1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Terra Classic (LUNC) ağında şaşırtan %500 artış

Terra Classic (LUNC) ağında şaşırtan %500 artış

Terra Classic (LUNC) ağında şaşırtan %500 artış
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Terra Classic (LUNC), kripto para tarihinde benzeri görülmemiş bir çöküşü yaşayan coinlerden biri. Ancak öyle görünüyor ki buna rağmen dikkat çeken oranda yeni kullanıcı akını var bu coin ve ağa. Muhtemel sebebine de bakalım.


Terra Classic (LUNC) ağında şaşırtan %500 artış

Terra ağı yaklaşık bir ay önceki ani çöküşü ile kripto para sektörünün birinci gündemi olmuştu. Öyle görünüyor ki Terra Classic (LUNC) sahipleri sayısı son bir ayda yüzde 500 oranında artış gösterdi.

Terra Classic, Terra’da yaşanan çöküş ve topluluğun oylaması sonucu fork ile verilen bir isim. Terra Classic (LUNC) aslında eski Terra ağının adı. Buna rağmen öyle görünüyor ki burada varlıkları elinde tutanları sayısı yani adres sayısı yüzde 500’den fazla arttı.

Ayrıca bakınız: Terra Luna Classic (LUNC) nedir? LUNC coin haber ve gelişmeleri

Algoritmik stabil coin TerraUSD (UST) geçtiğimiz ay çökerken, bu çöküş beraberinde LUNA coini de götürmüştü. Aslında burada bir yakma mekanizması vardı ki UST fiyatını stabil tutsun. Yine de bu yaşananlardan kripto para topluluğu yeni dersler çıkarabilir.

Ancak maalesef birçok insan para kaybederken, sadece birkaç gün içinde piyasadan onlarca milyar dolar silindi. Yakın geçmişte hiç böylesi görülmemişti. Sonuç olarak piyasa değerine göre en yüksek sıralarda olan iki kripto para, LUNA ve UST, bir haftadan kısa bir sürede yok oldu.

Buna rağmen öyle görünüyor ki Terra Classic (LUNC) ismi verilen eski ağa yeni coin sahipleri akını var. LUNC, daha önce LUNA adıyla işlem gören eski coinin yeni adı. Terra 2.0 ise çıkardığı yeni coine yeniden LUNA ismini verdi.

Ayrıca bakınız: Terra LUNA 2.0 nedir? Yeni LUNA coinle ilgili bilmeniz gerekenler

Terra Classic (LUNC) ağında şaşırtan %500 artış

Kaynak: CoinMarketCap

CoinMarketCap verileri şunu gösteriyor: Son bir aylık zaman zarfında Terra Classic chainde coin sahibi olan adres sayısında yüzde 560’lık bir artış var.

Bu nasıl olabilir? Bir muhtemel açıklama, şu an sadece birkaç kuruş olan LUNC coine bazı insanları yatırım yapması. Belki de UST’nin istikrara kavuşacağını umut ederek böyle bir yatırıma giriyorlar. Ancak maalesef böyle bir ihtimal çok düşük.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.