BTC : 78918 ₺ ETH : 2777 ₺ XRP : 2.2 ₺ LTC : 411.1 ₺ USDT : 6.963 ₺ XLM : 0.742 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bir sonraki Compound mucizesini bu kripto para gerçekleştirebilir mi?

Bir sonraki Compound mucizesini bu kripto para gerçekleştirebilir mi?

Bir sonraki Compound mucizesini bu kripto para gerçekleştirebilir mi?
0
huobi_koinmedya

Coinbase’ın sihirli değneği kripto paraları uçuruyor. Coinbase bir kripto paraya yatırımda bulundu ve yeni bir Compound mucizesi yaşanır mı merak ediliyor.


Yeni bir Compound mucizesi yaşanır mı?

Artık kripto para piyasalarına yavaş yavaş yeni bir kavram giriyor: “Coinbase Etkisi”. ABD merkezli kripto para borsası Coinbase’ın listelemeye karar verdiği kripto para fiyatlarında olağan üstü artışlar gerçekleşiyor. Özellikle Coinbase Pro bu konuda daha etkili oluyor. Geçtiğimiz günlerde Coinbase’in listelemeyi duyurduğu Compound isimli DeFi kripto parasında olağan üstü değer artışı gerçekleşti. Şimdi Compound mucizesini gerçekleştirecek yeni para birimi merak ediliyor.

Önce Compound mucizesinde ne oldu hatırlayalım.

Compound 17 Haziran 2020’de CoinMarketCap’te 70 doların altında listelenmeye başladı. Compound, CoinMarketCap’te listelenmeden önce 18 dolar civarında işlem görüyordu. Coinbase ve Binance’ın Compound’u listeleyeceği haberinin duyurulmasının ardından Compound fiyatları, 22 Haziran’da 320 doları buldu. Yazının kaleme alındığı saatte ise 211 dolardan işlem görüyor.

koinmedya_brave

Compound mucizesi

Gelelim yeni mucize olasılığına. Coinbase Yatırım Grubu SAFT isimli bir tokena yatırımda bulundu. SAFT, Basit Future Token Anlaşması kelimelerinin İngilizce karşılığının baş harflerinden oluşuyor.

SAFT token, Graph isimli Ethereum tabalı startup tarafından piyasaya sürülmesi planlanıyor. SAFT’ın ilk token satışına birçok tanıdık firma katıldı. Bu firmalar: Coinbase Venture, ParaFi, Framework Venture ve Digital Currency Group. Graph’ın bu firmalara 5 milyon dolar değerinde SAFT token satışında bulunduğu iddia ediliyor.

SAFT; Coinbase  ve Binance gibi borsalarda listelenmeye başladıktan sonra Compound gibi bir mucizeye neden olup olmayacağı merak ediliyor.

koinmedya_brave

Kaynak