1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. ZRX gündem: ZRX token fiyatları neden artış gösteriyor?

ZRX gündem: ZRX token fiyatları neden artış gösteriyor?

ZRX gündem: ZRX token fiyatları neden artış gösteriyor?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

DeFi rüzgarı ZRX token yelkenini şişiriyor. 0x (ZRX) token sahipleri farklı platformlarda dijital varlıklarını borç vererek karşılığında faiz getirisi elde edebiliyor.


0x (ZRX) token fiyatları artış gösteriyor

DeFi çılgınlığı devam ederken bu platformlarda işlem gören token fiyatlarında da olağan üstü fiyat artışları yaşanıyor. DeFi platformları kripto paralarından ZRX token fiyatında yazının kaleme alındığı saatte %8 civarında değer artışı yaşanıyor. Fiyatlardaki hareketlilikten öte 0x aktif adres sayısındaki artış da dikkat çekiyor.

0x token Mayıs 2020’nin ilk günlerinde yatırımcıların radarına girdi. Bu dönemde 0x fiyatları çok kısa sürede iki kattan fazla değer kazandı. 6 Mayıs’ta 20 cent’ten işlem gören ZRX token, 9 Mayıs’ta 43 cent’in üstüne çıktı. Aynı dönemnde 0x aktif adres sayısında da ciddi artış gözlendi ve tüm zamanların rekorunu kırdı. Santiment tarafından hazırlanan rapor bu konuya dikkat çekiyor. Aşağıda Santimet’in raporunu görüyoruz.

zrx token

0x aktif adres sayısında 3 Temmuz’da da Mayıs ayındaki kadar olmasa da artış yaşanıyor. Adres sayısıyla paralel fiyatlar da değerleniyor.

ZRX token fiyatlarında Mayıs ayından sonra diğer DeFi tokenları Compound ve Kyber Network kadar agresif bir değer artışı gözlenmedi.  Belki de yatırımcıların algısı Compound ve Kyber Network’te olduğu için 0x, Haziran ayında yatay seyretti. Compound ve Kyber Network’te algı tersine dönerken 0x’te Mayıs ayının ilk günlerinde yaşanan değer artışı gibi agresif değer artışları yeniden gözlenebilir.

ZRX token sahipleri farklı DeFi platformlarında tokenların borç vererek pasif duran varlıkları karşısında getiri elde edebiliyorlar. Doğal olarak DeFi talebindeki artış XRZ token fiyatlarına direkt yansıyor.

Staking Rewards verilerine göre son 14 günde ZRX token sahipleri %0.51 getiri elde etti. Bu oran FED ve Avrupa Merkez Bankası politika faizlerinin çok çok üstünde.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.