1. Anasayfa
  2. Coin Haberleri
  3. Uniswap teknik analizi: UNI coin çok hareketli; işte yeni hedef!

Uniswap teknik analizi: UNI coin çok hareketli; işte yeni hedef!

Uniswap teknik analizi: UNI coin çok hareketli; işte yeni hedef!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

DeFi alanının çok önemli borsalarından Uniswap yerel tokeni UNI coin, son 48 saatte önemli bir yükseliş ivmesinde ilerliyor. UNI coin fiyat hedefleri, destekler ve dirençler belirginleşti.

Uniswap teknik analiz: UNI coin fiyatı ne olur?

Uniswap fiyatı, FİB: %50 geri çekilme seviyesinin üzerinde 21.49 dolarda üçlü dip formasyonu yarattı. Ortaya çıkan fiyat hareketi, UNI’yi %28 artışla 27.49 dolara yükseltti.

Bu ani büyüme, Momentum Ters Çevirme Göstergesinin (MRI) 6 saatlik grafikte kırmızı “bir” şeklinde bir satış sinyali vermesine neden oldu. Bu teknik oluşum, bir ila dört mum düzeltmesi öngörüyor.

Bu nedenle, yatırımcılar Uniswap fiyatının 26.87$ veya 25.47$’a geri dönmesini bekleyebilirler. Bunu yapmak, alıcıların toparlanmasını ve daha güçlü bir şekilde geri dönmesini sağlayacaktır.

Ortaya çıkan yükseliş, UNI’yi 27.63$’dan 17 Eylül’ tepesine ve ardından 30.02 dolar tepesine doğru hamle yapmasını sağlayabilir.

Yükselişin devam ettiği durumda, Uniswap fiyatı 31,39 ABD Doları veya 31,77 ABD Dolarına kadar çıkabilir. Bu yükseliş kabaca %20’lik bir kazanç anlamına geliyor.

İlgili: SEC’in neden Uniswap’i soruşturduğu ortaya çıktı

UNIswap teknik analiz
UNI/USD 6 Saat grafik. Kaynak:TradingView

Uniswap fiyatı etrafında iyimserlik var. Ancak boğalar, 25.47 dolardan geri çekilmeyi savunamazlarsa, satış baskısı artabilir.

Bu hareket gerçekleşirse, piyasa katılımcıları UNI coinin 23,85 dolarlık destek tabanını yeniden test etmesini bekleyebilirler. Bu bariyerin kırılması, yükseliş tezini geçersiz kılacak ve daha fazla düşüşü veya konsolidasyonu tetikleyecektir.

İlgili: UniSwap Rehberi: UNI nedir, ne işe yarar, geleceği var mı?

Kaynak: Fxstreet

UniSwap nedir?

UniSwap, Ethereum blockchain’inde işlem gören bir DeFi (Merkezsiz Finans) ve DEX (Merkezsiz Borsa) uygulamasıdır.

UNI Token nedir?

Uni Token, bir governance token (yöetim token’ı) olup bu token’ı sahipleri bir nevi UniSwap’ın hisselerini satın almış oluyor. Hisse oranlarına göre UniSwap kârından pay alıyorlar ve yönetime ortak oluyorlar.

Etiketler: