Home Bitcoin 2019’da Bitcoin ve kripto madenciliği

2019’da Bitcoin ve kripto madenciliği

2019’da Bitcoin ve kripto madenciliği

brave
0

2018 yılındaki kripto piyasalarının durumu, madencilik sektörünü 2019’da tehlikeye atıyor. 2019’da  Bitcoin ve kripto madenciliği nereye gidiyor? GPU madenciliği (Ekran kartı madenciliği) neredeyse öldü, birçok madencilik devi kepenk kapattı.


Bitcoin ve kripto madenciliği

Hyperledger’in CEO’su 2018 yılı boyunca Bitcoin’in fiyatının aşırı düşmesi, madencilik sektöründe kârlılığı büyük ölçüde tehlikeye attığını belirtti. CEO: “Krizin süresi uzadıkça birçok madenci işlerine son vermek zorunda kaldı.” En son Bitmain örneğinde gördüğümüz gibi firma, birçok çalışanının işine son vermeye hazırlanıyor. Haberimiz için lütfen tıklayınız.

Japon teknoloji devi GMO, madencilik ürünlerinin üretimini durdurduğunu açıkladı. Bu 2019 yılından madencilik sektörünün geleceği hakkında fikir veriyordur. Yeni yılda küçük çaplı şirketlerin, büyük madencilik şirketleri ile rekabet şansı neredeyse olmayacak. Merkeziyetsiz kriptolarda tekelleşmiş madencilik sektörü ile karşı karşıya kalabiliriz.

Bitcoin madenciliğinden elde edilecek ödüllerin, 2020’de, yarı yarıya azaltılacağı duyurulmuştu. Zaten Bitcoin fiyatlarının %80 oranında düşmesi, madencilik kârını da aynı oranda düşürmüştü. Bunun üzerinde elde kalan kâr da yarı yarıya azalması madencileri iyice zor duruma düşürecektir.

2019 yılında beklenen denetleme ve düzenlemelerin bazı ülkelerde madencilik sektörünü de etkileyeceği beklenmektedir. Bazı ülkeler enerji desteği ve vergi indirimleri ile kendi ülkelerini madencililik açısından cennete dönüştürme yarışına gireceklerdir. Ülkeler arası bu rekabeti Ermenistan ve Gürcistan arasında görmekteyiz. İki ülkede ilgili mevzuatları hafifleteceklerini duyurmuşlardı.

Kaynak

Tavsiye ettiğimiz yazılar

Çin’de yapılan anket Bitcoin ve kripto paraların geleceğine ışık tutuyor

Bitcoin ile forex, kaldıraç ve marj ticareti

Bitcoin fiyatının düşük olması tamamen kötü değil, iyi yanları da var

Bitcoin ve S&P 500 karşılaştırması. Hangisi daha çok kazandırıyor?

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave