Home Kriptopara Haber İşte Bilmeniz Gereken Kripto Para Tabanlı 3 Kredi Kartı

İşte Bilmeniz Gereken Kripto Para Tabanlı 3 Kredi Kartı

İşte Bilmeniz Gereken Kripto Para Tabanlı 3 Kredi Kartı

0

Kripto para tabanlı 3 kredi kartı olduğunu biliyor muydunuz? Kripto para tabanlı kredi kartları, piyasanın başından beri tartışıldı ve dedikodulara konu oldu. Tüketici pazarına bir kart sunmak, kripto paraların benimsenmesinin büyük bir işareti olacaktır. Peki kripto para tabanlı kredi kartları konusunda neredeyiz ve en umut verici projeler hangileri?


Kripto para tabanlı kredi kartı nedir?

Kripto tabanlı kredi kartı veya banka kartı, bir PoS veya ATM’de kullanabileceğiniz diğer herhangi bir kart gibidir. Bu durumdaki temel fark, harcadığınız paranın kripto para cüzdanınızdan çekilmesidir.

Kripto para tabanlı kredi kartlarının asıl faydası, kripto para sahiplerinin normal paralarla alış-veriş yaptıkları gibi kendi kripto paralarını harcayabilmesidir. Kripto para tabanlı kredi kartlarının bir başka avantajı da kurlar hakkında endişelenmenize gerek olmamasıdır.

Kripto para tabanlı kredi kartları, insanların sanal ve dijital para harcamaları hakkındaki düşüncelerini değiştirebilir.

Kripto para tabanlı kredi kartı konusunda en büyük isimlerden bazıları Nexo, TenX ve Monaco’dur.

Nexo

30 Nisan 2018’de, Nexo, dünyanın ilk anlık kripto para destekli kredi platformunu başlattı. Nexo, yatırımcıların ve işletmelerin nakit erişimi ve kripto paralarını tutma arasında seçim yapma zorunluluğuna gerek olmadan kredi sektöründe devrim yaratmayı amaçlamaktadır.

Kısacası, Nexo, kullanıcılarına gerçekten satmaya gerek kalmadan kendi kripto paralarını kullanmalarına izin veriyor.

Platform, hem güvenlik odaklı hem de kullanıcı dostu olacak şekilde tasarlanmıştır. Kripto varlıklarınızı güvenli Nexo cüzdanınıza yatırma ve esnek kredi limitleri ile anlık kredilerden yararlanma seçeneği sunar. Krediler kendi cüzdanlarınızdaki kripto paralar ile desteklenir. Böylece, kredi kartı kontrolü ve diğer prosedürlere gerek kalmıyor.

TenX

TenX, dijital bir cüzdan ve fiziksel bir karttır. TenX, Nexo gibi, kripto para birimini kabul etmeyen yerlerde bile kripto paranızı herhangi bir yerde harcamak için kullanılabilen kripto tabanlı bir kredi kartıdır. 12 ay içindeki toplam harcama, 1000 doların üzerine çıkmazsa, kart başına yıllık 10 dolar ücret alınır. Kötü tarafı ise, yaptığınız her ATM işlemi için servisin 2.50 dolarlık bir ücret almasıdır.

Servis ayrıca kullanıcıları, her satın alım için %1 ödül vererek teşvik ediyor. TenX, Visa’nın kabul edildiği herhangi bir yerde kullanılabilir.

Monaco

Monaco, Ethereum blokzinciri üzerine inşa edilen benzer bir hizmettir. Servis, birbirinden çok farklı dört tip kart sunuyor. MCO tokenlerinin 6 ayın üzerinde kullanılmasına bağlı olarak farklı kart seçenekleri var: Ruby Steel (50 MCO), Precious Metal (500 MCO) veya Obsidian Black (50,000 MCO). Giriş seviyesi kartı, Midnight Blue olarak adlandırılmış ve herhangi bir MCO tokeni tutmanızı gerektirmez.

Ücretler, kullandığınız kartın türüne göre değişir. Aylık limit, Midnight Blue kart için 200 $’dan Obsidian Black kart için 1000 $’a kadar değişmektedir. Aylık limitler aşılırsa, %2 ATM ücreti alınır. Kripto para satın aldığınızda her defa tüm kart türleri için %1 ücret alınır. Ödüller söz konusu olduğunda oran, %1 ila %2 arasında değişiyor. Kartlar şu anda Monaco Token, Ethereum ve Bitcoin’i desteklemektedir ve bunlar Asya, Avrupa ve Kuzey Amerika’da mevcuttur.

Küresel finansal ekosistem uzun zamandır tamamen dijital bir modele geçmektedir. Yol boyunca çeşitli zorluklar ortaya çıkarken, özellikle de kripto paralar ile değişim için hala çok alan var. Kripto para birimleri daha popüler hale geldikçe, günlük hizmetler ve ürünler için kripto para kullanma şeklimizi bu kredi kartları değiştirebilir.

Diğer haberler için tıklayınız.

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial