Home Bitcoin Bakkt Kripto para piyasasını ocak ayında coşturacak mı?

Bakkt Kripto para piyasasını ocak ayında coşturacak mı?

Bakkt Kripto para piyasasını ocak ayında coşturacak mı?

brave
0

Bakkt Kripto para piyasasını Ocak ayında coşturacak ve yüksek oranda hacim görmesini sağlayacak. Tabi bunu neye dayandırarak söylüyoruz. Bu yazımızda Bakkt platformunun üzerinde ölü toprağı serilen Kripto para piyasasına neler kazandırabileceğini ele alacağız.


Bakkt Kripto para piyasasını hareketlendirecek

Bakkt kurumlar için ölçeklenebilir bir kripto ticaret platformu sağlayacaktır. Bitcoin’in güvenli bir şekilde saklanması için gözetim hizmetinde bulunacak.(Bknz: Bakkt nedir?)

Tüketicilerin mesela Starbucks Caffe’den bilgisayar ürünlerine kadar her şey için kripto ile ödeme yapabilecekleri bir ödeme platformu olacak.

Örneğin, ortalama bir tüketici doğrudan Bitcoin ile Starbucks Vanilyalı Latte satın alamaz. Bunun yerine Bakkt borsasında Bitcoin gibi kriptolarını Starbucks’ta harcayabilecek ABD dolarlarına dönüştürecek. Bu arada Starbucks deyip de geçmeyelim. Starbucks’ın da bu projedeki önemini merak mı ettiniz? Starbucks’ın mobil uygulama ödemelerinde 23 milyon kullanıcısı var ve ABD lideri. Apple Pay (22 milyon) ve Google Pay (11 milyon) değerinden daha fazla.

Bakkt ETF onayını tetikleyebilir.

Bazı finansal uzmanlar, Kripto para piyasasına ocak ayında Bakkt vadeli işlemleri ile yüksek oranda hacim ve olumlu hava geleceğini ve bu rüzgarın Bitcoin’e SEC’ten ETF onayı getireceğini iddia ediyorlar.

Baktt’ın yatırımcıları arasındaki ağır toplara dikkat edin ;M12 (Microsoft’un girişim sermayesi kolu), Fortress Yatırım Grubu, Eagle Seven, Galaxy Digital, Horizons Ventures, Alan Howard, Pantera Capital, Protocol Ventures ve Susquehanna International Group.

Bakkt’ın arkasında çok büyük bir isim var ICE, New York Borsasının sahipleri.

Bakkt, ilk ürün olan Bitcoin vadeli işlemlerini 24 Ocak’ta piyasaya sürecek. Bitcoin vadeli işlemler Chicago Ticaret Borsası (CME) ve Chicago Board Options Exchange (CBOE) ‘de halihazırda var olmasına rağmen Bakkt, dev bir adım atıyor. Vadeli işlemler ICE’nin Dijital Varlık Deposunda saklanan Bitcoinler tarafından desteklenecek.

Bakkt vadeli sözleşmeleri

Her biri tek bir Bitcoin (BTC) temsil eden Bakkt vadeli sözleşmeleri 24 saat içinde yerine getirilecek. Bu, Bakkt’tan bir vadeli işlem sözleşmesi satın alır almaz, ertesi gün gerçek bir Bitcoin aldığınız anlamına geliyor.

BTC’nin sözleşme büyüklüğü kurumları ve büyük spekülatörleri cazip hale getirebilir. Ocak ayında lansmanına likidite sağlamak için Bakkt’ın Over the Counter (OTC) piyasalarda(tezgah üstü piyasa) Bitcoin satın almaya başladığı veya kısa zamanda başlayacağı yönünde iddialar da var.

Bakkt’ın piyasaya sürülmesiyle kurumsal hacimlerin çok büyük oranda büyüyeceği, hatta borsalardaki işlem hacmini bile aşabileceği yorumları yapılıyor. Dolayısıyla Bakkt Kripto para piyasasını ocak ayında coşturacak. Birçok kurumsal yatırımcının OTC piyasasından Bakkt gibi daha şeffaf platformlara geçmesi ile piyasada daha fazla likidite ve daha düşük volatilite oluşturacağı bekleniyor.

İşin özeti Bitcoin gerçekten iddia edildiği gibi desteklenecek, Bakkt Kripto para piyasasını hareketlendirecek mi? Gelişmeleri sizinle birlikte takip ediyor olacağız. Kripto para piyasası ve Coinlerle ilgili son dakika gelişmelerini en hızlı şekilde öğrenmek için Twitter hesabımızı takip ediniz. https://twitter.com/koinmedya_?lang=es

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave