Home Bitcoin Bitcoin Fiyatı Yükselmeye Devam Edebilir, Ancak…

Bitcoin Fiyatı Yükselmeye Devam Edebilir, Ancak…

Bitcoin Fiyatı Yükselmeye Devam Edebilir, Ancak…


0

Haftalardır süren sıkıcı tablonun ardından Bitcoin Pazartesi gününe yükseliş ile başlamıştı.  Bitcoin fiyatı yükselmeye devam edecek beklentilerine cevap verir tarzda Salı günü de yükselişine devam eden Bitcoin’in hızı bugün itibari ile biraz düşüşe geçti.


Kurumsal Yatırımcıların Bitcoin’e Desteği Devam Ediyor

Hafta başında alıcıların harekete geçmesinin sonucu olarak Bitcoin 6,400 olan direnç aralığından kurtuldu. İlk alış taleplerinin 6,400 $ seviyesine çıkması BTC / USD fiyatının da 6,530 $’a kadar çıkmasının önünü açtı.

Çarşamba günü 6,500 $ ‘dan aşağı yönlü bir konsolidasyon bölgesi oluştu. Analistler tarafından öngörüldüğü gibi Bitcoin fiyatı kısa vadeli desteğini 6,500 $ seviyesinden aşağıya kırdı ve direnç aralığını 6,441.72 $ seviyesinde konuşlandırdı.

Hafta içinde yayınlanan Bitcoin ile ilgili haberleri şöyle bir hatırlayacak olursak içlerinden en çok akılda kalanı, dünyanın en büyük yatırım bankasından biri olan Morgan Stanley’nin yapmış olduğu açıklama oldu. Meşhur bankadaki üst düşey bir yetkili, Bitcoin’in (BTC) kurumlar için bir Goldmine (altın madeni) olduğunu söyledi.

Banka yetkilisi, kurumsal yatırımcıların Bitcoin’e olan ilgisinin gün geçtikçe arttığını iddia etti. Bankanın yayınlamış olduğu “Bitcoin Şifresi: Kısa Bir Öğreti ve Sonuçları” başlıklı bir raporda, kurumsal yatırımcıların şu anda kripto para birimlerini çok yakından takip ettiklerinden bahsediyor. Hatta bazı kurumların yatırımlarını kripto para piyasasına kaydırma niyetinde olduklarına dair söylentiler herkesin dilinde.

Ayrıca raporda söz edilen diğer bir ayrıntı da şu: Yönetim hizmetlerindeki kripto varlıkların oranı 2016’daki değerler ile karşılaştırıldığında bu rakam 7.11 milyar $ ‘a yükselmiş gözüküyor.

Bitcoin Fiyatının Yükselmeye Devam Etmesi İçin Ne Gerekiyor?

Bitcoin fiyat analizine  tekrar dönecek olursak BTC Perşembe günü % 0.8 oranında bir düşüş yaşayarak yaklaşık olarak 6.452 $’dan işlem gördü. Saatlik ortalama hareket indikatörü (MACD) grafiğinde MACD çizgisi 0 çizgisini aşağı yönlü kesmiş gözüküyor. Bu durum ayılar için güçlü bir satış sinyali anlamına geliyor. Buna göre Bitcoin fiyatının biraz daha düşeceği sonucuna varılabilir.

Diğer taraftan Fast Stokastik Osilatöründe ise 39.58 seviyesine kadar olan toparlanmadan önce aşağı yönlü hafif bir kaçış göze çarpıyor. Bu, boğaların uyku olmadığını ve 6.440 dolara kadar savunmaya hazır oldukları anlamına geliyor. Benzer şekilde, 6,375 $ ‘lık destek aralığı ile çakışan 100 SMA, bir sonraki düşüşün 6,300 dolar seviyesinde durması için destek oluşturacağı anlamına geliyor. Bitcoin’in en büyük destek seviyesi ise 6,200 dolar olacak.

Piyasanın genel durumuna baktığımızda bu hafta olduğu gibi Bitcoin fiyatı yükselmeye yine devam edecektir. Ancak bunun için Bitcoin’in tekrar 6,500 dolar seviyesine çıkması gerekiyor. Bu seviyede kalıcı olduğu sürece 7,000 dolar ve yukarısına çıkması mümkün olacaktır.

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
cryptopazar_koinmedya