1. Home
  2. Güncel Haber
  3. Yeniden düşük fiyattan yüklü Bitcoin alan dev şirket

Yeniden düşük fiyattan yüklü Bitcoin alan dev şirket

Yeniden düşük fiyattan yüklü Bitcoin alan dev şirket
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para ve Bitcoin piyasası son bir ayda zor günler geçirdi. Ancak bu ayı piyasasını bazı şirketler BTC alma fırsatına çevirdi. Böyle şirketlerden birinin elindeki BTC birikimi artık 4 milyar dolara yaklaşıyor.


Yeniden düşük fiyattan yüklü Bitcoin alan dev şirket

Düşen piyasa traderler için zorlu günler denmek. Ancak yine de bu zorlu günleri fırsata çevirenler de var. Çünkü düşen Bitcoin fiyatı aynı zamanda alım fırsatı da sunuyor. Son bir aydaki düşüşü dipten alım fırsatına çeviren şirketlerden biri de MicroStrategy.

MicroStrategy son bir yıldan fazladır kripto medyasında BTC alımları ile gündem oluyor. Bu sefer de 660 Bitcoin satın aldı.

İş zekası, mobil yazılım ve bulut tabanlı hizmetler sağlayan bir şirket olan MicroStrategy’nin kurucularından ve aynı zamanda CEO’su olan Michael J. Saylor, son BTC alımlarını Twitter üzerinden duyurdu.

İlgili – Güncel Bitcoin fiyat tahmini ve BTC gelecek beklentisi 2022- 2025

Michael Saylor (@saylor) Twitter üzerinden şöyle diyor:

“MicroStrategy 25 milyon dolar nakit paraya Bitcoin başına ortalama 37,865 dolardan ek 660 Bitcoin satın aldı. 31 Ocak 2022 itibariyle elimizde 125,051 Bitcoin var. Bununla Bitcoin başına ortalama 30,200 dolardan 3.78 milyar dolara satın alındı.”

Diğer yandan MicroStrategy de Form 8-K üzerinden ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna son finansal işlemleri ile ilgili bir rapor sundu. Burada 660 Bitcoin’in 30 Aralık 2021 – 31 Ocak 2022 tarihleri arasında satın alındığı belirtiliyor.

İlgili – Güncel Bitcoin teknik analizi: İşte BTC fiyatında boğalar için kritik eşik!

MicroStrategy, Bitcoin alımlarına öncülük eden dev şirketlerden biri. Şirket BTC’yi kendi hazinesinin bir parçası olarak kullanıyor. Zaman zaman da aldığı Bitcoin’leri bildiriyor. Şirketin bu alımları ise BTC fiyatına boğa etkisi yapıyor. Aynı zamanda diğer şirketlere de örnek oluyor.

Kaynak

tags: