Nasdaq’ın övgü ile bahsettiği 4 altcoin hangisi? Listede bir sürpriz var!

Pancakeswap
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

New York Borsasından sonra ABD’nin en büyük ikinci borsası Nasdaq’dan 4 altcoin için övgüler. Bu altcoinler için haberimize göz atabilirsiniz.


Nasdaq’ın övgü ile bahsettiği 4 altcoin hangisi? Listede bir sürpriz var!

Teknoloji ve bilişim şirketleri başta olmak üzere hightech şirketlerinin hisse senetlerinin listelendiği Nasdaq Borsası, işlem hacmi açısından New York Borsasından (NYSE) sonra en yüksek işlem hacmine sahip ABD merkezli borsa. İki büyük borsa da ABD’nin New York şehrinde faaliyetlerini sürdürüyor.

Nasdaq’ın Mart ayı bülteni, 4 kripto paraya yer ayırdı ve bu 4 altcoinden övgü ile bahsedildi. Bu altcoinlerden ilki ülkemizden de yakından takip edilen kripto para projesi; Avalanche (AVAX).

  • Avalanche (AVAX)

Cornell Üniversitesi profesörlerinden Emin Gün Sirer tarafından kurulan Avalanche (AVAX), üçüncü taraf arasında birlikte çalışabilirliğe izin veren Merkezsiz Finans (DeFi) platformudur. Basitçe söylemek gerekirse, Avalanche, akıllı sözleşmelere Ethereum’dan daha fazla işlemi çok daha hızlı ancak daha düşük bir maliyetle işleyebildiği blockchain tabanlı bir platformdur.

AVAX yazının kaleme alındığı saatte 28.40 dolardan işlem görüyor. AVAX, 3.63 milyar dolarlık piyasa büyüklüğü ile 35’inci değerli kripto para.

defi haber Nasdaq’ın övgü ile bahsettiği 4 altcoin hangisi? Listede bir sürpriz var!
  • Cardano ADA

Ethereum’un geliştiricilerinden olan Charles Hoskinson, Ethereum ile yollarını ayırdıktan sonra kendi projesi olan Cardano’yu kurdu. Cardano, bir dizi güncellemenin ardından oldukça hızlı bir blockchain haline geldi. İlerleyen dönemde Cardano-Ethereum arasında güçlü bir rekabet yaşanabilir.


Nasdaq’ın övgü ile bahsettiği 4 altcoin hangisi? Listede bir sürpriz var!

ADA/USD paritesinde son günlerde ciddi değer artışları dikkat çekiyor.

defi haber Nasdaq’ın övgü ile bahsettiği 4 altcoin hangisi? Listede bir sürpriz var!
  • DogeCoin (DOGE)

DogeCoin oldukça geniş bir taraftar topluluğuna sahip. Bu topluluk ilginç etkinlikler düzenleyerek kripto para piyasalarında oldukça ilgi çekiyor. Dijital bir şakadan gerçek bir projeye dönüşen Doge’ye Elon Musk’ın sosyal desteği, projenin iyice değerlenmesine neden oldu.

Lütfen Bkz: Bitcoin haber, gündem ve son dakika gelişmeleri

Umarız Doge yakaladığı ivmeyi ARGE harcamalarına aktararak rekabetçi bir proje olup yoluna devam eder.

defi haber Nasdaq’ın övgü ile bahsettiği 4 altcoin hangisi? Listede bir sürpriz var!
  • Stellar (XLM)

Ripple ve Stellar aynı misyona sahip: İki kripto para da uluslararası fon transferinde blockchain tabanlı değişim ve dönüşüm öneriyor. Ancak Ripple SEC ile davalık oldu ve şu sıralar kötü günler geçiriyor. Bu süreç Stellar’ın lehine sonuçlanabilir.

defi haber Nasdaq’ın övgü ile bahsettiği 4 altcoin hangisi? Listede bir sürpriz var!

Fakat çorbada bir sinek var! Stellar’ın kurucusu ile Ripple arasında bir organik ilişki söz konusu.

Kaynak

 DEX savaşları kızışıyor, Uniswap’a rakip var

2020 yılı DeFi patlamasına sahne olmuştu. 2021 yılında ise DeFi alanın merkezsiz borsaları DEX’ler revaçta. Şu anda DEX dünyasının lideri Uniswap ancak Binance Smart Chain destekli PancakeSwap, Uniswap’ı yakaladı. DEX savaşı kızışıyor.

DappRadar verilerine göre, DeFi DEX PancakeSwap üzerinde kilitlenen toplam BNB coin değeri (TVL) 6 milyar doları aştı.

PancakeSwap resmi Twitter hesabından atılan bir tweetle 6 milyar dolara ulaşıldığı duyuruldu.

SushiSwap geriliyor

DappRadar verilerine göre Uniswap TVL konusunda 5,4 milyar dolarda kalmış durumda. Öte yandan özellikle son iki ayda iyi çıkış yapan, SushiSwap da geriliyor. SushiSwap için 4 milyar dolarlık TVL söz konusu.

The Block verilerine göre, SushiSwap’ın işlem hacmi Ocak ayında %73,3 oranında artış göstermişti. SushSwap işlem hacmi dün %13,6 oranında düştü.

DappRadar verilerinde son 24 saat içerisinde PancakeSwap işlem hacmi 612 milyon dolar, Uniswap 553 milyon dolar ve SushiSwap 154 milyon dolar olarak gerçekleşti.

DEX coin fiyatları düşüyor

PancakeSwap yerel tokeni CAKE coin, 2021 yılı başından beri %2500 oranında artış gösterdi. CAKE coin 20 dolar ile 20 Şubat’ta ATH elde etmişti. CAKE şu anda 17,89 dolardan işlem görüyor.

UNI coin fiyatı da düşüş eğiliminde. UNI coin şu anda 28,74 dolardan işlem görüyor ancak son 7 gün içerisinde %12,64 oranında geriledi.

SUSHI coin de son 24 saatli %4,33 oranında düşüşle geçirdi. SUHSI coin 15,57 dolardan işlem görüyor.

Kaynak

Elon Musk bu sefer de DEFİ dedi!

 

Tesla ve SpaceX’in CEO’su Bitcoin ve kripto para piyasalarına yönelik yeni açıklamalarda bulunuyor. Bu sefer Elon’ın gündemi DeFi (merkezsiz finans) uygulamaları.

Elon Musk Bitcoin ile yatıyor DeFi ile kalkıyor. Artık hergün Elon Musk’tan kripto paralarla alakalı bir tweet atmasını bekler olduk. En son “Bitcoin ile Tesla satın alabilirsiniz” tweet’ini atan Musk’un gündeminde bu sefer DeFi’ler yani merkezsiz finans uygulamaları vardı.

Elon Musk, Bitcoin tweet’ini kullanıcı profilinde sabit tweet haline getirdi.

DeFi’lerle alakalı tweet’i ise “DeFi’lere meydan okumayın” şeklinde bugün paylaştı. Tweet’i aşağıda görüyoruz.

DeFi’ler Ethereum blockchain’inde işlem gören merkezsiz finans uygulamalarının genel adı. Bu arada DeFi’lerin illaki Ethereum ağında işlem görmesi gerekmiyor. Bu konuda Ethereum’un piyasa hakimiyeti söz konusu.

DeFi’ler sayesinde kripto para yatırımcıları herhangi bir aracıya ihtiyaç duymadan neredeyse tüm finansal işlemlerini yerine getirebilir. “Meydan okumayın” derken Musk muhtemelen bankacılık ve finansal sistemin geleneksel oyuncularına ve Wall Street kurtlarına sesleniyor.

Lütfen Bkz: Bitcoin haber, gündem ve son dakika gelişmeleri

 

 

 

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Nasdaq’ın övgü ile bahsettiği 4 altcoin hangisi? Listede bir sürpriz var!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.