okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
-0.68%
Bitcoin
69.673,86 USDT
eth
ETH
-0.64%
Ethereum
3.765,74 USDT
bch
BCH
-1.67%
Bitcoin Cash
506,41 USDT
xrp
XRP
-0.71%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
-1.81%
Litecoin
86,66 USDT
bnb
BNB
-0.01%
Binance Coin
618,46 USDT
sol
SOL
-1.08%
Solana
176,23 USDT
avax
AVAX
-1.57%
Avalanche
40,56 USDT
ada
ADA
-1.31%
Cardano
0,49 USDT
dot
DOT
-0.99%
Poladot
7,54 USDT
doge
DOGE
-0.94%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
-1.3%
Shiba Inu
0,00 USDT

Ünlü analistten “tam teşekküllü altcoin sezonu” açıklaması

featured
Son haftalarda iyi bir görüntü çizen ve Ralliye hazırlanan Altcoin’ler hakkında siz okurlarımız için bir yazı hazırladık.
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasasında yakından takip edilen bir analist, piyasanın önemli bir evreye doğru ilerlediğini söylüyor. Analistin “tam teşekküllü altcoin sezonu” ile ilgili açıklamasının ayrıntılarına bakalım.


Ünlü analistten “tam teşekküllü altcoin sezonu” açıklaması

Ünlü analist ve trader Michaël van de Poppe, Youtube’da 163.000 takipçisi ile yeni bir kripto analiz videosu paylaştı. Burada Bitcoin dominance grafiğinin (BTC.D) muhtemelen zirve yaptığını ve şimdi gerilemeye başlayacağını söylüyor.

Bitcoin dominance grafiği (BTC.D), toplam kripto para piyasası değerinin ne kadarının lider Bitcoin’e ait olduğunu gösteriyor. BTC.D grafiğinde düşüş ise altcoinlerin Bitcoin’den daha hızlı kazanç sağladığının bir göstergesi.

İlgili – Yükselen Ethereum’la birlikte altcoin sezonu da gelir mi?

Van de Poppe’ye göre, Ethereum’da (ETH) kısa süre önce yapılan Shanghai güncellemesi (stake yapanların coinlerini çekmelerine izin veriyor) yeni bir altcoin sezonunu tetikleyebilir. Şöyle açıklıyor:

“Eğer Bitcoin dominance verilerine bakarsak, burada kritik öneme sahip yüzde 50 seviyesine ulaştığını görebiliriz. Ben, burada bir miktar daha ileri gidebileceğini düşünüyordum. Ancak sonra farkına vardım ki Shanghai güncellemesi gerçekleşti. Bunu önceki değerlendirmemde göz önüne almamıştım.

“Şimdi Bitcoin dominance grafiğinde bir düzeltmenin eşiğinde olabiliriz. Burada zirve yaptıktan sonra düzeltme aşamasına geçilecek. Tıpkı geçen sefer Ethereum Merge’de dip yaptığı gibi şimdi muhtemelen zirve yapmış olacak.”

Van de Poppe, öngördüğü altcoin sezonunun birkaç ay devam edebileceğini düşünüyor. Ardından Bitcoin yeniden hakimiyeti eline alacak.

İlgili – Bitcoin yatay seyrederken bir haftada %60 yükselen kripto para

BTC.D grafiği şu an Bitcoin’in piyasa üzerindeki hakimiyetinin yüzde 47,16 olduğunu gösteriyor. Analist Van de Poppe’un bahsettiği kilit seviyenin hemen altında.

İşte, analistin ilgili açıklamaları yaptığı video:

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.