Loading...
btc
BTC
0.71%
Bitcoin
67.134,01 USDT
eth
ETH
0.43%
Ethereum
3.518,87 USDT
bch
BCH
1.39%
Bitcoin Cash
396,74 USDT
xrp
XRP
4.13%
Ripple
0,60 USDT
ltc
LTC
0%
Litecoin
73,40 USDT
bnb
BNB
0.17%
Binance Coin
594,40 USDT
sol
SOL
2.9%
Solana
174,03 USDT
avax
AVAX
3.08%
Avalanche
29,03 USDT
ada
ADA
-0.26%
Cardano
0,44 USDT
dot
DOT
-0.04%
Poladot
6,34 USDT
doge
DOGE
7.06%
Doge Coin
0,13 USDT
shib
SHIB
2.06%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Bitcoin Haberleri
  3. Yeni araştırmadan Bitcoin için iyi haber

Yeni araştırmadan Bitcoin için iyi haber

bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin ve kripto para piyasası 2022 yılının başından bu yana hisse senetleri piyasasına paralel olarak düşüyor. Ancak buradaki paralel gidişatın geçici olduğu yönünde iyi bir haber var bir araştırma raporunda. Ayrıntılara bakalım.


Yeni araştırmadan Bitcoin için iyi haber

Kripto paralar ve başta da Bitcoin, yeni bir varlık sınıfı olarak yatırımcılara hisse senetleri piyasası ile korelasyonu olmayan yatırım fırsatları sunuyor. En azından 2022 yılına kadar BTC ile ilgili genel kanı böyleydi. Ancak son dönemlerde BTC fiyatı hisse senetleri piyasasındaki düşüşü yakından takip ediyor. Peki, Bitcoin ile hisse senetleri piyasası arasındaki bu bağ geçici mi?

İlgili – Güncel Bitcoin teknik analizi: BTC fiyatında düşüş sinyalleri artıyor!

Crypto Potato’da yer alan bir makalede şöyle deniliyor:

“Pandemiden önce Bitcoin, hisse senetleri gibi geleneksel varlıklarla düşük (sıfıra yakın) korelasyonu nedeniyle birçok kişiye enflasyonist bir riskten korunma aracı olarak hitap ediyordu.”

S&P 500’deki bu firmalar Bitcoin kabul ediyor!

Tabii, kripto para yatırımcıları, bu korelasyonun 2022 yılında iyice yüksek olduğunu zaten biliyor. Enflasyon korkuları ve jeopolitik endişeler, hisse senetleri ve bonoları düşüşe zorluyor. Kripto paralar ve Bitcoin fiyatı da bunlarla birlikte düşüyor. Söz konusu makalede ise şöyle deniliyor:

“Ancak son dönemlerde makro ekonomik faktörlerden dolayı bu söylemde (Bitcoin’in korelasyonu olmadığı) 180 derecelik bir değişim var. 21Shares’in raporuna göre Bitcoin ve S&P 500 senkronize hareket ediyor. Buradaki korelasyon da 0.69 ile tüm zamanların zirvesine yükseldi. Kripto paraların portföy çeşitlendirmede yararlı olduğu yönündeki durumuna da bir belirsizlik getiriyor.”

İlgili – Analistlerden ayı piyasası bitince müthiş Bitcoin fiyat tahmini

Uzun vadede görüntü farklı

Bitcoin ve S&P 500 korelasyonu kısa süreli bir olgu olabilir. Tabii bu da bazı boğa Bitcoin yatırımcılarına bir umut veriyor. Çünkü BTC zaten son altı ayda büyük bir baskı altında. Fed’in de faiz artırmaya devam etmesi buradaki baskıyı daha da güçlendiriyor.

21Shares verileri şunu gösteriyor. Bitcoin’in hisse senetleri ile bağı kısa vadeli. Uzun vadede burada bir kopma kaçınılmaz olacak. Uzun vade için 0.07 korelasyon gösteriyor rapor. Bu da neredeyse hiç bağ olmayacağı anlamına geliyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.