Home Altcoin EOSBet Merkezsiz Uygulaması Hacklendi! Hackerlar Tam..

EOSBet Merkezsiz Uygulaması Hacklendi! Hackerlar Tam..

EOSBet Merkezsiz Uygulaması Hacklendi! Hackerlar Tam..

0

EOSBet Merkezsiz uygulaması hackerlar tarafından saldırıya uğradı. Başarılı saldırının ardından40,000 EOS çalındı. EOS’ların şu anki değeri 210,000 Dolar!


EOSBet Merkezsiz Uygulaması Hacklendi, İçinden 40,000 EOS Çalındı

Hackerlar EOSBet‘in akıllı kontratlarındaki açıklıkları kullanarak dApp’in cüzdanındaki EOS tokenlarını çaldı.

EOSBet sözcüsü: “Birkaç saat önce saldırıya uğradık ve yaklaşık 40,000 EOS tokenımız çalındı” dedi.

Basın açıklamasına göre, bütün deliller hackerların sahte hash kullanarak sistemi kandırıp EOSBet’in “transfer” fonksiyonunu dışarıdan kullandığını gösteriyor. Şimdilik gerçekte ne olduğuna dair resmi bir açıklama yok. Fakat, sözcü, kod içindeki bir hatanın saldırının başarısını kolaylaştırdığını itiraf etmiş olurdu.

İç soruşturma bir sonuca varana ve bütün tehditler ortadan kaldırılana kadar, dApp’in bağlantısı kesildi.

Sözcü, “EOSBet yakın zaman içerisinde tekrar açılacaktır. Kodumuzda hata olduğu ile ilgili yanlış iddiaları azalttık” dedi.

EOSBet

Yapılan Saldırı EOSBet için Bir İlk Değil

Ağustos sonunda EOS.io platformu, EOSBet’in akıllı sözleşmesi aracılığıyla depolama alanı kaynaklarının çalındığını tespit etti. Bu saldırı, EOS kodunda birkaç kusur ortaya çıkardı.

Bu sırada, dApp‘in geliştiricileri zararı en aza indirmek için platformlarını geçici olarak devre dışı bıraktılar.

Öte yandan, şanslı bir oyuncu, bu haftanın başlarında EOSBet’e bahis yaparak yaklaşık 600.000 dolar kazanmayı başardı. Bu konu hakkında, EOSBet temsilcileri, platformun saldırıya uğramadığını ve kazananın hesap etkinliğinin meşru olduğunu beyan etti.

Geçenlerde, başka bir EOS dApp’i TRYBE, bir hava perdesi sırasında çok fazla jeton gönderdiği bir operasyonu tersine çevirmek için alarm veren bir eylem gerçekleştirdi. DApp’in geliştiricileri, yararlanıcıların cüzdanlarına doğrudan erişmeye ve ekstra EOS (EOS) tokenlarını kurtarmaya karar verdiler. Ancak, bu kullanıcıların rızası olmadan yapıldı.

EOSBet merkezi uygulaması hacklendi ve 210.000 Dolarlık token çalındı. Sizce bu gelişme dApp’leri etkiler mi? Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

Paylaşarak destek ol !!!
error
Etiketler:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial