1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. Ünlü analistten “tam teşekküllü altcoin sezonu” açıklaması

Ünlü analistten “tam teşekküllü altcoin sezonu” açıklaması

Ünlü analistten “tam teşekküllü altcoin sezonu” açıklaması
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasasında yakından takip edilen bir analist, piyasanın önemli bir evreye doğru ilerlediğini söylüyor. Analistin “tam teşekküllü altcoin sezonu” ile ilgili açıklamasının ayrıntılarına bakalım.


Ünlü analistten “tam teşekküllü altcoin sezonu” açıklaması

Ünlü analist ve trader Michaël van de Poppe, Youtube’da 163.000 takipçisi ile yeni bir kripto analiz videosu paylaştı. Burada Bitcoin dominance grafiğinin (BTC.D) muhtemelen zirve yaptığını ve şimdi gerilemeye başlayacağını söylüyor.

Bitcoin dominance grafiği (BTC.D), toplam kripto para piyasası değerinin ne kadarının lider Bitcoin’e ait olduğunu gösteriyor. BTC.D grafiğinde düşüş ise altcoinlerin Bitcoin’den daha hızlı kazanç sağladığının bir göstergesi.

İlgili – Yükselen Ethereum’la birlikte altcoin sezonu da gelir mi?

Van de Poppe’ye göre, Ethereum’da (ETH) kısa süre önce yapılan Shanghai güncellemesi (stake yapanların coinlerini çekmelerine izin veriyor) yeni bir altcoin sezonunu tetikleyebilir. Şöyle açıklıyor:

“Eğer Bitcoin dominance verilerine bakarsak, burada kritik öneme sahip yüzde 50 seviyesine ulaştığını görebiliriz. Ben, burada bir miktar daha ileri gidebileceğini düşünüyordum. Ancak sonra farkına vardım ki Shanghai güncellemesi gerçekleşti. Bunu önceki değerlendirmemde göz önüne almamıştım.

“Şimdi Bitcoin dominance grafiğinde bir düzeltmenin eşiğinde olabiliriz. Burada zirve yaptıktan sonra düzeltme aşamasına geçilecek. Tıpkı geçen sefer Ethereum Merge’de dip yaptığı gibi şimdi muhtemelen zirve yapmış olacak.”

Van de Poppe, öngördüğü altcoin sezonunun birkaç ay devam edebileceğini düşünüyor. Ardından Bitcoin yeniden hakimiyeti eline alacak.

İlgili – Bitcoin yatay seyrederken bir haftada %60 yükselen kripto para

BTC.D grafiği şu an Bitcoin’in piyasa üzerindeki hakimiyetinin yüzde 47,16 olduğunu gösteriyor. Analist Van de Poppe’un bahsettiği kilit seviyenin hemen altında.

İşte, analistin ilgili açıklamaları yaptığı video:

Kaynak

Etiketler: