Blockchain analiz platformundan yükselişe işaret eden yeni Bitcoin metrikleri!

Güncel Bitcoin teknik analizi: İşte Bitcoin rallisinde boğaların ilk hedefi!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Popüler bir blockchain veri analiz platformu, yükselişe işaret eden yeni Bitcoin metriklerini paylaştı.

Bitcoin metriklerinde yükseliş işaretleri!

Bitcoin (BTC) 38.000$ bölgesinde işlem görmeye devam ederken; popüler blockchain veri analiz platformu Santiment dijital para biriminin fiyatında yükselişe işaret eden metrikleri paylaştığı iki tweet yayınladı.

İlgili: Güncel Bitcoin (BTC) fiyat tahmini, gelecek beklentisi 2022- 2025

Bitcoin adres etkinliği kasım ayından bu yana en yüksek seviyede!

Santiment’e göre, bir varlığın sabit performans gösterdiği böyle dönemler, pozitif veya negatif uyumsuzluğun ortaya çıkmak üzere olduğuna işaret eder.

Nitekim Santiment tarafından incelenen bir metrige göre, BTC adreslerinin etkinliği Kasım 2021’den bu yana yeni bir zirveye ulaştığı için, burada da durum oldukça pozitif görünüyor.

On chain analiz platformu tweetinde, adres etkinliği bakımından Bitcoin’in bu yıl şu ana kadar en iyi donemini yaşadığını ekliyor.

Blockchain analiz platformundan yükselişe işaret eden yeni Bitcoin metrikleri!

Yakın zamanda yayınlanan bir başka tweette Santiment analistleri, Bitcoin metriklerinden NVT’yi inceliyor. Ve kripto para biriminin değerinin düşük mü yoksa aşırı değerli mi olduğunu belirleyen bu metrikle ile ilgili bir grafikte, yükseliş sinyali gördüklerini söylüyor.

İlgili: “Balinalardan gelen yeni Bitcoin alımları büyük bir talep dalgasına dönüşebilir!”

 Ağ Değeri ile İşlemler Oranı anlamına gelen NVT; ağda transfer edilen değeri (işlem hacmi/dolaşımdaki token miktarı) ağın piyasa değeriyle karşılaştırır. Ve blockchain ağının değerinin düşük olup olmadığını görmeyi sağlar. Değeri düşük olduğunda, sinyal fiyat için yükseliş gösterir; aşırı değerlendiğinde ise düşüş eğilimi gösterir.

İşlem hacmi piyasa değerine kıyasla düşükse, bir varlığın aşırı değerli olduğu kabul edilir veya bunun tersi de varlığın değersiz olduğunu gösterir. Ve bu metrik, ağ değerini (piyasa değeri) son 24 saatte blockchaindeki işlem hacmine bölerek hesaplanır.

Tweet’e dönecek olursak; Santiment yayınladığı grafiğe göre, dolaşımdaki benzersiz Bitcoin miktarının, Şubat ayının başında güçlü performans göstermeye devam ettiğini ve bununda bir yükseliş işareti olduğunu söylüyor.

CryptoQuant tarafından paylaşılan 2020 ve 2021 yılına ait benzer veriler, Bitcoin fiyatı 2020’de 11.000$ aralığında kaldığı dönemde, ağın aşırı değerli olduğunu doğruluyor.

Bununla birlikte, bundan sonraki yıl, Bitcoin fiyatı 20.000 doları aştığında, hatta 40.000 dolar, 50.000 dolar, ardından 63.500 dolar ve son olarak Kasım 2021’de 68.900 dolar ile zirveye ulaştığında, Bitcoin ağının değeri düşüktü.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Blockchain analiz platformundan yükselişe işaret eden yeni Bitcoin metrikleri!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.