1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. Yeni zirveye rağmen Bitcoin hodl oranı müthiş!

Yeni zirveye rağmen Bitcoin hodl oranı müthiş!

Yeni zirveye rağmen Bitcoin hodl oranı müthiş!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin fiyatı, bugün sabah saatlerinde tüm zamanların rekorunu kırarak yeni bir zirve daha kaydetti. Bu ATH ile birlikte Bitcoin, 70.000$’a çok yaklaşsa da Bitcoin hodl oranlarına göre, yatırımcılar tüm zamanların en yüksek seviyesini yeterli bulmuyor.

Bitcoin hodl oranları yeni bir zirveye daha işaret ediyor!

Bitcoin fiyatı, son 24 saat içinde %4,6 oranında değer kazandıktan sonra, 9 Kasım sabahında tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak 68.530 doları gördü.

İlgili: Bitcoin (BTC) fiyatında yeni ralli, yeni ATH ve yeni hedefler

(Yazımızı yayına hazırladığımız sırada, dünyanın en büyük kripto para birimi, Binance borsasında 68.240 dolardan işlem görüyor.)

Yeni zirveye rağmen Bitcoin hodl oranı müthiş!

En popüler dijital varlık, fiyatları 30.000 doların altına çeken 21 Temmuz’daki büyük düşüşten bu yana iki kattan fazla artış gördü. Ayrıca 1 Ocak’tan bu yana %3,7 değer kaybeden altın gibi varlıklara kıyasla, Bitcoin oldukça ilerde.

Bitcoin, geçen haftadan bu yana %12’lik etkileyici bir artış kaydetti ve son 30 günde yaklaşık %24 değer kazandı. Yılın başından bu yana ise, %136 oranında kazanç elde etti.

Bitcoin Tesla’yı bile gerde bıraktı!

Bitcoin’in piyasa değeri şu anda 1,29 trilyon dolar. Bu da CompaniesMarketCap verilerine göre Bitcoin’in, 1,16 trilyon dolarlık Tesla’nın önüne geçtiğini gösteriyor.

Bitcoin şimdi, gümüş ve altının yanı sıra piyasa değerine göre ilk beş şirketin ardından dünyanın sekizinci en büyük varlığı olmayı başardı.

bitcoin hodl Yeni zirveye rağmen Bitcoin hodl oranı müthiş!

 

Şu anda, kripto piyasasında %41.8’lik bir paya sahip. Ancak mevcut piyasa değeri neredeyse, temmuz ayındaki kripto varlık piyasasının toplam değerine eşit.

Bu arada kriptoların toplam piyasa değeri, yılın başından bu yana neredeyse %300 artarak 3 trilyon doları aştı. Aslında bu, altcoinlerin 2021’de Bitcoin’den büyük ölçüde daha iyi performans gösterdiği anlamına geliyor.

İlgili: Güncel Bitcoin fiyat tahmini, geleceği ve beklentiler 2021- 2025

Yeni ATH, Bitcoin yatırımcılarına yetmedi!

Bugün (9 Kasım 2021), on chain veri analiz platformu Glassnode, borsa çıkışlarının devam ettiğini ve yeni ATH’ye rağmen borsalardaki BTC bakiyelerinin düşmeye devam ettiğini açıkladı.

https://twitter.com/glassnode/status/1457917115097255938

“Bitcoin yeni bir zirveye ulaşırken, borsa bakiyeleri azalmaya devam ediyor. Takip ettiğimiz borsa rezerveleri, dolaşımdaki arzın %12,9’undan biraz fazlasına tekabül ediyor ve ATH fiyatlarında bile hala çıkışlar görüyoruz.”

Analiz platformu ayrıca, Bitcoin hodl oranlarına yönelik çarpıcı sonuçlar ortaya koydu. Bitcoin’e yönelik yatırımcı duyarlılığının, uzun vadeli hodler olarak bilinen büyük hesapların satış konusunda isteksiz olması nedeniyle, tüm zamanların en yüksek seviyesinde olduğunu belirtti.

Glassnode, 8 Kasım’da yayınlanan haftalık on chain raporunda ise verilerle, Bitcoin arzının %85’inden fazlasının Ağustos 2021’den bu yana hareket etmediğini ve yatırımcıların coinlerini satmadığını gösterdi.

Kaynak

Etiketler: