1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Yerel zirveden %7 düşen Ripple (XRP) fiyatını kurtarabilecek kritik seviye

Yerel zirveden %7 düşen Ripple (XRP) fiyatını kurtarabilecek kritik seviye

Yerel zirveden %7 düşen Ripple (XRP) fiyatını kurtarabilecek kritik seviye
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ripple (XRP) fiyatı güçlü performanstan sonra kademeli olarak değer kaybediyor. Ancak düşüşü durdurabilecek kritik bir seviye var. İşte, XRP fiyatı ile ilgili ayrıntılar.


Yerel zirveden %7 düşen Ripple (XRP) fiyatını kurtarabilecek kritik seviye

Ripple (XRP) fiyatı 0,58 dolarda yaptığı yerel zirveden sonra güç kaybetti. Yükselişten sonra düşüşe geçen XRP fiyatı son birkaç günde yüzde 7 değer kaybetti. Bu gerileme XRP’de zayıflığa işaret edebilir. Bundan dolayı altcoinin fiyatı ralliye devam etmede zorlukla karşılaşabilir ki önemli destekleri kaybeden daha fazla düşüş gelebilir.

Ancak şimdiye kadar kritik bir gelişme olmadı ve XRP fiyatı da 21 günlük üstel hareketli ortalamadaki (EMS) konumunu koruyor. Bu da şu demek: varlık hala yükseliş trendinde kalmaya devam ediyor. Ancak hala XRP fiyatını olumsuz etkileyebilecek birkaç kritik faktör var.

İlgili – Ünlü analistten “tam teşekküllü altcoin sezonu” açıklaması

Yerel zirveden %7 düşen Ripple (XRP) fiyatını kurtarabilecek kritik seviye

Kaynak: TradingView

Bu faktörlerden biri düşen işlem hacmi. Bu düşüş yatırımcı ve traderlerde XRP’ye olan azalan ilgiyi gösteriyor. Düşen işlem hacmi XRP’yi olumsuz etkileyebilir. Çünkü daha düşük likidite anlamına geliyor ki bu da daha fazla fiyat dalgalanması ve yüksek volatilite demek.

İlgili – Bitcoin fiyatında 30.000 doların altına düzeltme: BTC için kritik seviyeler

Dahası, işlem hacmi düştüğünde kripto para mevcut fiyatı da korumada zorluk çeker. Bu da potansiyel düşüş demek. Başka bir endişe verici durum ise hareketli ortalamaların aralarının açılması. Kısa vadeli hareketli ortalamalar uzun vadeli hareketli ortalamalardan uzaklaşıyor. Bu da fiyatın arkasındaki momentumun düştüğünün işareti. Sonuç olarak da devam eden yükseliş trendinin güç kaybetmeye başladığını gösterir.

Ama eğer XRP 21 günlük EMA ya da diğer geçmiş destekleri korursa, bu alıcıları piyasaya dönmeye teşvik edebilir. Bu da fiyatı yüksek seviyelere taşır.

İlgili – Ethereum fiyatında işlem aralığının sınırlarını test eden salınım

Kaynak

Etiketler: