Home Altcoin Türünün ilk Örneği AUD Stabil Coini Stellar Ağında Çıkacak

Türünün ilk Örneği AUD Stabil Coini Stellar Ağında Çıkacak

Türünün ilk Örneği AUD Stabil Coini Stellar Ağında Çıkacak


0

Avustralya Dolarına endeksli stabil bir kripto para duymuş muydunuz? Elbette hayır. Çünkü ilk  AUD Stabil Coini Stellar ağında görücüye çıkmak üzere.


AUD Stabil Coini Stellar Ağında

Stellar bildiğiniz gibi ucuz ve hızlı ödeme sistemleri hizmeti veren bir proje. Yalnız bununla da sınırlı olmayıp bünyesinde ICO platform kiti de bulunduruyor. Bu sayede Ethereum’a ciddi rakip olarak tanımlanıyor. Artık bazı projeler Ethereum’un ölçeklenebilirlik ve görece düşük işlem hızı problemleri yüzünden diğer platformlara göç etmeye başladı bile. Bu konu hakkındaki haberimiz için Tıklayın

En son duyurulan stabil kripto para Stellar blockchaininden çıktı. Muadillerinden farklı olarak Avustralya Doları (AUD)’a endeksli bu stabil coinin platformda daha şimdiden olumlu hava estirmiş durumda. Elde edilen bilgilere göre bu stabil coin işleyiş verimliliği ve müşteri kullanımına yönelik üretildi.

Las Vegas’taki Money 20/20 fuarında tanıtılan coinin adı “Novatti AUD Utility Token”. Novatti Avustralya merkezli bir online ödeme firması. Tokenin yürürlüğe gireceği tarih ise 19 Kasım. Stabil coinin değeri tam olarak 1 Avustralya Doları (AUD) olarak tanımlanmış durumda.

Novatti Yönetim Kurulu Başkanı Peter Cook şunları aktardı:

“İnsanların Avustralya girişimcilerinin ortaya çıkardığı ürünleri satın almak için AUD’a dayalı bir stabil coine ihtiyaçları olacağını düşündük. Bu coin ileride kripto para değişimlerinde kullanılacağı gibi Avustralya içinde faturaların ve alınan hizmetlerin karşılığında da kullanılacak”

Stellar Ortaklık Departmanı Başkanı Lisa Nestor, Stellar’ın desteklediği stabil coin sayısının 10’dan az olmamasına rağmen farklı bir konseptle çıkan bu parayı da desteklediklerini duyurdu. Blockhain ve kripto para evreninin genişleme hızı hesaba katıldığında USD dışına çıkacak daha birçok stabil coin göreceğiz. Bu hamle sadece bunların ilkiydi.

Bu yeni hamlenin Stellar’ın toplumsal kabulünü yaygınlaştırma konusunda olumlu etkileri olacağı düşünülüyor. Dahası Stellar ekosistemi genişledikçe farklı milletlerin farklı katmanlarına hitap eden proje sayısı da artacak. Doğurgan döngüye girmesi beklenen bu gidişat inovatif blockchain teknolojisini ve yan sektörlerini bambaşka düzlemlere taşıyabilir. Stellar ağının UAD stabil coini belki başka ağlardaki diğer girişimcilere ilham kaynağı olacak ve belki de yakın gelecekte en büyük 20 fiat-paraya endeksli stabil paralardan bahsediyor olacağız.

Stellar Hakkında Daha Fazlası için Tıklayın


Paylaşabilir misiniz lütfen ?
tags: