Home Bitcoin Bitcoin en çok kimde var?

Bitcoin en çok kimde var?

Bitcoin en çok kimde var?

brave
0

Bitcoin en çok bilinen kripto para. Aynı zamanda ilk ortaya çıkanı. Ve bugün o zamana göre daha fazla benimsenmiş ve büyümeye devam eder bir halde. Bu arada sorular da beraber geliyor. Bunlardan bizce en merak edilenlerinden biri, “Bitcoin en çok kimde var?”. Bunun sorulması son derece doğal çünkü Bitcoin sıklıkla kripto paranın kralı olarak kabul ediliyor.


Bu soruya cevap vermek zor olabilir çünkü Bitcoin sentralize bir kuruma ya da organizasyona ait değil. Hiçbir hükumet ya da şahısla bağlantısı yok. Bitcoin, Satoshi Nakamoto isimli anonim biri tarafından var edildi ve Nakamoto’nun bir birey mi yoksa bir grup insan mı olduğu bilinmiyor.

Özel haber: Grayscale Investors Bitcoin ve Ethereum toplamaya başladı

Bitcoin blockchain teknolojisi üzerinde fonksiyon görüyor. Bunun da anlamı her bir Bitcoin sahibi için benzersiz bir biçimde tasarlanmış ve izlenemez özelliklere sahip.. Bitcoin anonim ve işlemlerde her hangi bir kağıt izi bırakmıyor.

Gelecek finansal krizde altın düşecek ve Bitcoin yeni bir zirveye ulaşacak mı?

Büyük Bitcoin oyuncuları

Bitcoin’in hisselerinin büyük kısmını elinde tutan bir miktar isim var. İşte onlardan bazıları:

Kurucu

Bitcoin’i hayata geçiren Satoshi Nakamoto raporlara göre 4.7$ milyar değerindeki Bitcoin’in sahibi. Bu sadece bir tahmin. Bundan daha fazla ya da eksik de olabilir.

Ripple short işlemlerdeki düşüş dikkat çekici, Ayılar neyin kokusunu aldı?

Çin’deki madencilik çiftlikleri

Çin’de önemli sayıda madenci var. Ve madencilik havuzları yoluyla Bitcoin çıkarılıp dolaşıma sokulabiliyor. Bu madencilik tarlalarının, dolaşımdaki Bitcoin’in %81’ini kontrolünde tuttuğu düşünülüyor. Bu tarlaların önemlilerinden olan Antpool, tek başına 2016-2017 arasında çıkarılan Bitcoin’in %20’sini sağladı.

XRP’nin destek noktası kırıldı ve düşüş trendi tekrar başlıyor!

Federal Bureau of Investigations(FBI)

Bitcoin’in diğer bir kilit ismi FBI. Spekülasyonlara göre mevcut tüm Bitcoin’in %1.5’una sahip. Tıpkı Çin’deki madencilik tarlaları -gibi, ancak oradaki gibi yoğun olmasa da- devam eden operasyonları mevcut.

Satoshi Dice

2013’te 126,315 Bitcoin’in satın alınması tarihe geçti. Bu kadar büyük ölçekli bir alımın market değeri bugün 277$ milyondan fazla.

Roger Ver: Kripto paraların geleceği beklentilerinizin üzerinde!

Bitcoin yatırımcıları

Bitcoin’in tüm dünyadan geniş bir takipçisi var. Bazıları O’nun vasıtasıyla zengin oldu. Bunlardan bazıları kombine Bitcoin portföy miktarlarını dolaşımdaki kollektif Bitcoin’in önemli bir yüzdesi haline getirmeyi başardı. Bunların arasında Roger Ver(52$ milyon değerinde Bitcoin), Dave Carlson(35$ milyon), ve Charlie Shrem(45$ milyon) var. Her ne kadar bunlar bilinenler olsa da belki onlardan fazla miktarda Bitcoin’e sahip olan bireyler de vardır.

Bitcoin’in Geleceği için konuşulan muhtemel 3 senaryo

Sonuç

Bitcoin var olduğundan bu güne kadar bir milyoner listesi yarattı. Çok daha fazlasının bu yolla ortaya çıkması bekleniyor. Bu nedenle seyehatinize başlamak için geç kalmış değilsiniz. Bitcoin anonim bir platform olduğundan kriptoyu gerçek harekete geçirenler ve sallayanları bulmak zor. Ama belki gelecekte bu tür bilgiler herkes için görünür olacak.

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave