Home Kriptopara Haber Kripto Para Piyasası Hacmi 15 Yılda 80 Trilyonu Bulacak: Tabi ki Tim Draper Söylüyor!

Kripto Para Piyasası Hacmi 15 Yılda 80 Trilyonu Bulacak: Tabi ki Tim Draper Söylüyor!

Kripto Para Piyasası Hacmi 15 Yılda 80 Trilyonu Bulacak: Tabi ki Tim Draper Söylüyor!

0

Kripto para piyasası hacmi 15 yıl içinde 4 kat büyüyebilir mi? Bitcoin boğası Tim Draper’a göre evet!Tim Draper kripto paraların piyasa değerinin 15 yıl içerisinde 4 kat büyüyeceğini öngörüyor.


Draper Kripto para piyasası hacmi ile ilgili bu tahminde bulunurken onu internetin ilk günleriyle karşılaştırıyor. Ancak Bitcoin ve diğer Kripto paraların fiyatlarının yükselmeden önce düşüş yaşayacağı konusunda da uyarıyor.

Milyarder teknoloji yatırımcısı DEALSTREETASIA sponsorluğunda Singapur’da gerçekleştirilen özel sermaye ve risk sermayesi  konulu zirvede video bağlantı yoluyla konuşan Tim Draper şunları söyledi:

İnternet de bu şekilde başlamıştı. Önce büyük bir dalga ile gelmişti, sonra çöküş yaşanmıştı. Sonraki dalga ise çok daha yoğun ve büyüktü. Aynı şeyin burada da olacağından şüpheleniyorum.

Sert düşüşün sebebi yüksek seviyede bilgisizlik

DealStreetAsia’ya göre Draper Bitcoin ve diğer kripto paraların  geçen seneki yüksek seviyeden sert bir şekilde düşmelerinin nedenini bilgisizlik olarak görüyor.

Ona göre insanlar kripto paralara alıştıkça küresel çaptaki milyar dolarlık endüstriler dönüşmek için hazır bekliyor olacak.

Ancak bununla birlikte internetin neden olduğu bozulma ile blockchain teknolojisi ve kripto para birimlerinin getireceği beklenen yenilik arasında büyük bir fark var :

İnternet 10-100  milyar dolarlık piyasaların peşinden gitti. Kripto paralar trilyon dolarlık piyasaların peşinden gidecek. Bu piyasalar finans, sağlık, sigorta, bankacılık ve yatırım bankacılığı hükümetler olacak.

Tim Draper sürekli bir boğa

Draper kripto para birimleri ve blockchain teknolojisinin internetten daha büyük bir devrim yapacağını ilk defa iddia etmiyor. Sürekli bir boğa olan Draper bu yılın başında  bu devrim potansiyelinin Sanayi Devrimi, Rönesans ve Demir Çağından Daha büyük olacağını söylemişti.

Mart ayında ise fiat paraların 5 yıl içerisinde silineceğini ve sadece Kripto paraların kullanılacağını ifade etmişti.

Tim Draper’ın kripto para piyasası hacmi ve Bitcoin konusunda cesur beyanları bunlarla sınırlı değil. 5 ay önce Bitcoin (BTC) fiyatının 2022 yılında 250.000 doları  göreceğini tahmin ettiğini belirtmişti.

Bakınız: Bitcoin Fiyatı 2022’de 250.000 Dolar Olacak!

Risk sermayedarının 2015 yılındaki tahminine ne demeli? O yıl 2017 yılı biterken Bitcoin (BTC) fiyatının 10.000 dolar olacağını tahmin etmişti. Bitcoin (BTC)’in onun tahmin ettiği fiyatın da üzerine çıktığını hepimiz biliyoruz.

Yine bildiğiniz üzere Tim Draper 2014 yılında ABD’de Marshals tarafından yapılan açık artırmada 30.000 Bitcoin (BTC)’i 18 milyon dolara satın almıştı. Güncel piyasa fiyatlarıyla bu 170 milyon dolarlık bir kar demek.

Ayrıca bakınız: Kripto Paralar Mali Dünyaya Hakim Olacak

Kripto para piyasası hacmi 2033’te 80 trilyon dolar olur mu bilemiyorum. Fakat Draper milyarder bir boğa ve gerçekleşmiş tahminleri var. Sizce Bitcoin kravatlı bu adamı dikkate almak gerekir mi?

Paylaşarak destek ol !!!
error
Etiketler:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial