1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Yeni DeFi platformu Nimbus nedir?

Yeni DeFi platformu Nimbus nedir?

Yeni DeFi platformu Nimbus nedir?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Oldukça dinamik olan DeFi (Merkezsiz Finans) endüstrisine yeni isimler ve projeler giriyor. Bu sayfamızda yeni DeFi projelerine yakından göz atmayı planlıyoruz.

Yeni DeFi platformu Nimbus nedir?

DeFi alanın, oyunun kurallarını değiştiren projesi, Nimbus. Nimbus, farklı projelerin birden çok yerel belirteci arasında geçiş yapmak zorunda kalmadan portföylerini çeşitlendirmek isteyenler için tek durak noktası olmayı hedefliyor.

Nimbus, 2021’de dört farklı merkezsiz uygulamayı piyasaya sürecek: P2P kredi verme dApp, kripto Arbitraj-Ticaret dApp, IPO Hub dApp ve Crowdfunding dApp.

Nimbus yerek tokeni NBU coin, 24 Şubat’ta Uniswap’ta listelendi.

Diğer yeni DeFi projeleri

Konomi nedir? Yatırım yapılabilir mi?

2017-2018 döneminde kripto para piyasalarında tam anlamıyla ICO (ilk coin arzı) çılgınlığı yaşandı. Hergün piyasaya yeni bir isimle kripto para sürüldü. Bu dönemde yaşanan çılgınlığı değerlendiren kötü niyetli taraflar, piyasadan milyonlarca dolar değerinde vurgunda bulundular. Ancak doğru projeleri seçen yatırımcılar ise iyi kazandılar.

2020-2021 döneminde ise ICO çılgınlığı farklı bir şekilde yaşanıyor. Yeni çılgınlığın adı ise DeFi’ler. Birçok DeFi (merkezsiz finans) projesi piyasaya sürülüyor. Bu projeler içiresinde çürükler de olacaktır. Bu nedenle yatırım yapmadan önce iyi araştırma yapmanızı öneririz.

Lütfen Bkz: DeFi haber, gündem ve son dakika gelişmeleri

Polkadot ağında işlem görecek ve Ethereum ağı ile uyumlu yeni bir proje hayat buluyor. Bu yeni projenin adı başlıkta ifade edildiği gibi Komoni. Bir DeFi mantığı ile kurgulanan Komoni platformu, kripto paralardan bir mevduat havuzu oluşturacak. Bu havuza sanal varlıklarını yatıranlar staking getirileri elde edecek. Fona ihtiyaç duyanlar ise bu havuzdan borçlanabilecek.

Komoni, kuruluş sürecinin finansmanını sağlamak için 5 milyon dolarlık fon talebi ilanına çıktı ve 5 milyon dolarlık fonu toplamayı başardı. Komoni şirketine fon desteğinde bulunan işletmeler şunlar: Digital Finance Group (DFG), Amplifi, Blocksync, CMS, Crypto J, Double Peak, LD Capital, 4 Seasons, Dream Fund, BTX Capital, Coin98 Ventures, FBG Capital, Moonwhale, Titans Ventures, AU21 Capital, Genesis Block, Altonomy ve Zonff Partners.

Konomi mart ayı içerisinde ilk koin arzını yapmayı planlıyor. Konomi platformunun piyasaya sürmeye hazırlandığı kripto para KONO token, Polkastarter platformu üzerinden satışa sunulacak. İlk etapta 200 bin adet KONO’nun piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Kaynak

Alchemix (ALCX) nedir?

Getiri destekli sentetik token tarzında geliştirilen bu platform, wBTC ve rBTC mantığı ile oluşturulmuş bir proje. Alchemix (ALCX) 27 Şubat’tan itibaren CoinMarketCap’te listelenmeye başladı. 500 dolar bandında piyasaya sürülen ALCX, yazının kaleme alındığı saatte 700 doların üzerinde işlem görüyor.

Lütfen Bkz: DeFi haber, gündem ve son dakika gelişmeleri

ALCX’nin henüz piyasaya sürülen miktarı belli olmadığı için toplam piyasa değeri netleşmiş değil. Bu nedenle Alchemix, CoinMarketCap’te 2 binli sıralarda yer alıyor. ALCX hızlı biçimde ilk sıralara yükselebilir.  

Projenin web sitesine ve yol haritasına aşağıdaki haber linkinden ulaşabilirsiniz.

alchemix.fi

Web sitesi ve white paper’ın profesyonelce hazırlanmadığı dikkat çekiyor.

Inverse Finance (INV) nedir?

Diğer DeFi projesi de oldukça yeni ve CoinMarketCap’te 8 Mart’tan itibaren listeleniyor. 1,540 dolardan listelenmeye başlayan INV, yazının kaleme alındığı saatte 1,087 dolar bandında işlem görüyor. 2 binli sıralarda listelenen INV’nin toplam piyasa hacmi henüz netleşmiş değil.

Bu DeFi’ye yatırım yapmadan önce Inverse Finance’in web sitesini ziyaret ederek incelemelisiniz. Ayrıca beyaz kâğıdı ve ekibinin geçmişine göz atmalısınız.

Biz Inverse Finance’nin web sitesinden aradığımız soruların cevablarına ulaşamadık.

NOT: Yazılarımız yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır!

Etiketler: