BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Yeni Bitcoin zirvesi için tarih belli oldu!
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Yeni Bitcoin zirvesi için tarih belli oldu!

Yeni Bitcoin zirvesi için tarih belli oldu!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin fiyatı, spot piyasalardaki güçlü alım sayesinde kısa vadeli ivmeyi artırarak, kritik bir seviye olan 200 günlük hareketli ortalamanın üzerinde kapanış yapmayı başardı. Şimdi temel ve teknik tüm veriler, yeni Bitcoin zirvesi çok yakın diyor.

Yeni Bitcoin zirvesi ne zaman?

Bitcoin fiyatı, düşen bir kanalın üzerine çıkarak, kısa vadede yukarı yönlü bir kırılma sinyali verdi. Son birkaç günde 4 saatlik boğa uyumsuzluğu (bullish divergence), 42.8 bin doların potansiyel bir dip olduğuna dair ilk işareti verdi.

Yeni Bitcoin zirvesi için tarih belli oldu!

Yakın vadede, BTC’nin 200 günlük hareketli ortalamayı destek olarak koruması ve teknik ve on chain (zincir üzerindeki işlemler) analizlere göre önemli bir direnç seviyesi olan 47,2 bin doları geri alması çok önemliydi.

Günlük grafikte Bitcoin Golden Cross oluştu!

Bu arada günlük Bitcoin grafiğinde, en iyi boğa sinyali olarak bilinen bir golden cross oluştu. Bu, düşüş trendinin sona erdiğini ve bir yükseliş trendinin başladığını gösteren klasik bir teknik sinyaldir.

Yükselişe rağmen, bunun doğrulanmasını beklemek zorundayız. Çünkü bu sinyal, BTC fiyat hareketini tahmin etme konusunda güvenilir bir sinyal değil. Malesef ki; geçmişte bir kaç kez sahte yükseliş işaretleri ile yatırımcıları terste bıraktığı durumlar oldu.

Bu nedenle; BTC boğalarının golden cross’u doğrulamak için, önümüzdeki birkaç hafta içinde fiyatın gerçekten yükseldiğini görmesi gerekiyor.

En kritik destek bölgesi test edildi! Bitcoin zirvesi yakın mı?

Pariteyi 42.8 bin dolara çeken devasa kaldıraç tasfiyesi, çok sayıda bileşik destek seviyesini test etti. Bu birleşik destek seviyelerinin arasında, Haziran 2021’den bu yana 43,3 bin, 3 günlük grafikteki 21 günlük hareketli ortalamaya karşılık gelen 43.7 bin ve 21 haftalık üssel hareketli ortalama olan 43,5 bin dolarlık higher highs (bir öncekine göre daha yüksek zirve) seviyelerini birbirine bağlayan yükselen bir trend çizgisi bulunuyor.

Geçen hafta, BTC bu seviyelere iki kez düştü ve kapanış bazında bu destekleri korudu.

On chain veriler Bitcoin boğa piyasası diyor!

  • Kısa vadeli geri çekilme, on chain metriklerdeki genel eğilimi güçlendirmeye devam etti. Yatırımcılar BTC’yi borsalardan çekmeye devam ederken, spot borsa rezervleri son üç yılın en düşük seviyelerine düştü.
  •  Bir kez daha, çoğunlukla 50 bin ila 64,8 bin dolar arasında alınan 3 ila 6 aylık coinler zararına satıldı ve güçlü eller olarak tabir edilen büyük yatırımcılar tarafından toplandı. 
  • Bu arada Bitcoin madencileri ise, 52.9 bin dolardan yaklaşık %19’luk düzeltme yaşanmasına rağmen, akümülasyona devam ederek varlıklarını artırıyor.
  • Uzun vadeli büyük BTC sahiplerinin, ralliler sırasında agresif bir şekilde satış yaptığı ayı piyasalarında gerçekleşen balina çıkış likiditesine dair önemli bir uyarı sinyali yok.

Şu an itibari ile veriler, yeni Bitcoin zirvesi için işaretler veriyor. Yani, BTC’nin boğa piyasasının ortasında olduğunu ve on chain verilerdeki yükseliş eğiliminin devam etmesi durumunda yeni zirvelere doğru büyük ve güçlü bir rallinin gerçekleşmesinin muhtemel olduğunu gösteriyor.

Bitcoin hisse senetlerinden daha iyi performans gösteriyor!

Son zamanlarda özellikle BTC, hisse senetlerinden daha iyi performans göstermeye başladı. Dolar ise, hisse senetlerindeki riske rağmen düşüş eğiliminde.

Normalde piyasada korku olduğu zamanlarda, yatırımcılar hisse senetlerini satar ve dolara girerek doların yükselmesine neden olur.

On chain verilerin yanı sıra, BTC’nin kısa vadeli toparlanması, dolardan BTC’ye dönen yatırımcılar tarafından da desteklenebilir. Unutmayın, düşen bir dolar Bitcoin için çok önemli bir yükseliş işaretidir.

Nitekim tarihsel olarak, hisse senetlerinde büyük riskten kaçınma hadiseleri, BTC’de düşüşlere neden oldu. Yakın vadede, Bitcoin’in bu risk ortamından ayrıştığını görmek güzel.

Bununla birlikte, boğaların teknik momentumun daha yüksek olduğunu görmeleri ve ayrıca uzun zamandır herkesin dilinde olan golden cross’u doğrulamaları gerekiyor.

Temel dinamikler, teknik veriler ve on chain metriklerdeki genel eğilim her zamankinden daha güçlüyken, BTC’nin önümüzdeki hafta 50 bin doları geri alması daha olası görünüyor.

Boğalar için en iyi durum senaryosu, ay sonuna kadar büyük bir teknik ve on chain direnç bölgesi olan 55 bin ila 58 bin dolara ulaşmak olacak.

BTC, 55 bin dolar ile 58 bin dolar arasındaki bölgede başarılı bir şekilde kapanış yapabilir ve burayı koruyabilirse, tüm zamanların en yüksek seviyelerine Ekim 2021’de ulaşması kuvvetle muhtemel görünüyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: