1. Anasayfa
 2. Kripto Para Haberleri
 3. Flare Finance’dan yeni bir hediye yağmuru

Flare Finance’dan yeni bir hediye yağmuru

Flare Finance’dan yeni bir hediye yağmuru
0
koinmedya_telegram

DeFi alanı 2020 yazını müthiş geçirdi. 2021’nin de DeFi alanı için iyi geçeceği söylemek zor değil. DeFi pazarı hızla büyüyor.


Flare Finance’dan yeni bir hediye yağmuru

Flare Finance‘tan son yapılan duyuruda, platformun kendi oracle ve signal servisinin kurulacağı ilan edildi.

Flare Finance, bu güzel gelişmenin tanıtımının bir parçası olarak, belirli paylaşımlarda bulunan kullanıcılara 250 XRP hediye edeceğini açıkladı.

Flare Finance’ın, merkezsiz oracle ağı ve signal servisininin adı DeFi Oracles olarak açıklandı.

“daisyturkiye”

Peki bu ödüle ulaşmak için ne yapılması gerekiyor.

 • Önce Twitter üzerinden @FlrFinance‘ın tweetinin beğenilmesi gerekiyor.
 • Ardından, @DeFiOracles, adresinin takip edilmesi,
 • Tweete yorum yapılması
 • ve son olarak tweetin retweet edilmesi gerekiyor.

Bunları yapan takipçilerden çekilişle 5 tanesine, 250’şer XRP dağırılacak.

“daisyturkiye”

Flare Finance, merkezsiz finansal protokollerden oluşan çok amaçlı bir ekosistemdir. Bir “verim çiftliği” modülü, bir stabilcoin platformu ve merkezsiz değişim ve madencilik ödül aracı içerir.

Kaynak

Kripto piyasasının yeni yıldızı!

The Block Research verileri, DeFi alanın kripto para piyasasının en hızlı büyüyen pazarı olduğunu ortaya koyuyor.

Araştırmaya göre, birçok DeFi tokeni, bu yıl doğrusal bir fiyat büyümesi gördü. Bununla birlikte, 2021 yılında gerçekleşen bu doğrusal büyümeler, “DeFi Yazı” olarak adlandırılan 2020 yaz ayları büyümeleri yanında son derece zayıf kalıyor.

Elbette bu durumun bazı istisnaları da yok değil, SUSHI, AAVE gibi tokenler 2021 yılı başından beri olağanüstü artışlar gördü.

Netice olarak, her şeye rağmen DeFi tokenleri hem fiyat açısından hem de kullanım alanı açısından, geçtiğimiz son iki ayda kayda değer bir büyüme gösterdiler. Toplam Kilitli Değer (TVL) DeFi alanı için 40 milyar doları bulmuş durumda.

Finans özgürlüğü

Litecoin (LTC), Ripple (XRP) gibi eski projeler daha çok ödeme sistemlerine odaklanırken, DeFi alanı projeleri finans sektörünü genişletmeye odaklanmış durumda. Örneğin, AAVE, Alpha Finance Labs (ALPHA) kredi alıp-verme üzerine çalışıyor.

DeFi platformları token stake etme imkanı sunuyor. Stake edilen tokenleri merkezsiz borsalar (DEX) ler için likidite, kredi verme vs gibi finansal hizmetlerde kullanılıyor. Token stake eden kullanıcılar faiz geliri elde ederler. SUSHI/WETH gibi likidite havuzlarında %73,2 oranı kadar faiz elde etmek mümkün.

DeFi haberleri

Blockchain ve DeFi

Merkezsiz finansın nihai amacı, tüm finansal ürünleri serbestleştirmek ve bunlara açık erişim sağlamaktır. Ancak, DeFi alanında görülen hack saldırıları, sistemin istenilen düzeyde yaygınlaşmasını engelliyor.

Ancak DeFi alanı gelişmeye, yeni çözümler üretmeye ve yenilik sunmaya devam ediyor.

Ünlü milyarder, yatırımcı, Tim Draper, blockchain teknolojisinin daha özgür bir dünya yaratmada kilit rol üstleneceği görüşünde.

Son olarak, bu güne kadar yapılanlara ve gelinen noktaya bakılarak, blockchain teknolojisi ve DeFi alanın önümüzdeki dönemlerde çok daha fazla gelişeceğini ön görmek hiç de zor olmasa gerek.

Kaynak

2021’de kar getirecek DeFi projeleri

Şirketler, DeFi ekosisteminin gelişimine yoğun bir şekilde yatırım yaptıkça dApp’ler de kripto dünyasını değiştirmeye devam ediyor. Yatırımcılar çeşitli kripto para birimlerini DeFi’ye geri çekerek daha fazla getiri elde etmeye istekli, bu da DeFi alanını büyütüyor.

2020’de DeFi’nin popülaritesinin artmasının ardından, birçok kripto kullanıcısı bu yıl kar getirecek projeler arıyor.

İşte, 2021’de kip edebileceğiniz projelerden bazıları:

Aave

Aave, Ethereum blockchaini üzerinde inşa edilmiş, 17 farklı kripto para birimde, kredi alma ve kredi verme imkanı sağlayan DeFi projesidir.

Aave protokolünün en önemli özelliklerinden biri “Flash kredi” olarak adlandırılan servistir. Kullanıcılar çok hızlı bir şekilde kredi alıp geri ödeyebilirler. Kullanıcılar, arbitraj, teminat swapı ve wash trading yaparken bu imkandan istifade edebilirler.

26 Ocakta AAVE coin, 278 dolar ile ATH yaptı. Aave TVL’si (Toplam kilitli varlık değeri) 3,75 milyar dolar civarında.

İlgili: Aave (AAVE) coin nedir, iyi bir yatırım mı?

Coumpound

Compound, basit, kullanıcı-dostu, hem yeni başlayanlar hem de uzman traderlar için yapılmış bir projedir.

Compound’da, kullanıcılar, faiz kazançlı token kilitleme ya da token yatırıp farklı token borç alma işlemleri yapabilirler.

Kredi verme ve kredi alma faiz oranları otomatik olarak sabitlenir ve arz ve talebe göre algoritmik olarak ayarlanır.

İlgili: Compound COMP coin nedir, nasıl alınır?

Nimbus

DeFi alanın, oyunun kurallarını değiştiren projesi, Nimbus. Nimbus, farklı projelerin birden çok yerel belirteci arasında geçiş yapmak zorunda kalmadan portföylerini çeşitlendirmek isteyenler için tek durak noktası olmayı hedefliyor.

Nimbus, 2021’de dört farklı merkezsiz uygulamayı piyasaya sürecek: P2P kredi verme dApp, kripto Arbitraj-Ticaret dApp, IPO Hub dApp ve Crowdfunding dApp.

Nimbus yerek tokeni NBU coin, 24 Şubat’ta Uniswap’ta listelendi.

İlgili: Nimbus NBU Token, Dünyanın En Büyük DEX’i Uniswap’da

Curve Finance

Curve Finance herhangi bir kullanıcının likidite havuzlarına token ekleyerek kar sağladığı, otomatikleştirilmiş bir piyasa yapıcısıdır.

Curve finansının tasarımı, stabilcoinlerin düşük ücretler ve kaymalarla değiştirilmesine izin verir. Ayrıca, Curve’nin dinamik sistemi sayesinde, nispeten yakın bir fiyat aralığında bulunan coinlerin tokenize edilmiş versiyonlarını takas etmek için de kullanılabilir.

Synthetix

Synthetix, Ethereum blockchaininde sentetik varlıklar yayınlayan bir protokoldür. Sentetik varlıklar, varlığın elde tutulması gerekmeksizin başka bir varlığın faizini veren ERC-20 sözleşmeleri şeklindeki araçlardır.

Platform, sentetik emtialar, sentetik kripto para birimleri, sentetik ters kripto para birimleri, sentetik fiat para birimleri gibi blockchaini olmayan varlıkları kripto ekosistemine sunarak DeFi alanının olgunlaşmasına yardımcı olur.

İlgili: Synthetix (SNX) değerine değer katmaya hazırlanıyor!

Kaynak

Bu coinden gözünüzü ayırmayın!

Coin Bureau sunucusu uzman analist, özellikle düşük hacimli bir altcoinden çok umutlu olduğunu söylüyor.

Yeni yayınladığı bir videoda, analist ve tüccar 435.000 abonesine bir kimlik toplama protokolü olan Litentry’nin (LIT) dikkate değer bir büyüme potansiyeline sahip olduğuna inandığını söyledi.

Küçük hacimli altcoin cevherlerinin peşine düştüğümde, aradığım birkaç özellik var, bunlar bir araya getirildiğinde kazancın paraya çarpma şansını önemli ölçüde artıracak faktörler. Şimdi bu faktörler arasında şunlar var: iyi desteklenen bir coine sahip olan bir ekosistemde inşa edilmeli, acil problemleri çözebilmeli. Benim bu kriterlerime uyan ve gelecek vaat eden en dikkat çekici coin Litentry “

Piyasa değerine göre 186. sıradaki  LIT, son yedi günde% 23,7 düşüşle 8,69 dolardan işlem görüyor. Protokol, altkatman ve projenin Lite Paperına  göre “merkeziyetsiz tanımlayıcı (DID) toplama, doğrulama ve kredi hesaplama / derecelendirme gerçekleştirmek amacıyla tasarlandı.” diyor Coin Bureau analisti.

“Beni Litentry’ye gerçekten çeken şey, merkezi olmayan finans (DeFi) alanında sorun çözümü odaklı olmaları. Herhangi bir ekosistemde buna benzer kimlik temelli doğrulamalar sunan bir proje görmemiştim veya duymamıştım. Cüzdan adreslerinin benzersiz kimliğini doğrulayabilmek, DeFi’nin eksik anahtarı ve LİT merkezileştirilmiş finansın dayandığı diğer birçok hizmeti de sunuyor.  Polkadot ile bir ilişki kurmaya yönelik olduğu için de  özellikle olumlu beklentiler çok.

“Bunun Polkadot’ta roketleyecek bir proje olduğunu düşünmelisiniz. Burada ne kadar ortaya çıkmamış talep olduğunu anlamak için Polkadot tabanlı projelerin heyecanına bir göz atmanız yeterli. Polkadot’a dayalı DeFi token’larının, 2020’de Ethereum ekosisteminde gördüklerimize benzer bir fiyat takdiri görebileceğine dair artan bir his var. Buna piyasanın inanıp inanmaması önemli tabi. Pazar buna inandığı sürece, fiyat ivmesinin artması muhtemeldir. “

DeFi haber: İşte patlamaya hazır DeFi tokeni!

Popüler bir kripto traderi ve YouTuber olan Ben Armstrong, bu yıl merkezsiz finans (DeFi) tokenlerinin müthiş patlamalar yapacağını iddia ediyor.

Son videosunda Armstrong, adı pek duyulmamış bir DeFi tokeninden bahsediyor. Yeni gelişen bu sektörde büyük ortaklıklar ve bağlantılar kuran Frontier (FRONT)’in dikkatini çektiğini söylüyor.

 “Frontier, zaten tüm zincirlerde çalışabilen bağımsız bir DeFi toplama katmanıdır. DeFi alanındaki tüm büyük platformları ve ekosistemleri kastediyorum. Frontier, tüm bu platformlarda kullanıcılara DeFi’nin temel işlevlerini sunuyor. Bu proje; gazsız işlemler, yield farming, NFT tokeni oluşturma, staking, yönetime katılım ve uygulama etkinlikleri için ödül sistemi gibi DeFi’deki tüm işlevlere sahip.”

FRONT’un Avalanche (AVAX), THORChain (RUNE), Solana (SOL), yearn.finance (YFI), Aave, Algorand (ALGO), Elrond (EGLD), Binance Smart Chain, Cosmos (ATOM), Band Protocol ( BAND), Matic (Polygon), AllianceBlock (ALBT), Kava, Harmony (ONE), Celo, Stafi (FIS) ve daha birçok projeyle ortaklığı var. Dahası şimdiki söyleyeceğimi pek kimse bilmiyor: Frontier, Stafi aracılığıyla Polkadot ekosistemine girecek, yani tüm parachainleri, DOT ekosistemi tarafından kullanılacak. “

Armstrong Frontier’ın, 100 ülkede 43 milyon kullanıcısına DeFi’nin kapılarını açmak için ABD merkezli kripto borsası Coinbase ile birlikte çalıştığını vurguluyor.

Kripto analisti ayrıca, Coinbase’in yanı sıra, Binance, Sam Bankman-Fried’s Alameda Research, FTX Exchange ve Coingecko dahil olmak üzere birçok büyük kripto şirketinin bu DeFi projesini desteklediğini ekliyor.

“Şimdi, bir projeyi destekleyen Coinbase, Binance ve FTX gibi üç büyük borsa, ve arkasında onu destekleyen en büyük hedge fonları olduğunu düşünün, dahası tüm bu DeFi ve ölçeklendirme ekosisteminin ortak olduğunu … Kazanacağınızdan emin bir şekilde bir piyango bileti almak gibi bir şey bu . Ortaklıkların ve entegrasyonların listesi bunlarla sınırlı değil elbette. Böyle bir potansiyeli başka hiçbir DeFi projesinde görmedim. “

Armstrong’a göre, 78 milyon dolarlık bir piyasa değerine sahip olan Frontier, 18 kat değer kazanabilir ve 1,4 milyar dolarlık  yearn.finance’ye yaklaşabilir.

Kaynak

En iyi DeFi projesi hangisi? (15 Şubat 2021)

Kimi eleştirmenlere göre geleceğin finans dünyasının kalbi DeFi platformlarında atacak. Artık DeFi platformlarının toplam değeri 40 milyar dolar düzeyine çıktı. Oysa Haziran 2020 döneminde DeFi’lerin toplam mevduat büyüklüğü sadece 1 milyar dolar civarındaydı.

Aşağıdaki grafikte DeFi platformlarında mevduat büyüklüğündeki değişimi görüyoruz.

defi haber Flare Finance'dan yeni bir hediye yağmuru

DeFi Pulse verilerine göre en çok mevduat toplayan DeFi platformları sırasıyla şunlar:

 1. Maker (6.42 milyar dolar)
 2. Aave (5.51 milyar dolar)
 3. Compound (4.59 milyar dolar)
 4. Curve Finance (4.18 milyar dolar)
 5. Uniswap (3.89 milyar dolar)

En iyi DeFi projesi hangisi sorusuna en iyi cevabı verebilecek merci bizzat piyasanın kendisi olacaktır. Yani yukarıdaki sıralamayı “en iyi DeFi projesi sıralaması” şeklinde de sunabiliriz.

Maker, hali hazırda en fazla fon toplayan DeFi projesi ayrıca en köklü DeFi projesi.

Lütfen Bkz: Ethereum haber, gündem ve son dakika gelişmeleri

Aave, Compound, Curve Finance ve Uniswap 2020 yılının 2’nci yarısında kurulan oldukça yeni projeler arasında. Oysa Maker, 2017 yılından beri kripto para piyasalarında işlem görüyor ve rüştünü ispatlamış bir platform. Maker her ne kadar rakiplerine göre eski bir proje olsa da tüm DeFi platformları oldukça yeni teknolojiler. Birçok eleştirmenlere göre DeFi’ler daha emekleme aşamasında.

DeFi’ler piyasaya sıcak para girişinin yoğun olduğu bu dönemi iyi biçimde değerlendirebilir ve sıcak parayı ARGE’de etkin biçimde kullanabilirlerse geleceğin finans dünyasında söz sahibi olabilirler.

Ancak DeFi’lerin henüz ciddi bir stres testinden geçtiğini söyleyemeyiz. Bitcoin, Ethereum ve diğer köklü kripto paralar 2018 yılında kripto para kışı olarak adlandırılan bir kriz dönemini atlattı. Bu dönemde Bitcoin 3200 dolara, Ethereum ise 80 dolara kadar gerilemişti. Kripto para piyasaları 2’nci büyük stres testini 2020’nin Mart ayında Dünya Sağlık Örgütünün Korona Salgınını küresel pandemi ilan etmesinin hemen ardında yaşadı.

DeFi’ler henüz böyle bir stres testi yaşamadı.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: