Home İnceleme Coin Dogecoin (DOGE) Nedir? Dogecoin Madenciliği Nasıl Yapılır?

Dogecoin (DOGE) Nedir? Dogecoin Madenciliği Nasıl Yapılır?

Dogecoin (DOGE) Nedir? Dogecoin Madenciliği Nasıl Yapılır?

0
Dogecoin (DOGE) nedir ? Dogecoin yeni, hızla gelişen ve eğlenceli bir dijital para birimdir. Dogecoin bilgisayarınızda, akıllı telefonunuzda veya bir web sitesinde bir cüzdan ile kullanılır. Dogecoin’un en popüler kullanımlarından biri, harika içerikler yaratan veya paylaşan  internet kullanıcılarını bir çeşit bahşişlendirme. Bunu internetin her yerinde kullanılabilecek , gerçek  bir değeri olan ve çok şey ifade eden  bir “beğenme” ya da “oylama” olarak düşünün.

Dogecoin Madenciliği

Kısaca Dogecoin (DOGE) nedir? Eğlenceli bir madencilik olan Dogecoin’i kullanmaya başlamak aslında çok kolaydır. İşte size bir kaç adım:

Adım 1: Bir Dogecoin Cüzdanı Alın.

Adım 2: En iyi Dogecoin borsasından Dogecoin alın.

Adım 3: Dogecoininizi kullanın.

Adım 4: Güncel Kalın.

Dogecoin ( Doge) Nedir? Madenciliği Nasıl Yapılır? 

Daha önce hiç Dogecoin ( Doge)  madenciliği yapmadıysanız, donanımınızı test etmek için şu adımları takip edebilirsiniz: Dogecoins’i CPU’nuzla birlikte kullanmak isterseniz, “Mine Dogecoins with CPU” klasöründeki “MineWithCPU.bat” dosyasına çift tıklayın.

Eğer donanımınız bunun üstesinden gelebilirse, bilgisayarınız Doge Scryptpool madencilik havuzunda kurulmuş olan  bir test çalışanı için Dogecoins madenciliğine başlayacak. Bir pay almadan önce bu işlem birkaç dakika sürebilir. CPU’larınızla Dogecoins madenciliği  yapmak çok etkili değil, ancak bu dosyayı çalıştırarak nasıl çalıştığını deneyimleyebilirsiniz.

Eğer grafik kartınız AMD (Ati) tarafından üretildiyse, Dogecoins’i GPU’yla kullanmak isterseniz, “MineWithAMDGPU.bat” dosyasının içinde olan “Mine Dogecoins with GPU / AMD” dosyasına çift tıklayın. Kartınız Nvidia tarafından yapılmışsa, “Mine Dogecoins with GPU / Nvidia”.dosyasının içinde bulunan “MineWithNvidiaGPU.bat” dosyasına çift tıklayın.

Donanımınız bunu halledebilirse ve dahil edilmiş olan madenci, bilgisayarınızda bulunan grafik kartını doğru bir şekilde tanırsa, Doge Scryptpool’daki madencilik havuzunda kurulmuş olan başka bir test çalışanı için Dogecoins madenciliğine başlayacak.

Bir pay almadan önce birkaç dakika sürebilir. GPU’nuz ile Dogecoin madenciliği yapmak günümüzde kullanılabilecek bir yöntem. Aynı anda Dogecoin’e ayarlanmış birkaç grafik kartı olan insanlar var, bu yüzden tek bir GPU ile önemli miktarda Dogecoin elde etmek sizi birkaç gününüzü alabilir. Bununla birlikte, ilgili dosyayı çalıştırarak GPU madenciliğinin nasıl çalıştığını deneyebilirsiniz.

Artık donanımınızı test ettiniz ve Dogecoin’leri doğru bir şekilde ürettiğinizi biliyorsunuz, bir maden havuzuna katılabilir ve “MineWithCPU.bat” ve “MineWith(AMD / Nvidia) GPU.bat.” dosyalarını yazarsanız görebileceğiniz gibi işçilerin adını ve Scryptpools’un URL’sini değiştirebillirsiniz. Bunun yerine kendi seçtiğiniz havuzunuzda  ve URL’sinde oluşturduğunuz işçilerin isimlerini yazınız böylelikle Dogecoin’i kendiniz için kullanabilirsiniz (bu URL: bir madencilik havuzunda bir hesap oluşturduğunuzda port bilgileri size verilir).

Dogecoin (DOGE) Nedir ve Dogecoin Nasıl Üretilir ?

Dogecoin (DOGE) nedir? Bir madencilik havuzuna nasıl katılacağınızı bilmiyorsanız, bu biraz sizin için zor olabilir.

Dogecoins solo üretmek istiyorsanız (ÇOK iyi donanımınız varsa üretme ihtimaliniz kuvvetli ), aşağıdaki adımları izleyin:

Bu pakette verilen “dogecoin.conf” dosyasını Dogecoin çalışma dizinine kopyalayın (büyük olasılıkla “C: \ Users \ YOURNAME \ AppData \ Roaming \ Dogecoin”). Şimdi Dogecoin’i (büyük olasılıkla “C: \ Program Files (x86) \ Dogecoin \”) açtığınız dizine gidin ve dogecoin-qt.exe dosyasını çalıştırın. Ağ ile tamamen senkronize olana kadar bekleyin.

“Mine Dogecoins with CPU” klasöründen “SoloMineWithCPU.bat” dosyasını, “SoloMineWith (AMD / Nvidia) GPU.bat dosyası” klasöründen “GPU ile Mine Dogecoins / (AMD / Nvidia)” dosyasını  veya her ikisini de çalıştırın . Bilgisayar kaynaklarınız Dogecoins madenine başlayacak. Tam bir blok bulana kadar   çok fazla zaman alabilir. Ya da belki de çok şanslısınız ve bir dakika içinde bir tane bulursunuz. Bunu tahmin etmek  imkansız!

Not 1: CPU madenciliği için sağlanan madencilik, Pooler’s CPUminer 2.3.2, AMD GPU madenciliği için ise  CGMiner 3.7.2 ve Nvidia GPU madenciliği için de CudaMiner-2013-11-15. Donanımınıza daha iyi uyabilecek ve madencilik hızınızı artırabilecek diğer madenciler de var.

Not 2: Bazı antivirüs programları tüm kripto para madencilerini kötü amaçlı yazılım olarak algılar. Tabii ki değiller! Sorun şu ki, bazı kötü insanlar onları diğer yasal yazılım paketlerinin içine dahil ettiler, böylece diğer bilgisayarlarda, bilgisayar sahiplerinin bilgisi olmadan kullanacaklardı. Ortaya çıkarıldıklarında , virüsten koruma şirketleri onları zararlı yazılım olarak etiketledi. Dogecoin (DOGE) nedir sorusunun cevabını vermeye çalıştık. Umarız yararlı olmuştur.

Paylaşarak destek ol !!!
error
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial