1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Kripto paralar yükselişe geçecek mi? Ünlü ekonomist açıkladı!

Kripto paralar yükselişe geçecek mi? Ünlü ekonomist açıkladı!

Kripto paralar yükselişe geçecek mi? Ünlü ekonomist açıkladı!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasası dalgalı görünümüne devam ediyor. Yatırımcılar piyasanın yükselişe geçip geçmeyeceğini merak ediyor. Ünlü ekonomist sorunun cevabını verdi. Detaylar haberimizde.

Kripto paralar yükselişe geçecek mi? Ünlü ekonomist açıkladı!

2022 yılı şu ana kadar kripto piyasası için beklentilerin altında bir yıl olarak kayıtlara geçiyor. Geçtiğimiz yılın son aylarında yaşanan rallinin ardından piyasa durgun. Mart ayının ikinci yarısından sonra yaşanan bir canlanma heyecan yaratsa da kripto paralar yıl içerisinde gördükleri en yüksek seviyeleri de tutmayı başaramadı.

Bitcoin, bugün son 80 günün en düşük seviyesine geriledi. Lider kripto para birimi son 24 saat içerisinde %2,57 değer kaybetti. BTC’nin toplam değeri 750 milyar dolara geriledi.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Günlük Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri

kripto para Kripto paralar yükselişe geçecek mi? Ünlü ekonomist açıkladı!

 

Altcoinlerde de durum Bitcoin ile aynı. Ethereum son 24 saat içerisinde %4,55 değer kaybederek 2,930 dolara geriledi. ETH’nin haftalık değer kaybı ise %3,30. İlk 10’daki kripto paraların tamamı kırmızı renkte. En büyük kayıp %5,65 ile Cardano’da.

İlgili: Ethereum fiyat tahmini

Günlük Ethereum (ETH) fiyat hareketleri

kripto para Kripto paralar yükselişe geçecek mi? Ünlü ekonomist açıkladı!

 

Kripto piyasasında genel durum bu şekilde iken ünlü ekonomist ve iş adamı, Allianz’ın ekonomi danışmanı Mohamed A. El-Erian, bugünkü CNBC Squawk Box yayınında kripto piyasasını değerlendirdi. Mohamed A. El-Erian, kripto piyasasının yükselişe geçebileceğini belirtti.

Ekonomist, FED’in, başlangıçta açıklanan %2’lik enflasyon hedefine ulaşmanın imkansız olduğunu ve bunu başaramamanın kredibilitelerini baltalayacağını, bu nedenle enflasyon hedefini %2’den %3’e değiştirmeye zorlanabileceğine inanıyor. Bu durumda kripto para fiyatlarının da yükseleceğini değerlendiriyor.

El-Erian, Bitcoin ve Ethereum’un iyi bir enflasyondan koruma aracı olduğunu da sözlerine ekledi. Geçtiğimiz günlerde Finansal okuryazarlık üzerine en çok satan kitap olan Zengin Baba Yoksul Baba’nın yazarı Robert Kiyosaki de benzer açıklamalarda bulunmuştu.

Kaynak