1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Uniswap (UNI Token)’ı rekora taşıyan faktörler!

Uniswap (UNI Token)’ı rekora taşıyan faktörler!

Uniswap (UNI Token)’ı rekora taşıyan faktörler!
0
koinmedya_telegram

Ethereum tabanlı bir borsa olan Uniswap, SushiSwap ile rekatbet edebilmek için UNI coini çıkardı. Toplam 1 milyar UNI tokeni basıldı. Güncel, Uniswap UNI teknik analiz, yorum, grafik ve beklentilere birlikte bakalım.

Uniswap’ı rekora taşıyan faktörler!

Bitcoin ve Ethereum konsolidasyon süreci içerisine girdi ancak UniSwap kesintisiz biçimde büyümeye devam ediyor. Bir DeFi (Merkezsiz Finans) ve DeX (Merkezsiz Borsa) uygulaması olan UniSwap, kripto para piyasalarına giren sıcak paranın tadını çıkarıyor. Merkezsiz borsa işlem hacminin artması ile yönetim tokenı UNI Token, 15 doları geçerek tüm zamanların rekorunu kırdı.

Aşağıdaki grafikte kripto para piyasalarına yeni giriş yapan UniSwap token fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

Uniswap UNI teknik analiz Uniswap (UNI Token)’ı rekora taşıyan faktörler!

UniSwap’ın UNI token’ı yazının kaleme alındığı saatte 14.42 dolardan işlem görüyor. UNI toplam piyasa büyüklüğü ise 4.1 milyar dolar ve kripto para piyasası sıralamasında 14’üncü sırada yer alıyor.

Lütfen Bkz: Ethereum haber, gündem ve son dakika gelişmeleri

“daisyturkiye”

UniSwap’ı rekora taşıyan faktörlerden birisi yukarıda ifade edildiği üzere piyasaya giren sıcak para. Kripto para yatırımcıları, sanal varlıklarını UniSwap DeFi platformuna depozito ederek finansal getiri elde ediyor. Dolayısıyla Uniswap mevduatlarındaki artış UNI talebini de arttırıyor. Aşağıdaki grafikte Uniswap’a yatırılan sanal para mevduat büyüklüğündeki değişimi görüyoruz.

Uniswap UNI teknik analiz Uniswap (UNI Token)’ı rekora taşıyan faktörler!

UniSwap (UNI) token fiyatlarının artmasına neden olan diğer faktör UniSwap Merkezsiz Borsa işlem hacminde dikkat çeken artış oranı! UniSwap, artık Binance ve Coinbase gibi kripto para borsaları ile yarışırcasına yüksek hacme ulaşabiliyor. Yüksek hacim ise UNI token talebini arttırıyor. Yani BNB coin’in fiyatlarını arttıran faktörler UNI token fiyatlarının da artmasına neden oluyor.

Aşağıdaki grafikte UniSwap DEX işlem hacminde değişimi görüyoruz.

Uniswap UNI teknik analiz Uniswap (UNI Token)’ı rekora taşıyan faktörler!

UNI Token fiyatlarını etkileyen diğer önemli faktör ise UniSwap’ın ara ara gerçekleştirdiği airdrop kampanyaları.

Kaynak

“daisyturkiye”

İlgili: UniSwap Rehberi: UNI nedir, ne işe yarar, geleceği var mı?

UniSwap nedir?

UniSwap, Ethereum blockchain’inde işlem gören bir DeFi (Merkezsiz Finans) ve DEX (Merkezsiz Borsa) uygulamasıdır.

UNI Token nedir?

Uni Token, bir governance token (yöetim token’ı) olup bu token’ı sahipleri bir nevi UniSwap’ın hisselerini satın almış oluyor. Hisse oranlarına göre UniSwap kârından pay alıyorlar ve yönetime ortak oluyorlar.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: