1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Yüklü balina alımlarına rağmen Bitcoin’de endişeli öngörü

Yüklü balina alımlarına rağmen Bitcoin’de endişeli öngörü

Yüklü balina alımlarına rağmen Bitcoin’de endişeli öngörü
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin fiyatı yeni bir düşüş dalgası yaşıyor. Hem de balinaların BTC biriktirmesine ve yüklü alımlarına rağmen. Uzmanlarda ise daha fazla düşüş beklentisi hakim. Bu düşüşün ise 2 önemli sebebi var.


Yüklü balina alımlarına rağmen Bitcoin’de endişeli öngörü

Kripto para piyasasında satış durumu daha da derinleşirken, lider Bitcoin fiyatı da diğer coinlere düşüşte öncülük ediyor.

Şu an 40,000 dolar seviyesinin de altına gerileyen BTC fiyatı 39,000 dolar civarında işlem görüyor. Bu düşüş Pazar günü kapanışından sonra başladı. Buradaki zayıflık diğer kripto paralara da yansıdı. Ethereum fiyatı 3,000 dolardaki desteği kırdıktan sonra 2,900 dolar civarında işlem görüyor. Toplamda ise piyasa genelinde 237 milyon dolarlık tasfiye yaşandı. Coinglass’in verilerine göre, son 24 saatte 79,448 trader buradaki çöküşten etkilendi.

İlgili – Bitcoin’de düşüşü durdurabilecek destekler: BTC teknik analizi

Yüklü balina alımlarına rağmen Bitcoin’de endişeli öngörü

Bugünkü düşüş ise bir aydır devam eden gerilemenin bir uzantısı. Kripto para piyasasının Mart ayındaki kazançları tamamen kaybedildi. Son 6 haftada toplam piyasa değeri 2.16 trilyon dolardan 1.812 trilyon dolara yüzde 17.45’lik düşüş yaşadı.

Bitcoin’deki düşüşün başlıca sebepleri

Piyasadaki bir kayıpların başlıca suçlusu olarak farklı makro ekonomik olaylar gösteriliyor. Bunun başında Fed’in şahin duruşu ve piyasayı çalkantıya sürüklemesi geliyor. Başka bir sebep ise kripto para piyasasının başlıca hisse senetleri endekslerindeki düşüşü yansıtması.

Tabii, Bitcoin için iyi haberler de yok değil. Mesela Terra LUNA vakfı ve MicroStrategy, dikkat çeken büyüklüklerde BTC alımları yaptı. Temelde BTC balinalarının da birikim yaptığı görülüyor. Çünkü geçen hafta kripto paralar borsalardan çekiliyordu. Buna ek olarak küçük adresler de bu düşüş trendinde pozisyonlarını büyüttüler.

İlgili – Güncel Bitcoin fiyat tahmini ve BTC gelecek beklentisi 2022- 2025

Yine de bu gelişmeler BTC’deki düşüşü durduramadı. Uzmanlar ise bu düşüşün devam etmesini bekliyor. Analistlerde yüzde 30 çöküş beklentisi var.

Kripto analiz platformu Krypton’un kurucusu ve baş traderi Cameron Fous, Bitcoin’in 36,000 dolara kadar düşebileceğini söylüyor. Şöyle diyor: “Muhtemelen daha aşağıdaki trend çizgisine doğru çekilebilir. Short’lar 36-38 bin bölgesi civarında kazanç alabilirler. Öncesinde 42,000 dolar sıçrama olabilir.”

Yüklü balina alımlarına rağmen Bitcoin’de endişeli öngörüKaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: