yazımızda..

2019’da monero (XMR) almak karlı olabilir! İşte nedenleri

 1. Gizlilik

İşlem gerçekleştirirken kimlik bilgilerinizin gizli kalmasını istiyorsanız, XMR sizin için doğru tercih olacaktır. Monero gizliliği ile ön plana çıkan kriptoların başında gelir.

(bknz: Ripple CEO’su Garlinghouse: Bankalar XRP’ye geçmeye hazır) – (bknz: Uzun dönem Tron (TRX) teknik analizi)

 2. Ölçeklenebilirlik

Monero, şu anda Bitcoin’de görülen ölçeklenebilirlik sorununun çözümüne katkıda bulunuyor. XMR, Bitcoin ve diğer altcoinlerin çoğundan daha ölçeklenebilir bir kripto para birimidir.

 3. Maksimum blok boyutu sistemi

Monero, maksimum blok boyutu sisteminin yerine, bir blok ödül/ceza sistemi getirdi. Monero blockchain’inde önceden belirlenmiş bir blok boyut sınırı yoktur. Monero sınırsız blok boyutunun korunmasını ve sorunsuz çalışmasını sağlamak için blok cezası gibi uygulamaları gerektiğinde uyguluyor.

 4. Kaynak

Toplam 18.4 milyon Monero arzının 16.7 milyonu çıkarılmıştır. Yakında XMR madenciliğinin üst sınıra ulaşacağını düşünürsek, 2019’da Monero (XMR) almak karlı olabilir.

 5. Değiştirilebilirlik

Monero, Fungibility olarak bilinen paraya çok benzeyen önemli bir özelliğe sahiptir. Bu, özellik, istenildiğinde bir Monero biriminin diğer Monero birimi ile kolayca değiştirilebilir olduğu anlamına gelir.

 6. Ödemelerde kullanımı

Geçtiğimiz günlerde Monero’nun, Fortnite oyununun yaratıcısı Epic Games tarafından oyun parası olarak kabul edildiği yönünde bir haber çıktı. Fakat daha sonra bunun doğru olmadığı ortaya çıktı. Henüz Monero ödeme birimi olarak kabul edilmedi ancak potansiyeli XMR’nin gelecekte yaygın bir şekilde ödemelerde kullanılacağına işaret ediyor. Geçtiğimiz Aralık ayında ATM ağı işleten İsviçre merkezli kriptopara şirketi Bity tarafından Monero’ya da ATM desteği sunulması da önemli bir gelişmeydi.

  7. Yatırımın geri dönüşü

Finansal işlemlerde gizliliğine odaklanan Monero, düzenleyici denetimine kapalı, merkezsiz açık kaynaklı ve Bitcoine alternatif olan bir kripto paradır. Şu anda 14. sırada yer alan XMR 43,56 $ ‘dan işlem görüyor. Ve tüm yukarıda sayılan özelliklerinden dolayı 2019’da Monero (XMR) almak karlı olabilir.

Kaynak

Ayrıca bknz:

2019’da Ripple satın almak için 10 sebep

Ethereum Classic hacker’ı 100 bin dolarlık ETC’yi Gate.io borsasına geri gönderdi

Bitcoin balinaları ortalığı birbirine katmaya geliyor

Piyasa yıkılsa da istifini bozmayan 3 kripto para: Tron Ripple ve Litecoin

 

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave